BGD izbori

Share

BGD izbori

Post by William Murderface on Mon Sep 25, 2017 2:57 pm

Ђорђе Вукадиновић: Опозиција на београдским изборима треба да наступи у што ширем фронту
понедељак, 25. септембар 2017.
Ђорђе Вукадиновић из посланичке групе Нова Србија-Покрет за спас Србије оценио је данас да би опозиција на београдским изборима требало да наступи у што ширем фронту занемарујући идеолошке разлике.
- Залажем се за што шири и заједнички наступ и са овог места позивам колеге из праве опозиције да покажу и разум и политичку одговорност и да се потруде да на те изборе кад год били изађу заједно, односно у што ширем фонту - рекао је Вукадиновић новинарима у Скупштини Србије.
Он је оценио да избори за Београд нису прилика за "сучељавање великих идеолошких прича", већ се односе на градске теме, те нема никаквог разлога да тај фронт не буде што шири.
- Нема разлога да у њему не буде места и за Двери и ДС и све остале опције - додао је Вукадиновић.
Он је навео и да је потребно да кандидат за градоначелника буде неко ко се већ бавио тим питањима или "има искуства и потенцијала" да се тиме бави, а таквих има у опозицији и о томе се може постићи консензус.
Поводом става лидера Двери Бошка Обрадовића да би опозиција требало да бојкотују изборе, Вукадиновић је казао да Покрет за спас Србије "неће бежати" од тога, ако одлука опозиције буде заједничка.
(Бета) 

Бошко Обрадовић: Бојкот београдских избора бољи од тога да се изађе на унапред намештене изборе
понедељак, 25. септембар 2017.
 Београд -- Покрет Двери сматра да је бојкот београдских избора бољи од тога да се изађе на "унапред намештене изборе", каже шеф те посланичке групе Бошко Обрадовић.
Он је рекао да би томе требало да се придружи цела "права" опозиција, позивајући их да о томе размисле јер, како каже, сада не постоје фер услови за београдску трку.
"Да ли ћемо пристати на нефер и непоштене услове изборе? На ком медију ће опозиција моћи да се појави?”, упитао је Обрадовић, оцењујући да су медији данас за њих затворени. 
Каже да Двери имају програм за Београд и да су апсолутно спремни за те изборе, али понавља да услови за њихово одржавање нису фер.
(Танјуг)

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Re: BGD izbori

Post by Guest on Mon Sep 25, 2017 3:00 pm

u pravu je Bosko.

Post by William Murderface on Mon Sep 25, 2017 3:07 pm

U pravu je da su uslovi katastrofa, ali za bojkot ne mislim da je u pravu. Ne vidim šta bi se bojkotom postiglo. Uostalom, opoziciji sredstva za kampanju trebaju ko lebac, da bi mogli malo da se uposle i struktuiraju. Ako ne budu izlazili na izbore prosto će odumreti. Takođe, mislim da su šanse za dogovor o bojkotu još manje nego za dogovor o jednoj koloni (a i oni su minimalni). Pravo rešenje je dogovor oko kontrole izbora, i možda zajednički pritisak na vlast oko prisustva u medijima.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by ficfiric on Mon Sep 25, 2017 3:08 pm

Izacice sigurno Ceda, DSS, Vacic i ostali opozicionari.

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on Mon Sep 25, 2017 3:10 pm

Ma to sigurno, ali ni ova tzv "prava" opozicija neće uspeti da se složi oko bojkota. A mislim da ne bi ni trebalo da se slaže oko njega. Nek idu dve-tri kolone, nek se dogovore oko kontrole, i to je to.

_____

Post by William Murderface on Mon Sep 25, 2017 3:14 pm

AKo bude krađe, nek bar budu u stanju da je dokumentuju i onda nek izlaze na ulice. Ovo sa bojkotom go kurac od ideje.

_____

Post by ficfiric on Mon Sep 25, 2017 3:15 pm

Naravno da se nece sloziti. Sto se kolona tice, rekoh ranije da bi trebalo da ih bude toliko da svi udju a da imaju sto vise kontrolora na biralistima

_____

Uprava napolje!

Post by Blind Lime Pie on Mon Sep 25, 2017 3:16 pm

Bojkot ima smisla samo kada bi njegovo sprovođenje dovelo do delegitimizacije vlasti. Za to je potrebno da bojkot bude zajednički napor opozicije, da ga prati silovita vanparlamentarna i ulična aktivnost i  da je bojkot moguće medijski podržati.

No, u svakom slučaju podržavam da Dveri bojkotuju ove i bilo koje druge izbore ikada igde.

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by William Murderface on Mon Sep 25, 2017 3:18 pm

+1

_____

Post by Gargantua on Mon Sep 25, 2017 4:00 pm

Post by Blind Lime Pie on Mon Sep 25, 2017 4:07 pm

Nema od tog posla ništa. SNS razvaljuje na beogradskim izborima. Radule proglašava da je pobeda bila čista jer imaju kontrolore svuda, Jankara tvituje fotku sa kaficom i panini sendvičom i potom odlazi u Mjanmar da pruži podršku sistemu nadzora nezvanične granice sa Rohindža teritorijom (jbg nema se para, država mu nije dala novi poso), Beli radi nešto potpuno kretenski, Dveri govore da su migranti krivi za sve, Sreto Malinović odvaljuje nešto pompezno i ponovo menja stranku. Fejsbuk gori od želje za slobodom, ulice su raskopane, BNV se neuspešno drenira i uspešno kruni i to je to. 

Nabijem ja i ovaj grad i ovu zemlju na kurac.

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by ficfiric on Mon Sep 25, 2017 4:15 pm

Sreto nije menjao stranku, koliko znam. Sve vreme je u DS-u

_____

Uprava napolje!

Post by Blind Lime Pie on Mon Sep 25, 2017 4:17 pm

Što ga nije sprečilo da bude jedan od osnivača Pokreta slobodnih građana. Kontam da je pokušao da se nametne u PSG kao neka harizmatična, muževna i patriotska figura, pa kad je shvatio da tamo ima mesta za samo jedan mačo ego trip, vratio se na rezervni položaj u DS.

Ja ne mogu da dočaram nikome koliko mi taj Sreto Malinović ide na živce.

Last edited by Blind Lime Pie on Mon Sep 25, 2017 4:19 pm; edited 1 time in total

_____
Dr Sheldon Cooper

Post by паће on Mon Sep 25, 2017 4:19 pm

ficfiric wrote:Sreto nije menjao stranku, koliko znam. Sve vreme je u DS-u

Али измењеном Деесу. Сваки пут.

У преводу на енгрпски, кад он мења странку, иста више није иста.

Last edited by паће on Mon Sep 25, 2017 4:20 pm; edited 1 time in total

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by ficfiric on Mon Sep 25, 2017 4:20 pm

Ne znam da je bio, mozda sam propustio... mada je medju osnivacima bilo ds-ovaca (Zoran Ivosevic)

_____

Uprava napolje!

Post by ficfiric on Mon Sep 25, 2017 4:22 pm

Blind Lime Pie wrote:Kontam da je pokušao da se nametne u PSG kao neka harizmatična, muževna i patriotska figura, pa kad je shvatio da tamo ima mesta za samo jedan mačo ego trip, vratio se na rezervni položaj u DS.

Koliko se secam, on je i u predsednickoj kampanji pricao da je u politiku usao zbog Suleta, da je Sule car, da je radio sa njim...

_____

Uprava napolje!

Post by Kondo on Mon Sep 25, 2017 5:12 pm

Blind Lime Pie wrote:Nema od tog posla ništa. SNS razvaljuje na beogradskim izborima. Radule proglašava da je pobeda bila čista jer imaju kontrolore svuda, Jankara tvituje fotku sa kaficom i panini sendvičom i potom odlazi u Mjanmar da pruži podršku sistemu nadzora nezvanične granice sa Rohindža teritorijom (jbg nema se para, država mu nije dala novi poso), Beli radi nešto potpuno kretenski, Dveri govore da su migranti krivi za sve, Sreto Malinović odvaljuje nešto pompezno i ponovo menja stranku. Fejsbuk gori od želje za slobodom, ulice su raskopane, BNV se neuspešno drenira i uspešno kruni i to je to. 

A Burundi? Koliko je Burundi tu dobar?

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat
Guest

Post by Guest on Mon Sep 25, 2017 5:16 pm

Blind Lime Pie wrote:Nema od tog posla ništa. SNS razvaljuje na beogradskim izborima. Radule proglašava da je pobeda bila čista jer imaju kontrolore svuda, Jankara tvituje fotku sa kaficom i panini sendvičom i potom odlazi u Mjanmar da pruži podršku sistemu nadzora nezvanične granice sa Rohindža teritorijom (jbg nema se para, država mu nije dala novi poso), Beli radi nešto potpuno kretenski, Dveri govore da su migranti krivi za sve, Sreto Malinović odvaljuje nešto pompezno i ponovo menja stranku. Fejsbuk gori od želje za slobodom, ulice su raskopane, BNV se neuspešno drenira i uspešno kruni i to je to. 

malo me seksualno uzbudio ovaj post.

Post by Veletin on Mon Sep 25, 2017 8:47 pm

Post by Miki on Mon Sep 25, 2017 9:10 pm

Blind Lime Pie wrote:Što ga nije sprečilo da bude jedan od osnivača Pokreta slobodnih građana. Kontam da je pokušao da se nametne u PSG kao neka harizmatična, muževna i patriotska figura, pa kad je shvatio da tamo ima mesta za samo jedan mačo ego trip, vratio se na rezervni položaj u DS.

Ja ne mogu da dočaram nikome koliko mi taj Sreto Malinović ide na živce.

Haha ovo je sigurno bilo baš tako. Probao da baci šmek Sreto, možda čak i da pojebe Aidu Ćorović.

Post by Mr.Pink on Tue Sep 26, 2017 11:02 am

evo mali kaže daće ostavku pre kraja mandata. hercegovačka mu izgleda noću ne da mira.

govnarija kalkulantska.

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Kondo on Tue Sep 26, 2017 11:19 am

al ce da bude brzometno zatrpavanje rupa i malterisanje ulica

_____

Post by Veletin on Tue Sep 26, 2017 11:37 am

Куртони распали.

Đilas je kratko, za "Novosti", poručio da još nije doneo odluku o eventualnom učešću na izborima:

- Kada budem doneo odluku, ma kakva ona bila, to ću i saopštiti. Do tada neću ništa pričati.

U političkim krugovima već duže se spekuliše da njegovi ljudi od poverenja - Momčilo Arbutina (bivši savetnik Olivera Dulića, dok je bio ministar za zaštitu životne) i Mlađan Đorđević (bivši Tadićev savetnik i osnivač NVO "Naša Srbija") - uveliko prave kontakte sa brojnim opozicionim liderima, ali uglednim ličnostima, kako bi dali podršku Đilasu na izborima.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:687636-Naprednjaci-hoce-sami-Jankovic-ceka-Djilasa

Post by Kondo on Tue Sep 26, 2017 11:39 am

kakva im ono zastava odozada?

_____

Post by Mr.Pink on Tue Sep 26, 2017 11:48 am

i meni ta njuska prva zapala za oko.

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Dec 17, 2017 5:23 am