Svet i sire

Share

Re: Svet i sire

Post by Hubert de Montmirail on Tue Sep 26, 2017 2:46 pm

aaa kako dobar film

_____
Que trépasse si je faiblis!

Post by otto katz on Tue Sep 26, 2017 2:47 pm

Majkutibožju ovdje se Namenski multiklonirao, sad ne znam kojem da vjerujem. Svakako onome s najboljom expertizom dodijeliti medalju Burundija M. Lazanski.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by diktotar on Tue Sep 26, 2017 2:49 pm

otto katz wrote:Majkutibožju ovdje se Namenski multiklonirao, sad ne znam kojem da vjerujem. Svakako onome s najboljom expertizom dodijeliti medalju Burundija M. Lazanski*.

*dok se lozio na us army

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by Kinder Lad on Tue Sep 26, 2017 2:49 pm

Pa, iskreno, nisam baš potpuno siguran da bi Ameri koristili nukes u tom ne daj bože ratu. Imaju oni štošta u arsenalu pre nego što im postane neophodno da koriste nuklearke. Mada...jednu bi bar verovatno frljnuli. Ma, mislim, ne daj bože. Jedna-dve-tri i nekako (za nas, sebično gledajući), ali sve preko 10 (u zavisnosti od jačine) može, ne mora, ali može, da izazove globalne posledice od fallout-a.

_____
alt-lib

Post by otto katz on Tue Sep 26, 2017 2:52 pm

diktotar wrote:
otto katz wrote:Majkutibožju ovdje se Namenski multiklonirao, sad ne znam kojem da vjerujem. Svakako onome s najboljom expertizom dodijeliti medalju Burundija M. Lazanski*.

*dok se lozio na us army
Ma ima onaj kandidat što hvali SK a kudi USA, te brda, te tuneli, POV, a Ameri zaspali epohu, zastarjeli, ne mogu se približiti itd. Taj bi mogo.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by diktotar on Tue Sep 26, 2017 2:52 pm

ne znam kako bi to izgledalo na manje od 1000km od pekinga, narocito sa vise nuklearki

_____
Želimir Žilnik

Post by Ointagru Unartan on Tue Sep 26, 2017 2:53 pm

Kinder Lad wrote:
Ne bi imali vremena. ICBMs mogu tako da se gadjaju/love samo od momenta kada ponovo udju u atmosferu do impacta, tako da mislim da to što ispale u prvom momentu to je.

Edit: ili malo pre ulaska u atmosferu, jbg, zaboravio sam, a nisam neki nuklearni inženjer

Zar nije taj sistem koji ima polovicnu uspesnog u testiranju upravo namenjen obaranju rekete van atmosfere? Mislim zove se midcourse defense, za razliku od onoga koji gadja pri silaznoj putanji (thaad).

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by Kinder Lad on Tue Sep 26, 2017 2:56 pm

Ointagru Unartan wrote:
Kinder Lad wrote:
Ne bi imali vremena. ICBMs mogu tako da se gadjaju/love samo od momenta kada ponovo udju u atmosferu do impacta, tako da mislim da to što ispale u prvom momentu to je.

Edit: ili malo pre ulaska u atmosferu, jbg, zaboravio sam, a nisam neki nuklearni inženjer

Zar nije taj sistem koji ima polovicnu uspesnog u testiranju upravo namenjen obaranju rekete van atmosfere? Mislim zove se midcourse defense, za razliku od onoga koji gadja pri silaznoj putanji (thaad).

E onda malo pre ulaska u atmosferu je kraj mogućnosti obaranja (a kada je već u silaznoj putanji) kažem, ne sećam se najbolje. Poenta je - nema puno vremena.

_____
alt-lib

Post by Mr.Pink on Tue Sep 26, 2017 2:58 pm

kad je o sili i ratovanju reci, jbg, ja uvek na strani slabijeg, ko u sportu. potrebna je vestina, domisljatost i inteligencija za to. ne sumnjam da Kimovi pod jastukom drže ho chi mihnov vodiče za ratovanje protiv imperijalisticke bande.

_____
srce ruka lopata

Post by паће on Tue Sep 26, 2017 2:59 pm

Е а да су слушали Регана па направили те ласере у орбити... Што је истина било још мање ефикасно и до зла бога баговито, ал' би сад у овој дискусији баш легло, "а што их не гађају кад су најдаље од Земље?".

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
I did it for your sake. Now give it to me. That sake of yours.

Post by diktotar on Tue Sep 26, 2017 2:59 pm

poslednja sansa bi bila da se boriss cosyeaer poreklom iz ajdvoscine zakuca u raketu avionom i spase naciju

_____
Želimir Žilnik

Post by Kinder Lad on Tue Sep 26, 2017 3:00 pm

Mr.Pink wrote:kad je o sili i ratovanju reci, jbg, ja uvek na strani slabijeg, ko u sportu. jbg, potrebna je vestina i inteligencija. ne sumnjam da Kimovi pod jastukom drže ho chi mihn vodič za ratovanje protiv imperijalisticke bande.

Mislim da Ameri imaju dva glavna straha. Jedan je biološko oružje, a drugi je da je neka bojeva glava već negde gde bi Kim hteo samo da je detonira tipa kao teroristički napad (nuklearni)

_____
alt-lib

Post by diktotar on Tue Sep 26, 2017 3:01 pm

Mr.Pink wrote:kad je o sili i ratovanju reci, jbg, ja uvek na strani slabijeg, ko u sportu. potrebna je vestina, domisljatost i inteligencija za to. ne sumnjam da Kimovi pod jastukom drže ho chi mihnov vodiče za ratovanje protiv imperijalisticke bande.
 poceo sam da gledam vietnam war medju prvim scenama je obuka kad uskacu u rupu u zemlji manju od prosecnog resetkastog sahta kod nas. jebeno, igrao sam svojevremeno onaj vietcong, do jaja igrica za svoje doba, a tricetvrt pod zemljom.

_____
Želimir Žilnik

Post by Kondo on Tue Sep 26, 2017 3:05 pm

cekaj ovde niko da postavi glavno pitanje

za koga navijamo ovde

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by Kinder Lad on Tue Sep 26, 2017 3:08 pm

Mislim da su to sve partizanske priče za laku noć. Ovo bi trajalo mnog mnogo, neuporedivo kraće i bilo neuporedivo grđe. Onaj tekst što ga je Vasa okačio je odličan u tome što, koliko je to moguće, predviđa efekat nuklearne eksplozije na javno mnjenje - let's get it over with. Bilo bi apsolutno jezivo.

_____
alt-lib

Post by diktotar on Tue Sep 26, 2017 3:09 pm

ako je u pitanju nukovanje za usa, iz prakticnih razloga. ako je konvencionalni rat dprk.

_____
Želimir Žilnik

Post by Kinder Lad on Tue Sep 26, 2017 3:09 pm

Kondo wrote:cekaj ovde niko da postavi glavno pitanje

za koga navijamo ovde

za mir.

A ako dođe do rata, ja navijam da ga razbucaju u pola dana ako je moguće, samo da se što pre završi i ne dođe do neke još veće međunarodne krize.

_____
alt-lib

Post by MNE on Tue Sep 26, 2017 3:23 pm

Ointagru Unartan wrote:
Mr.Pink wrote:
ne treba ti tacna lokacija nego dovoljno kilotona da pokrijes neki radijus. a imas i EM kao silu.

Radijus eksplozije najjace bombe koju je S. Koreja testirala (220 kt) je par kilometara, to je toliko zanemarljivo malo u odnosu na povrsinu okeana gde bi nosaci mogli da budu (Istocno kinesko more i Japansko more, pod uslovom da Ameri posalju nosace toliko blizu, imaju zajedno preko 2 miliona km2) da bi Severna Koreja imala  nula sanse da ista pogodi kad bi gadjala otprilike.

da ali bi detonirali neku na visini i onda bi vjetar odradio svoje, ni ameri ni bilo ko drugi se u prvo vrijeme ne bi približavali na 200-300 km zbog radijacije

morali bi prvo da se šalju HAZMAT timovi da se mjeri zračenje pa procjene pa procedura pa čuda, niko ne zna tačnu sadržnu tih korejskih bojevih glava da bi mogao da da tačnu procjenu

Kinder Lad wrote:Pa, iskreno, nisam baš potpuno siguran da bi Ameri koristili nukes u tom ne daj bože ratu. Imaju oni štošta u arsenalu pre nego što im postane neophodno da koriste nuklearke. Mada...jednu bi bar verovatno frljnuli. Ma, mislim, ne daj bože. Jedna-dve-tri i nekako (za nas, sebično gledajući), ali sve preko 10 (u zavisnosti od jačine) može, ne mora, ali može, da izazove globalne posledice od fallout-a.

ma neće ni preko 10, detonirali su oni i Sovjeti preko 1000 pa nije bilo nikakvih značajnijih efekata globalno

Kinder Lad wrote:
Kondo wrote:cekaj ovde niko da postavi glavno pitanje

za koga navijamo ovde

za mir.

A ako dođe do rata, ja navijam da ga razbucaju u pola dana ako je moguće, samo da se što pre završi i ne dođe do neke još veće međunarodne krize.

e to u pola dana bi bilo idealno ali je jako jako malo vjerovatno, da nisu "intervenisali" po planeti ovih zadnjih par decenija čak bih i podržao tu operaciju jer jbg imaju pravo na to al ovako baš ne mogu, šta tražili to i dobili

Post by Kinder Lad on Tue Sep 26, 2017 3:28 pm

MNE wrote:
Ointagru Unartan wrote:

Radijus eksplozije najjace bombe koju je S. Koreja testirala (220 kt) je par kilometara, to je toliko zanemarljivo malo u odnosu na povrsinu okeana gde bi nosaci mogli da budu (Istocno kinesko more i Japansko more, pod uslovom da Ameri posalju nosace toliko blizu, imaju zajedno preko 2 miliona km2) da bi Severna Koreja imala  nula sanse da ista pogodi kad bi gadjala otprilike.

da ali bi detonirali neku na visini i onda bi vjetar odradio svoje, ni ameri ni bilo ko drugi se u prvo vrijeme ne bi približavali na 200-300 km zbog radijacije

morali bi prvo da se šalju HAZMAT timovi da se mjeri zračenje pa procjene pa procedura pa čuda, niko ne zna tačnu sadržnu tih korejskih bojevih glava da bi mogao da da tačnu procjenu

Kinder Lad wrote:Pa, iskreno, nisam baš potpuno siguran da bi Ameri koristili nukes u tom ne daj bože ratu. Imaju oni štošta u arsenalu pre nego što im postane neophodno da koriste nuklearke. Mada...jednu bi bar verovatno frljnuli. Ma, mislim, ne daj bože. Jedna-dve-tri i nekako (za nas, sebično gledajući), ali sve preko 10 (u zavisnosti od jačine) može, ne mora, ali može, da izazove globalne posledice od fallout-a.

ma neće ni preko 10, detonirali su oni i Sovjeti preko 1000 pa nije bilo nikakvih značajnijih efekata globalno

Kinder Lad wrote:

za mir.

e to u pola dana bi bilo idealno ali je jako jako malo vjerovatno, da nisu "intervenisali" po planeti ovih zadnjih par decenija čak bih i podržao tu operaciju jer jbg imaju pravo na to al ovako baš ne mogu, šta tražili to i dobili

Errm, prvo, nisu ih detonirali odjednom, drugo, detonirali su ih u potpuno kontrolisanim uslovima (uglavnom) i potpunim nedođijama, vodeći računa o tlu, vetrovima, vazdušnim masama generalno. To je druga priča Količina đubreta (i to radioaktivnog) koju u atmosferu digne eksplozija u nekoj urbanoj sredini je neuporediva. Opet, zavisi od jačine. Ma...

_____
alt-lib

Post by MNE on Tue Sep 26, 2017 3:34 pm

sve to stoji, ali iako je efekat smanjen nije mogao biti smanjen 100 puta 

u slučaju upotrebe nuklearki išlo bi se prvo na taktičke što manje jačine što bi najvjerovatnije bilo i dovoljno, Kim bi možda uspio da lansira 2-3 na JK i eventualno na Japan i to bi mu bilo to, a te 2-3 bi sigurno napravile mnogo veću štetu što se tiče radijacije nego sve ove američke što bi sasuli na njih

Post by disident on Tue Sep 26, 2017 3:37 pm

Blast from the past

_____
A ja sam tako lud i mlad
od mene strepi ceo grad
i zato ja te ne dam svakom
ti se meni predaj

Jer ti si dečko za kojim uzdišem ja
neko od koga boji se ceo grad
kada nas vide zavide nam svi
lukave kuje laju kao psi

Post by Kinder Lad on Tue Sep 26, 2017 3:40 pm

MNE wrote:sve to stoji, ali iako je efekat smanjen nije mogao biti smanjen 100 puta 

u slučaju upotrebe nuklearki išlo bi se prvo na taktičke što manje jačine što bi najvjerovatnije bilo i dovoljno, Kim bi možda uspio da lansira 2-3 na JK i eventualno na Japan i to bi mu bilo to, a te 2-3 bi sigurno napravile mnogo veću štetu što se tiče radijacije nego sve ove američke što bi sasuli na njih

Ali...pa o tome i pričam između ostalog. Zamisli nuklearnu eksploziju u nekom velikom japanskom gradu - momentalne posledice po globalnu ekonomiju. Seul isto. Ne mora radijacija samo. 

To su prosto scenariji o kojima možemo do sutra da razmišljamo i zamišljamo, opet su nezamislivi.

Last edited by Kinder Lad on Tue Sep 26, 2017 3:41 pm; edited 1 time in total

_____
alt-lib

Post by Mr.Pink on Tue Sep 26, 2017 3:40 pm

al pazite kako se stvara u javnosti "nova normala" glede lansiranja nuklearnih raketa. kao ajde da završimo sa tim čim pre, a to što će narednih 100 godina da japanci jedu kitove koji svetle u mraku, a srbi tunjevinu obogacenu uranijumom - to nikom nista. 

meni sad nekako žao japanaca. ameri su im debelo naplatili ono u ww2, ali ceo daleki istok im ostao dužan. tamo niko neće ni 1 suzu pustiti u slučaju eskalacije.

_____
srce ruka lopata

Post by Kinder Lad on Tue Sep 26, 2017 3:44 pm

Naravno da mi je žao Japanaca. To je sve bilo pre 70-80 godina, to je drugo i to se završilo kako se završilo.

_____
alt-lib

Post by diktotar on Tue Sep 26, 2017 3:50 pm

meni je najzalije korejaca, oni su izbezumljeni i jedni i drugi decenijama neprekidno.

_____
Želimir Žilnik

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Oct 19, 2017 10:04 pm