OUR DOOM IS NIGH

Share

OUR DOOM IS NIGH

Post by William Murderface on 30.10.14 13:19

U pičku materinu, ovome nema kraja. Ja nemam reči više.

U požaru stradalo dvoje dece
Izvor: B92

Pančevo -- U naselj Mali Rit kod Pančeva izbio je požar u kojem je stradalo dvoje dece, potvrđeno je za B92.

Prema prvim informacijama požar je izbio u privatnoj kući u romskom naselju. Vatrogasne ekipe i ekipe Hitne pomoći, kao i tužilac su na terenu.

Uzrok požara nije poznat.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Admin

Re: OUR DOOM IS NIGH

Post by Admin Pantokrator on 30.10.14 16:53

I naravno, vox populi predlaže da se ovakvi problemi izbegavaju putem izgradnje konclogora.

Jedini nacin da se ova populacija spasi i izvede na pravi put je, neka vrsta sicijalnog geta. Obezbedite im smestaj, vrtice, skole i ograniciti im kretanje. Ko zavrsi osnovnu skoku i zanat, garantivati mu radmo mesto i to je to.
Nemojte mi pricati o ljudskim pravima.
Jer vodje tih plemena (mafijasi) drogiraju bebe bromazepamima, kako bi spavale dok ih majke nose na semaforima!!! Cim odrasti, radni dan im pocinje i zavrsava na semaforu.
A malo, malo pa citamo ovakve vesti.
(sasa jokic, 30. oktobar 2014 13:47)
# Link komentara
Preporučujem (+167)
Ne preporučujem (-30)

Post by William Murderface on 30.10.14 17:03

Jebemti ovu pamet - a kad im jednom daš pristojan smeštaj, vrtie i škole, zašto im ograničavati krtanje? A što da ne, a racist has a right to dream.

Last edited by William Murderface on 30.10.14 17:10; edited 1 time in total

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Admin

Post by Admin Pantokrator on 30.10.14 17:03

William Murderface wrote:Jebemti ti ovu pamet - a kad im jednom daš pristojan smeštaj, vrtie i škole, zašto im ograničavati krtanje?

pa zato jel su cigani
Admin

Post by Admin Pantokrator on 31.10.14 0:56

Javnost moze da odahne - i majka ove dece je uhapsena i odredjen joj je pritvor.

Post by William Murderface on 31.10.14 9:46

Pa to, bravo, tako treba.

_____

Post by William Murderface on 31.10.14 10:30

A za to vreme, Blic.

Sestra i brat se ugušili dok je majka pila kafu

_____

Post by otto katz on 31.10.14 11:03

Ne mogu vam opisati koliko je u Češkoj ukorijenjena mržnja prema Romima. Ne pišem ovo sad kao neki generalni lament, nego si olakšavam svakodnevno neposredno iskustvo. Ma pominjao sam milion puta. Jučer kolega šalje cirkularni mejl s pozivom da pustimo brkove za movember, pa u šaljivom tonu usput dodaj kako ćemo izgledati kao sugrađani što kradu i preprodaju staro željezo. Prije par dana se pustim u ćaskanje s nekom gospođom, kako je šta radi - gleda s prozora na Rome kako uživaju na socijali, prema njenoj računici uzimaju 4000€ mjesečno. Pa jebote! Isti dan me druga gospođa poveze autom, udri po ciganima, nije fer, kriza je, svi se mučimo, a oni se zezaju.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by William Murderface on 31.10.14 11:29

Meni se to sve češće dešava u Srbiji - ljudi oko mene, prividno iz čista mira, počinju da pričaju protiv Roma.

Pre neki dan stojim u redu u pošti i dve žene koje stoje iza mene sve vreme pričaju o novčanim problemima, o smannjenju plata i penzija, itd. I onda u jednom trenutku, sasvim prirodno prelaze na Rome koji imaju po desetoro dece da bi uzimaali dečije dodatke. Valjda su im oni objašnjenje zašto nema para za pllate, šta li.

_____

Post by Mr.Pink on 31.10.14 11:37

William Murderface wrote: I onda u jednom trenutku, sasvim prirodno prelaze na Rome koji imaju po desetoro dece da bi uzimaali dečije dodatke.

budale.

kad bi samo malo stavile prst na čelo i skontale da Romi ne drže ni do najosnovnije burokratske kulture kao što je upis u knjigu rođenih.

kontam da je prijava za dečiji dodatak za većinu metafizika.

Post by William Murderface on 31.10.14 11:41

Malo je bez veze i reći da ne drže do birokratske kulture, kao da je to njihov izbor - prosto im birokrstki postupci nisu dostupni iz hiljadu razloga.

_____

Post by Mr.Pink on 31.10.14 11:46

pa birokratska kultura jeste hijerarhijska. to je pre svega kultura uloga.

to što je oni odbacuju i ne drže se nje nema veze sa nepismenošću.

Post by William Murderface on 31.10.14 11:55

Amm... ne?

Itekako ima veze sa nepismenošću svak vrste kao i sa drugim vidovima isključenosti.

_____

Post by Mr.Pink on 31.10.14 12:16

mnogo je komplikovanije od toga.

ta birokratska kultura je u direktnoj koliziji sa njihovom kulturom koja ne poznaje interes vlastite karijere, borbu za moć, itd.

uostalom, u najrazvijenijim zemljama na svetu se recimo te procedure birokratske dešavaju praktično mimo građana. tebi je za život dovoljna vozačka da bi završavao poslove, a državu zanima isključivo tvoj social security number i to samo kako bi ti naplatila porez.

Post by William Murderface on 31.10.14 12:47

Mislim da je ovo što radiš romantizacija siromaštva. Naravno da romska kultura itekako poznaje borbu za moć i ostala dobra, ne znam odakle ti ideja da pričeš nešto tako očigledno. Uz to ne znam kako si briokratske procedure za dobijanje socijalne pomoći povezao sa borbom za moć.

Romi nisu plemeniti divljaci iz puškinovske fantazije, već višestruko diskriminisana manjina kojoj se na svakom koraku otežava pristup elementarnim pravima i dobrima garantovanim svim građanima ove zemlje.

_____

Post by Mr.Pink on 31.10.14 13:11

jok, romi ne podnose nikakve autoritete, zbog čega su meni posebno dragi.

ne da ne podnose autoritete, nego im društvo ne poznaje nikakve vertikale. može se reći da su organizovani horizontalno - familija bliža i dalja, pa onda druge familije organizovane u manju podgrupu - naselje, ili selo.

jedino starije poštuju, i na njih se često pozivaju tokom diskusija.

nemoj sad da učitavamo klasne momente gde stignemo, jer to dovodi do ovoga:

Post by William Murderface on 31.10.14 13:17

Kao što rekoh, romantizacija siromašnih.

_____

Post by Mr.Pink on 31.10.14 13:20

nema to veze sa siromaštvom, već nomadskim načinom života, ili bar onim što je od toga života preostalo.

Last edited by Mr.Pink on 31.10.14 16:55; edited 3 times in total

Post by William Murderface on 31.10.14 13:22

Čuj, ja pristupam problemu sa tačke gledišta da je bolje živeti u uslovima u kojima deca neća živa izgoreti zato što žive u kući od kartona i uz svetlost sveće.

_____

Post by Mr.Pink on 31.10.14 13:34

šta to znači? da ih treba premestiti da žive u kontejnerima u borči, pod izgovorom da će im tamo biti bolje?

kao što rekoh, mnogo je to pitanje komplikovanije.

Post by William Murderface on 31.10.14 13:39

Naravno da ne, i naravno da je pitanje komplikovano i da njegovo rešavanje treba da uzme i ozbir i kulturne specifičnosti Roma i njihove zajednice. Samo je ovako romantizovati populaciju koja se nalazi u stanju u kojem se nalazi, i čija deca gore kao bakle svaki drugi dan, potpuno besmisleno. To nije izraz slobodarskog romskog duha, već njihove užasne pozicije u ovom društvu.

_____

Admin

Post by Admin Pantokrator on 31.10.14 14:59

Mr.Pink wrote:pa birokratska kultura jeste hijerarhijska. to je pre svega kultura uloga.

iz neposrednog iskustva ti kažem da je ovo potpuno netačno. ti si ovde izdvojio romsku kulturu u neki poseban antropološki zabran, što je metodološki neodrživo (Romi žive sa nama, u istom kulturnom prostoru, i kulturne razlike, koje izgledaju dramatično na površini zapravo ne kriju ništa fundamentalno), a Romi se često plaše birokratije jer su nepismeni i neobrazovani i zato što se pri susretu sa njom često suočavaju sa rasizmom.
Admin

Post by Admin Pantokrator on 31.10.14 15:03

Mr.Pink wrote:jok, romi ne podnose nikakve autoritete, zbog čega su meni posebno dragi.

Ovo je ona "Cigani lete u nebo" slika o Romima koja zapravo dovodi do toga da ti (ovo govorim potpuno hipotetički, ne da bih te optužio za rasizam) ne bi zaposlio Roma, iako ti je drag, jer te ne bi poštovao kao šefa.

Post by Mr.Pink on 31.10.14 15:51

Vašni Gresilije wrote:
Mr.Pink wrote:pa birokratska kultura jeste hijerarhijska. to je pre svega kultura uloga.

iz neposrednog iskustva ti kažem da je ovo potpuno netačno. ti si ovde izdvojio romsku kulturu u neki poseban antropološki zabran, što je metodološki neodrživo (Romi žive sa nama, u istom kulturnom prostoru, i kulturne razlike, koje izgledaju dramatično na površini zapravo ne kriju ništa fundamentalno), a Romi se često plaše birokratije jer su nepismeni i neobrazovani i zato što se pri susretu sa njom često suočavaju sa rasizmom.

prvo se moramo dogovoriti šta je to tačno "kulturni prostor".

ovako filozofski, kulturni prostor može biti sve, ali ako priupitaš nekog antropologa on će ti odgovoriti da je to ono imanentno ljudskome, sociolog će ti taj prostor definisati kao međuljudski, ekonomista kao prihod,  itd.

meni deluje sasvim logično da ljudi koji žive u takvim uslovima, pa makar ti uslovi bili i "nedostatak" normalnog krova nad glavom, tj. ulica, ili obrazovanja formalnog, mogu da razviju posebnu kulturu.

Last edited by Mr.Pink on 31.10.14 17:13; edited 1 time in total

Post by Agdw Hmlkh on 31.10.14 16:09

Mr.Pink wrote:ta birokratska kultura je u direktnoj koliziji sa njihovom kulturom koja ne poznaje interes vlastite karijere, borbu za moć, itd.
romi i da imaju nekakve zasebne kulturne karakteristike - iste su zakopani ispod slojeva visevekovne diskriminacije i obespravljivanja. nisu kulturne specificnosti razlog zbog kojeg neki piss-poor pokusaji uklapanja ne uspevaju vec sistematska marginalizacija i dehumanizacija. ako su i nekad bili nomadi svojom voljom, zadnjih par stotina godina su nomadi zato sto ih okolina nigde permanentno nece. mislim, jeebuse.

Post by Sponsored content

Current date/time is 21.04.18 9:39