Саша Јанковић - У раљама кампање

Share

Re: Саша Јанковић - У раљама кампање

Post by Gotam on Sun Sep 17, 2017 6:36 pm

to je ta pipavost sto sam hteo da kazem... kako god da se t postavis mora da bude nedvosmisleno d podrzavas seksualne manjine, a onda da problematizujes sve ovo sto Gargantua rekao.

Post by Gotam on Sun Sep 17, 2017 6:36 pm

Miki wrote:Ne znam, počinje ekstremno da mi ide na kurac ovaj iskompleksirani latentni domaćin Jankela
ma kakvi, nema toga.

Post by William Murderface on Sun Sep 17, 2017 6:37 pm

Mislim da je to sasvim nedvosmisleno u ovom postu.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Gotam on Sun Sep 17, 2017 6:43 pm

William Murderface wrote:Mislim da je to sasvim nedvosmisleno u ovom postu.
nisam siguran da razumem, sta je nedvosmisleno, da podrzava seksualne manjine ili da je domacin?

Post by William Murderface on Sun Sep 17, 2017 6:47 pm

Ovo prvo.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Gotam on Sun Sep 17, 2017 6:49 pm

pa ne moz tako, oko cega da se svadjamo

Post by Miki on Sun Sep 17, 2017 7:11 pm

Podržava, ali ne baš sa 100 posto srca. Tj, ja sam uveren da i on sam za sebe misli da ih podržava sa 100 posto srca, al Jankela ti je od onih ljudi koji će ti posle dužeg poznavanja, i dovoljno popijenih kafa posle dobre seanse prangijanja u streljani, ipak otkriti onako mano a mano, da ti pederi malo ipak napinju previše hehe i da ipak stara dobra porodica rulz.

Post by паће on Sun Sep 17, 2017 7:14 pm

Па и стара добра породица ће дотле већ бити сексуална мањина.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by Gotam on Sun Sep 17, 2017 7:25 pm

Pa prvo misliti da stara dobra porodica rulz i podrzavati gej prava nije nuzno u sukobu jedno s drugim. Mislim kad Dveri kazu "stara dobra porodica" oni ne misle na one milione ljudi sto ustaju svako jutra skupa, spremaju dorucak, pa pocnu dan, pisu domaci, menaju pelene, rade, vole se i generalno zive, nego misle ne na neku porodicu kakva nikad nije postojala, nikad nece postojati , a sluzi samo da se sukne svakom ko je slabiji od tebe.

Brak je nekad bio da kupis sebi vagina property, pa je bio nacin da neko bude kuci, dok neko ide u fabriku, pa je bio romanticna stvar, pa je sad ovo sto se dogovara sa advokatima i zajednickim penzijskim fondovima. UVek se menjalo.

Koristi se cesto za Jankovica ta uvreda da je kostunjolik ("Pogledajte koje sam neprijatelje steka" sto rece onaj bangavi). Ja to tumacim kao da je deo jedne liderske, patrijarhalne, maco politicke kulture, pa njene balkanske/srpske verzije. Jeste. Al jeste i Ceda Jovanovic iako ima tetovaze. Ako oces gej romkinju sto je radila u fabrici da plati sebi faks, da bude predsednica stranke nes je dobiti, jer je nema. Takva je politicka kultura kakva jeste. Nabedjeni bogati, strejt muskarci se raspravljaju ciji je svetonazor bolji.

Oko same stvari: sasvim je ispravno da se ne pravimo da je ovo obicna losa vlast i da distancira od svega sto ona radi, jer je trula iznutra cak i kad radi ispravne stvari (kao izbeglice ili ovo). Samo sto moze da bude kontraproduktivno, jer onda ispadne da oni se samo tu nesto kao bune, mrsomude, a naprednjaci rade stvari.

Post by Miki on Sun Sep 17, 2017 8:08 pm

TL DR

Post by Gotam on Sun Sep 17, 2017 8:10 pm

Post by Blind Lime Pie on Mon Sep 18, 2017 2:18 pm

ja ću reći samo jedno - da je svako slobodan da ide ili ne ide na Prajd i da je sramota da se odlazak ili neodlazak na Prajd koriste kao sredstvo za identifikovanje i blaćenje protivnika režima.

za razliku od Vučića, Janković nikada nije vršio direktno nasilje ni nad jednom manjinskom grupom, finansirao nasilje, davao mu logističku i organizacionu podršku, i pozivao na nasilje. ako smatra da nema šta da traži u povorci koju predvodi osoba koja, iako je lezbijka, tvrdi da LBGT osobe u Srbiji ne prolaze ni kroz kakav poseban tretman, ja ga u tome podržavam.

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by William Murderface on Mon Sep 18, 2017 2:19 pm

+1

_____

Post by diktotar on Mon Sep 18, 2017 2:26 pm

lepo su ga zavrnuli, sad mogu da seru po njemu sto se nije pojavio i podrzao, a evropu zabole koji su dublji razlozi za nedavanje podrske, njima trebaju nastupi tipa "evo me tu sam, podrzavam, end of story". zbog takvog cinculiranja i internih proracuna sta kako i kad ciniti je prethodna garnitura odletela.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by William Murderface on Mon Sep 18, 2017 2:29 pm

Pa on nije na vlasti, nema razloga da se pojavljuje u zvaničnom svojstvu.

_____

Post by diktotar on Mon Sep 18, 2017 2:33 pm

da, ali takvo ponasanje boris tadic garnitura je dovelo do toga da ih ovi zbace i dovedu ove siledzije koji promptno i u skladu sa voljom reaguju na sve zahteve. dakle ko pretenduje na vlast u srbiji, mora znati na kojim principima se to zasniva, bar kad je ta eu strana u pitanju, te u tom smislu pokazati konkretno svojim potezima da se na njega može računati.

_____
Želimir Žilnik

Post by William Murderface on Mon Sep 18, 2017 2:37 pm

Upravo ti ukazujem na različite pozicije Janovića i Tadića - Tadić je bio predsednik, Jankara je opozicionar i za razliku od Tadića više puta je izrazio sasvim jasan stav glede Prajda.

_____

Post by Zastava 120m on Mon Sep 18, 2017 2:37 pm

diktotar wrote:lepo su ga zavrnuli, sad mogu da seru po njemu sto se nije pojavio i podrzao, a evropu zabole koji su dublji razlozi za nedavanje podrske, njima trebaju nastupi tipa "evo me tu sam, podrzavam, end of story". zbog takvog cinculiranja i internih proracuna sta kako i kad ciniti je prethodna garnitura odletela.

Isto bi to po njemu radili i da se pojavio, a Evropu zabole pa zabole, teško da je nešto bitno propustio što se nije pojavio.

_____
Svijetu je svega dosta
ničeg željan nije osim
glavnih junaka

Post by diktotar on Mon Sep 18, 2017 2:40 pm

to je jasno, ali opozicija nema sta da trazi udaranjem bilo kakve kontre (pa čak i sasvim jasnim i ok stavom jankare) prajdu ili kosovu. eu zabole za njegovu izjavu da premijerka laze glede stvarnih prava lgbt, znamo šta sve dozvoljavaju da se radi u zemlji.

_____
Želimir Žilnik

Post by Zastava 120m on Mon Sep 18, 2017 3:20 pm

diktotar wrote:to je jasno, ali opozicija nema sta da trazi udaranjem bilo kakve kontre (pa čak i sasvim jasnim i ok stavom jankare) prajdu ili kosovu. eu zabole za njegovu izjavu da premijerka laze glede stvarnih prava lgbt, znamo šta sve dozvoljavaju da se radi u zemlji.

Dobro, što se nije pojavio tamo i nije bog zna kakvo teranje kontre.

_____
Svijetu je svega dosta
ničeg željan nije osim
glavnih junaka

Post by No Country on Mon Sep 18, 2017 5:00 pm

Ово је бре класично преигравање. Оћеш да фураш те тзв. "европске" вредности (наводнички плеоназам је овде сасвим намеран) - е па има да се појавиш на Прајду, и крај приче. Па таман да је и сам Вучић хомосексуалац.

Post by паће on Mon Sep 18, 2017 5:08 pm

А шта, није?

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by Gotam on Mon Sep 18, 2017 5:10 pm

No Country wrote:Ово је бре класично преигравање. Оћеш да фураш те тзв. "европске" вредности (наводнички плеоназам је овде сасвим намеран) - е па има да се појавиш на Прајду, и крај приче. Па таман да је и сам Вучић хомосексуалац.
ako nekom nije jasno zasto tako reagujemo na "evopske vrednosti" evo ovde se lepo vidi.

Post by No Country on Mon Sep 18, 2017 5:21 pm

Види се мој цинизам, т.ј. тихо убеђење да Јанковић, Тадић, Ђилас и њима слични заправо не деле сасвим искрено и до краја тај скуп вредности. Но то не мора да буде одлучујуће у политици: ако си себи дефинисао одређену политику онда треба и да је заступаш, без обзира што ће ту и тамо да се очеше о неке твоје вредности, предубеђења или интересе. Али јок у Србији - прво сам Ја, после је политика. Зато ти и кажем да они у ствари нису политичари.

Post by William Murderface on Mon Sep 18, 2017 5:27 pm

Nisu isto Tadić i Đilas sa jedne i Janković sa druge strane. Ono što je Miki pisao, da Jankara kad se zapije i opusti sa drugarima kaže - "ma šta više oće ti pederi" - uopšte nije nemoguće, ali kako da ti kažem, koga zabole (uostalom, i ti sam to kažeš). Govorimo o njegovom javnom nastupu, a ne o tome šta on oseća in his heart of hearts. A taj javni nastup je sasvim drugačiji od Đilasova četiri zida i Tadićevog "ja kao psiholog mislim da dete treba da ima i mamu i tatu".

Takođe je pogrešno tumačiti Jankarin neodlazak na Prajd nekakvom njegovim intimnim neprihvatanjem "evropski vrednosti". U pitanju je jasna politička odluka zasnovana na odnosu prema manifestacijama u kojima učestvuju predstavnici režima, a ne prema Prajdu kao takvom. Ta odluka može biti ispravna ili pogrešna, ali svakako nije lična u smislu o kojem ti govoriš.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Nov 17, 2017 9:52 pm