Kosovo*

Share

Re: Kosovo*

Post by William Murderface on Thu Jun 22, 2017 6:26 pm

zastitnik gotama wrote:sasvim ocigledno da ima na forumu (i kao sto rekoh u javnosti ) onih koji opravdavaju i koji pokazuju neljudsko nerazumevanje za sudbinu Srba na Kosovu.

Slažem se, evo npr ti koji ih koristiš kao figurice u sopstvenim fantazijama o suverenitetu.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Thu Jun 22, 2017 6:28 pm

to je toliko podmukao i cinican stav da nije dostojan odgovora.

Post by Veletin on Thu Jun 22, 2017 6:36 pm

William Murderface wrote:
Veletin wrote:

Nije bio odgovor tebi, nego pre svega diktotaru.

Куд се умешах и први пут и покварих вам хипотенузу да је Аљбин анационални љевичар грађаниста. Нико ме ни тада није ништа питао.

Post by William Murderface on Thu Jun 22, 2017 6:37 pm

Meni nisi pokvario ništa.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by No Country on Thu Jun 22, 2017 6:50 pm

William Murderface wrote:
Veletin wrote:

Nije bio odgovor tebi, nego pre svega diktotaru.
Та теза да број жртава "не игра" никакву улогу, с висока презир према "жртвометрији", итд. - то је једна јако спорна пракса. Наравно да број жртава игра итекакву улогу, и историјски, и правно, и етички, и како год хоћеш.

Плус овде поново подмећеш: ја нисам пребројавао жртве (а евентуално бројање свакако не би ишло у корист српствујушћој варијанти "правде"), ја сам подвукао суштинску разлику у методу етничког чишћења. Чим ми предочиш доказе да је косовска држава организовала насилна и масовна исељавања Срба, на начин на који је то спроводила СРЈ током бомбардовања 1999-те, бићу сасвим вољан да се сложим са твојом тезом да је све то "исто". До тада - лажи, подмећи, вређај колико ти душа иште. Из тебе урла лаж.

Post by William Murderface on Thu Jun 22, 2017 6:53 pm

Oh, brother...

Kosovka država su Tači i Haradinaj, pobogu.

_____

Post by No Country on Thu Jun 22, 2017 6:55 pm

Други пасус се односио на Велетина, него је скрипт "појео" квот.

Post by William Murderface on Thu Jun 22, 2017 6:55 pm

Okej.

_____

Guest

Post by Guest on Thu Jun 22, 2017 6:56 pm

William Murderface wrote:Oh, brother...

Kosovka država su Tači i Haradinaj, pobogu.
pa jel to onda legitimna stvar?

Post by No Country on Thu Jun 22, 2017 6:59 pm

William Murderface wrote:Kosovka država su Tači i Haradinaj, pobogu.
А наша су Вучић и Дачић.

И пази на шта је спало сербство узносито: ми би сада да то некако буде исто, дај шта даш. Равнотежа наша насушна.

Post by William Murderface on Thu Jun 22, 2017 7:00 pm

et zg

Ne znam šta bi to pitanje uopšte značilo.

No Country wrote:А наша су Вучић и Дачић.

Tačno.

_____

Post by Veletin on Thu Jun 22, 2017 7:02 pm

No Country wrote:Чим ми предочиш доказе да је косовска држава организовала насилна и масовна исељавања Срба, на начин на који је то спроводила СРЈ током бомбардовања 1999-те, бићу сасвим вољан да се сложим са твојом тезом да је све то "исто". До тада - лажи, подмећи, вређај колико ти душа иште. Из тебе урла лаж.

Ратко Младић није имао никакву државу иза себе када се бавио око Сребренице, дакле никаквог организованог злочина није ни било.
Guest

Post by Guest on Thu Jun 22, 2017 7:02 pm

И пази на шта је спало сербство узносито: ми би сада да то некако буде исто, дај шта даш. Равнотежа наша насушна.
i posle kad covek kaze razumno " jednog dana" ispadne ekstremista.
Guest

Post by Guest on Thu Jun 22, 2017 7:04 pm

Veletin wrote:
No Country wrote:Чим ми предочиш доказе да је косовска држава организовала насилна и масовна исељавања Срба, на начин на који је то спроводила СРЈ током бомбардовања 1999-те, бићу сасвим вољан да се сложим са твојом тезом да је све то "исто". До тада - лажи, подмећи, вређај колико ти душа иште. Из тебе урла лаж.

Ратко Младић није имао никакву државу иза себе када се бавио око Сребренице, дакле никаквог организованог злочина није ни било.
pokrili smo to vec

Srbija tehnicki i nije bila u ratu.

ostavi se. ne vredi, evo ja prestajem sad.

et Vilijam

ako je ta pojava koju zoves drzavom isto sto i Haradinaj i Taci jeste li onda to drzava? bonus pitanje, jel moze srpska da bude ikad ista osim Mladica?

Post by William Murderface on Thu Jun 22, 2017 7:06 pm

Veletin wrote:

To nije baš tačno, ali ovde je pitanje šta je kosovska država uradila da procesuira nasilje nad Srbima posle juna 1999. A nije uradila praktično ništa.

_____

Post by No Country on Thu Jun 22, 2017 7:06 pm

Veletin wrote:

А где су то Албанци починили "Сребреницу", сем у твојој згрченој слици света?

Post by beatakeshi on Thu Jun 22, 2017 7:13 pm

Veletin wrote:

Mislim da mu je radna knjižica bila u Bgd-u (bukvalno).

Post by William Murderface on Thu Jun 22, 2017 7:14 pm

zastitnik gotama wrote:
Veletin wrote:

pokrili smo to vec

Srbija tehnicki i nije bila u ratu.

ostavi se. ne vredi, evo ja prestajem sad.

et Vilijam

ako je ta pojava koju zoves drzavom isto sto i Haradinaj i Taci jeste li onda to drzava? bonus pitanje, jel moze srpska da bude ikad ista osim Mladica?

Kosovo je bilo autonomna pokrajina, RS nije postojala pre rata.

Kosovo je nešto između države i provizorijuma. Šta god da je, Srbija više nije.

_____

Post by No Country on Thu Jun 22, 2017 7:18 pm

William Murderface wrote:To nije baš tačno, ali ovde je pitanje šta je kosovska država uradila da procesuira nasilje nad Srbima posle juna 1999. A nije uradila praktično ništa.
Тачно, није урадила готово ништа - само што то нити једног тренутка није било питање у овој конверзацији. Nice try, though.

Post by William Murderface on Thu Jun 22, 2017 7:23 pm

To jeste pitanje, jer na taj način država pokazuje šta opravdava a šta ne, iza čega je spremna da stane, a iza čega ne.

_____

Post by Ointagru Unartan on Thu Jun 22, 2017 7:24 pm

No Country wrote:
William Murderface wrote:To nije baš tačno, ali ovde je pitanje šta je kosovska država uradila da procesuira nasilje nad Srbima posle juna 1999. A nije uradila praktično ništa.
Тачно, није урадила готово ништа - само што то нити једног тренутка није било питање у овој конверзацији. Nice try, though.

Posredno je to pitanje i te kako bilo u konverzaciji, jer izbegavanjem procesuiranja, tacnije dopustanjem nasilja nad manjinom, ti doprinosis tom nasilju i stvaras kontekst u kome je progon moguc i pozeljan. Otprilike kao kad izraelski vojnici mirno posmatraju kako setleri seku maslinjake autohtonoj populaciji i maltretiraju ih - poruka je jasna, vi ovde niste dobrodosli, ovo je sada nasa zemlja.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by Veletin on Thu Jun 22, 2017 7:25 pm

No Country wrote:
Veletin wrote:

А где су то Албанци починили "Сребреницу", сем у твојој згрченој слици света?

Ево ти, гледај мало погром из 2004., пет година након повлачења српских снага са Косова.

Post by Blind Lime Pie on Thu Jun 22, 2017 7:27 pm

Veletin wrote:Највећи део Албанаца није протеран, већ су сами побегли из страха од одмазде.

Evo i za tebe isti flejm kao za NCFOM-a

Ni Brisa Tatona nisu gurnuli, sam je skočio jbg. Nije to isto kao da su ga gurnuli.

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by Ointagru Unartan on Thu Jun 22, 2017 7:38 pm

Albanci sami izbegli i desetine hiljada njihovih kuca su se samozapalile.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by Veletin on Thu Jun 22, 2017 7:42 pm

Radagast wrote:Albanci sami izbegli i desetine hiljada njihovih kuca su se samozapalile.

"Највећи део"

Највећи део Албанаца је живео и живи у градовима, у становима.
Сви масакри су чињени над сеоским становништвом.

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Nov 22, 2017 5:55 pm