Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Share
avatar

Posts : 45712
Join date : 2012-06-10

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by William Murderface on Sat Sep 30, 2017 11:10 pm

Blind Lime Pie wrote:
William Murderface wrote:N Next up: zašto crnci imaju pljosnate noseve.

zato sto im guraju šaku u lice i govore "Ne možeš u autobus"



Odgovor je tačan.



Last edited by William Murderface on Sat Sep 30, 2017 11:13 pm; edited 1 time in total


_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Guest on Sat Sep 30, 2017 11:13 pm

Zuper wrote:Kakav crni rasni tipovi...Isti su rasni tip onaj u Doboju i Trebinju...
To je cudno.

Čudno je da se priča o "rasnim tipovima" 2017. godine, na osnovu prosečne visine i kraniofacijalne morfologije. No dobro.
avatar

Posts : 7403
Join date : 2015-11-26
Location : Location, Location

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Kinder Lad on Sat Sep 30, 2017 11:15 pm

Gde ima više plavih očiju?

Gde je građa gracilnija?

Ge je koža svetlija?

Ko je dugoglaviji?

Toliko je pitanja...


_____
alt-lib
avatar

Posts : 6364
Join date : 2012-02-11

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Ointagru Unartan on Sat Sep 30, 2017 11:19 pm

Zuper wrote:a zene prve brance noci posedovati

Taj obicaj nije postojao.


_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.
avatar

Posts : 6088
Join date : 2012-02-10
Location : Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Hubert de Montmirail on Sat Sep 30, 2017 11:20 pm

imam ja nešto slika Durmitoraca od pre stotinjak godina, nisu nešto visoki, čak bih rekao da su vrlo sprčeni


_____
Veteran of Two Wars
Father of Nine Children
Drowned in the Caspian Sea


Ante Bozza slovi na čovjeka nagle naravi, ali dobra srca, tvrde njegovi sumještani. Samo mu je teško pala činjenica da mu se jedina kći udaje za Srbina, objašnjavaju.
Guest

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Guest on Sat Sep 30, 2017 11:20 pm

Pronašli su bre iste haplotipove kod Hercegovaca, albanskih Toski i južnih Italijana, veze nemaju dugi kukasti nosovi i mediteranski izgled sa nekakvim dinarskim tipom, to su nasledne morfološke karakteristike učvršćene zajedničkim geografskim poreklom, to jest prisustvom neke nasumične grupe osovina koja se ponavlja kroz orođavanje. Kada priču o rasi pustiš kroz tu prizmu, na kraju ti bude jasno da je rasa društveni i politički konstrukt i da između crnca i belca stoji čitava paleta nijansi koje se pretapaju jedna u drugu, kao na jugu Egipta na primer gde imaš sve nijanse od tamnobraon do bele, pa se to ka jugu učvršćuje u tamni pigment a na severu u potpuno svetli. Itd itd.
avatar

Posts : 45712
Join date : 2012-06-10

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by William Murderface on Sat Sep 30, 2017 11:22 pm

Moj deda bio dinarac, a im'o samo metar i sedamdeset. Ah, sudbo kleta...


_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Guest on Sat Sep 30, 2017 11:25 pm

Moj deda je bio toliko nizak da se penjao na merdevine da bere šumske jagode!
avatar

Posts : 6364
Join date : 2012-02-11

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Ointagru Unartan on Sat Sep 30, 2017 11:26 pm



_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Posts : 4994
Join date : 2016-06-25

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Zuper on Sat Sep 30, 2017 11:27 pm

Hubert de Montmirail wrote:imam ja nešto slika Durmitoraca od pre stotinjak godina, nisu nešto visoki, čak bih rekao da su vrlo sprčeni

U odnosu na danas ili u odnosu na ono vreme?

Posts : 4994
Join date : 2016-06-25

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Zuper on Sat Sep 30, 2017 11:28 pm

William Murderface wrote:Moj deda bio dinarac, a im'o samo metar i sedamdeset. Ah, sudbo kleta...

Sta da se radi, tako ti zapala raspodela, nesreca. Ali glavno da imas potencijal.

Posts : 4994
Join date : 2016-06-25

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Zuper on Sat Sep 30, 2017 11:30 pm

Blind Lime Pie wrote:Pronašli su bre iste haplotipove kod Hercegovaca, albanskih Toski i južnih Italijana, veze nemaju dugi kukasti nosovi i mediteranski izgled sa nekakvim dinarskim tipom, to su nasledne morfološke karakteristike učvršćene zajedničkim geografskim poreklom, to jest prisustvom neke nasumične grupe osovina koja se ponavlja kroz orođavanje. Kada priču o rasi pustiš kroz tu prizmu, na kraju ti bude jasno da je rasa društveni i politički konstrukt i da između crnca i belca stoji čitava paleta nijansi koje se pretapaju jedna u drugu, kao na jugu Egipta na primer gde imaš sve nijanse od tamnobraon do bele, pa se to ka jugu učvršćuje u tamni pigment a na severu u potpuno svetli. Itd itd.

Pa to ti kazem.
Ali kakve morfolske nasledne osobine u Trebinju u odnosu na Doboj?
avatar

Posts : 45712
Join date : 2012-06-10

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by William Murderface on Sat Sep 30, 2017 11:31 pm

Ma, izem ti potencijal, bednih metar osamdeset. De meni da se padne rasni otpad međ onolkim džinovima...


_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Posts : 4994
Join date : 2016-06-25

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Zuper on Sat Sep 30, 2017 11:35 pm

Izgleda druga polovina predvladala ali nema veze. Nije sve u visini, mada zene vole, a Frojd je rekao...

avatar

Posts : 11487
Join date : 2012-02-10
Age : 166

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by ficfiric on Sat Sep 30, 2017 11:45 pm

1 Zarko Korac vodi poreklo iz Like


_____

Uprava napolje!
avatar

Posts : 5675
Join date : 2015-05-16

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by No Country on Sat Sep 30, 2017 11:47 pm

И још се презива Кораћ!
avatar

Posts : 8858
Join date : 2015-11-22

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Gargantua on Sat Sep 30, 2017 11:47 pm

William Murderface wrote:Ma, izem ti potencijal, bednih metar osamdeset. De meni da se padne rasni otpad međ onolkim džinovima...

ja 202

muči, jado!


_____
...
It's a sin that somehow
Light is changing to shadow
And casting it's shroud
Over all we have known
...

Posts : 4994
Join date : 2016-06-25

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Zuper on Sat Sep 30, 2017 11:48 pm

ficfiric wrote:1 Zarko Korac vodi poreklo iz Like

Nenad Canak takodje.

Posts : 4994
Join date : 2016-06-25

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Zuper on Sat Sep 30, 2017 11:49 pm

Gargantua wrote:
William Murderface wrote:Ma, izem ti potencijal, bednih metar osamdeset. De meni da se padne rasni otpad međ onolkim džinovima...

ja 202

muči, jado!

Odakle si ti, junacino, poreklom?
Nemoj da te bude sramota
avatar

Posts : 45712
Join date : 2012-06-10

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by William Murderface on Sat Sep 30, 2017 11:50 pm

Gargantua wrote:
William Murderface wrote:Ma, izem ti potencijal, bednih metar osamdeset. De meni da se padne rasni otpad međ onolkim džinovima...

ja 202

muči, jado!

Rasna nepravda.


_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
avatar

Posts : 5675
Join date : 2015-05-16

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by No Country on Sat Sep 30, 2017 11:52 pm

Ово је званично најглупља тема на форуму. А Ускок се још није огласио!
avatar

Posts : 7403
Join date : 2015-11-26
Location : Location, Location

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Kinder Lad on Sat Sep 30, 2017 11:54 pm

No Country wrote:Ово је званично најглупља тема на форуму. А Ускок се још није огласио!

njega zanima samo koliko je neko duhovno visok.


_____
alt-lib
avatar

Posts : 8858
Join date : 2015-11-22

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Gargantua on Sat Sep 30, 2017 11:55 pm

Zuper wrote:
Gargantua wrote:

ja 202

muči, jado!

Odakle si ti, junacino, poreklom?
Nemoj da te bude sramota

iz rasno suoperiorne mačve


_____
...
It's a sin that somehow
Light is changing to shadow
And casting it's shroud
Over all we have known
...

Posts : 4994
Join date : 2016-06-25

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Zuper on Sat Sep 30, 2017 11:56 pm

Je l' znate da su cuveni Dundjerski, poreklom iz okoline Gacka, Hercegovina tj. Travunija?!

Posts : 4994
Join date : 2016-06-25

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Zuper on Sat Sep 30, 2017 11:58 pm

Gargantua wrote:
Zuper wrote:

Odakle si ti, junacino, poreklom?
Nemoj da te bude sramota

iz rasno suoperiorne mačve

Ziv bio junacino,

Migracije - pravci i vreme doseljavalja

        Prema sakupljenoj građi, stanovnici Mačve mogu se, po svome poreklu, grupisati u nekoliko celina - na malobrojnu grupu moravskih doseljenika, na doseljeničku struju iz Crne Gore, Hercegovine, i njihovog etapnog područja u kretanjima ka Mačvi - iz užičke okoline, Azbukovice, Podgorine, Rađevine, Jadra i Semberije, kao najbrojnije u selima; na doseljenike iz Bosne, kao najbrojnije posle crnogorsko-hercegovačkih, na doseljenike iz Stare Srbije i Srbije; na doseljenike iz Srema i Hrvatske; na manju grupu doseljenika čije je poreklo vezano za lokalna kretanja i pomeštanje; i najzad _ na doseljenike čije poreklo nije poznato.

        U 35 mačvanksih naselja zabeleženo je 1809 rodova, i porodica, sa ukupno 15.265 kuća. O tome kako su bile zastupljene navedene doseljeničke struje pružiće sledeći tabelarni pregled:
StrujeBroj rodova%Broj kuca%
Moravska161,53172
Crnogorska817,413298,7
Hercegovačka12211,2527534,5
Crnogorsko-hercegovacke17115,7194812,7
Bosanska37034353723,1
Inversne migracije5553592,3
Susedne i dalje oblasti474,310006,5
Stara Srbija70,62571,7
Srbija171,5370,2
Hrvatska403,63112
Ostale zemlje111240,1
Macva-lokalna pomeštanja171,5790,5
Nepoznatog porekla13512,47925,1

Re: Zbog cega su ljudi u centralnom Dinarskom masivu tako visoki?

Post by Sponsored content


    Current date/time is Sun Jul 15, 2018 11:09 pm