Kosovo*

Share
Guest

Kosovo*

Post by Guest on Thu Jun 22, 2017 9:48 am

ma pusti, ja sam kriv sto sam pominjao...

Re: Kosovo*

Post by Veletin on Thu Jun 22, 2017 9:59 am

Зашто, нека се наслађује.

Post by Veletin on Thu Jun 22, 2017 12:02 pm

Post by No Country on Thu Jun 22, 2017 5:11 pm

Veletin wrote:Зашто, нека се наслађује.
Јасно ми је да си веома инвестиран у ову тему, па ти ево праштам горњу бедастоћу. Оно што није опростиво је покушај замене теза и игнорисање контекста. Такође ми се живо јебе за овај твој покушај булинга (то би ти сигурно прошло на ППП-у, овде мало теже) подизањем "зида плача".

Дакле, већина Срба (и Рома) који су 1999-те напустили Косово су то учинили пре било каквог контакта са ОВК или НАТО-ом, вођени несумњиво оправданим страхом од "ослободилаца". То је трагично, али и сасвим неупоредиво са државно организованим етничким чишћењима, где се стотине хиљада љиди истерује из станова и кућа, организовано пакује у возове и истоварује на граници, уз одузимање докумената и поруку да се више никада не врате. Употребом државних ресурса, милиције, војске, железнице. Инсистирам на овоме јер сматрам да је Србија управо тим чином изгубила и последњи адут/ атрибут државности на Косову.

Наравно да су након Куманова почињени небројени (и нажалост неизбројани, нити документовани) злочини над потпуно невиним становницима Косова, пре свега Србима. И ништа од тога не треба заборавити нити опростити. Међутим, да је тачно то за шта ти оптужујеш косовске Албанце и НАТО, тамо више не би било ни тих фамозних 6%. Сви до једног би били у Србији, осим оних расутих по лоше скривеним масовним гробницама. С том разликом што те гробнице нико не би ни тражио, јербо је таква судбина поражене стране.

Али то није оно што се догодило. Догодио се егзодус, и догодили су се појединачни случајеви одмазде, а све то се догодило након вековног нелагодног суживота, сто година јако лоше историје, десет година апартхејда, те коначно епизоде темељног етничког чишћења, праћеног масовним стрељањима и циничним сакривањем жртава на разне креативне начине, сви до једног чист хорор.

Мени је јасно да је "у окружењу" победио принцип "ма шта нас боли курац за њихове жртве", но то је јако лоше полазиште, ако желимо да разумемо историју.

Post by Blind Lime Pie on Thu Jun 22, 2017 5:16 pm

Ni Brisa Tatona nisu gurnuli, sam je skočio jbg. Nije to isto kao da su ga gurnuli.

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by No Country on Thu Jun 22, 2017 5:21 pm

Оно, можда сам и у криву гледе ПППја.
Guest

Post by Guest on Thu Jun 22, 2017 5:25 pm

No Country wrote:
Veletin wrote:Зашто, нека се наслађује.
Такође ми се живо јебе за овај твој покушај булинга (то би ти сигурно прошло на ППП-у, овде мало теже) подизањем "зида плача".
a to kolko majke srebrenice zarade to je pravi genocid

Дакле, већина Срба (и Рома) који су 1999-те напустили Косово су то учинили пре било каквог контакта са ОВК или НАТО-ом, вођени несумњиво оправданим страхом од "ослободилаца".

dobrovoljna razmena stanovnista (prim Dobrica)

. Употребом државних ресурса, милиције, војске, железнице. Инсистирам на овоме јер сматрам да је Србија управо тим чином изгубила и последњи адут/ атрибут државности на Косову.
Srbija tehnicki i nije bila u ratu.

. Међутим, да је тачно то за шта ти оптужујеш косовске Албанце и НАТО, тамо више не би било ни тих фамозних 6%. Сви до једног би били у Србији, осим оних расутих по лоше скривеним масовним гробницама. С том разликом што те гробнице нико не би ни тражио, јербо је таква судбина поражене стране.

nije genocid jer su pustili zene i decu ispod 15 godina

Али то није оно што се догодило. Догодио се егзодус, и догодили су се појединачни случајеви одмазде, а све то се догодило након вековног нелагодног суживота, сто година јако лоше историје, десет година апартхејда, те коначно епизоде темељног етничког чишћења, праћеног масовним стрељањима и циничним сакривањем жртава на разне креативне начине, сви до једног чист хорор.

imas svuda losih ljudi, zlilkovaca sto cekaju da pocne rat pa da se pokazu, kao narod nismo takvi.

Мени је јасно да је "у окружењу" победио принцип "ма шта нас боли курац за њихове жртве", но то је јако лоше полазиште, ако желимо да разумемо историју.

a sta su oni nama radili?

Post by diktotar on Thu Jun 22, 2017 5:25 pm

moj rodjak je proveo devet meseci na kosovu u vojnom roku 1998. godine danonocno bombardujuci sta se naredi, iz samohodne haubice, a u mesta koja su tako urnisali su ulazili poslednji, kad vise kamen na kamenu ne ostane od paravojski i parapolicija. ne znam zasto se neki onda toliko cude istim takvim zlocinima kao osveti na navedeno.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik
Guest

Post by Guest on Thu Jun 22, 2017 5:27 pm

diktotar wrote:moj rodjak je proveo devet meseci na kosovu u vojnom roku 1998. godine danonocno bombardujuci sta se naredi, iz samohodne haubice, a u mesta koja su tako urnisali su ulazili poslednji, kad vise kamen na kamenu ne ostane od paravojski i parapolicija. ne znam zasto se neki onda toliko cude istim takvim zlocinima kao osveti na navedeno.
a sta su oni nama radili?

Post by Veletin on Thu Jun 22, 2017 5:27 pm

Највећи део Албанаца није протеран, већ су сами побегли из страха од одмазде.
Терористи су спречавали оне који су желели да се врате кућама, НАТО је гађао конвоје са албанским цивилима који нису успели да стигну до границе и који су се враћали кућама.
Неки овде немају реалну слику како су се ствари одвијале.
Guest

Post by Guest on Thu Jun 22, 2017 5:28 pm

gresis Veletine

Post by Veletin on Thu Jun 22, 2017 5:29 pm

diktotar wrote:moj rodjak je proveo devet meseci na kosovu u vojnom roku 1998. godine danonocno bombardujuci sta se naredi, iz samohodne haubice, a u mesta koja su tako urnisali su ulazili poslednji, kad vise kamen na kamenu ne ostane od paravojski i parapolicija. ne znam zasto se neki onda toliko cude istim takvim zlocinima kao osveti na navedeno.

Какво лупетање и баронисање.
Guest

Post by Guest on Thu Jun 22, 2017 5:33 pm

ma gresis da ne znaju i gresis da im mozes apelovati na moral ili ukazati na licemerje.

takodje gresis ako mislis da je takav pristup kosovskom pitanju nastao iz protivljenja milosevicevom rezimu, pa se izvitoperio.

ukratko Anita Mitic bi te ubila svojom rukom isto ako i sam Ramus Haradinaj.

Post by William Murderface on Thu Jun 22, 2017 5:38 pm

Ajde ne lupaj.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Thu Jun 22, 2017 5:44 pm

more mrs bre

Post by diktotar on Thu Jun 22, 2017 5:53 pm

Veletin wrote:

pa sva artiljerija iz subotice a i ostalih delova srbije otisla dole, i rokali po potrebi.

_____
Želimir Žilnik

Post by Veletin on Thu Jun 22, 2017 5:57 pm

No Country wrote:Међутим, да је тачно то за шта ти оптужујеш косовске Албанце и НАТО, тамо више не би било ни тих фамозних 6%. Сви до једног би били у Србији, осим оних расутих по лоше скривеним масовним гробницама. С том разликом што те гробнице нико не би ни тражио, јербо је таква судбина поражене стране.

Ти наравно немаш појма о томе да је мање од половине од укупног броја Албанаца напустило Косово током ратног сукоба. Да си у то време живео у Приштини знао би да је у граду све време рата било више Албанаца него Срба. Имаш онолике снимке дочека НАТО пакта и терориста по свим градовима.

Last edited by Veletin on Thu Jun 22, 2017 5:58 pm; edited 1 time in total
Guest

Post by Guest on Thu Jun 22, 2017 5:58 pm

ima pojma.

Post by Veletin on Thu Jun 22, 2017 6:05 pm

Дискриминација и терор над Албанцима у периоду од 1990-1998. су довели до исељења преко 300.000 Албанаца. То је такође велики злочин.
Оно што се дешавало већини Албанаца од априла 1998. до маја 1999. није драстично различито од оног што се дешавало већини Срба после 12. јуна 1999.

Post by diktotar on Thu Jun 22, 2017 6:12 pm

period 98 je bio neposredni okidac za bombardovanje, a ja sam ono gore napomenuo zato sto za kosovo nije na sav glas objavljivano kada su tamo upucivane cele divizije vojske, kao sto je bilo u slucaju odlaska u hrvatsku ili bosnu, a nije bilo ni kicenja cvecem topova i tenkova.

_____
Želimir Žilnik

Post by Veletin on Thu Jun 22, 2017 6:13 pm

diktotar wrote:
Veletin wrote:

pa sva artiljerija iz subotice a i ostalih delova srbije otisla dole, i rokali po potrebi.

Добро, Новосадски корпус се јесте истакао као крволочан још од самог почетка 90-их.
Војвођани су радили систематски, како војска, тако и полиција. У то сам се и сам уверио.
Најбоља опрема, професионалност, без емоција.

Post by William Murderface on Thu Jun 22, 2017 6:16 pm

Mislim da nema potrebe za žrtvometrijom. Srpski zločini nad Albancima ne mogu opravdati albanske zločine nad Srbima, i tačka.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Veletin on Thu Jun 22, 2017 6:17 pm

No Country wrote:Колико ми је познато, није их из станова избацивала полиција, нити стражарно спроводила до возова у једном смеру.
Guest

Post by Guest on Thu Jun 22, 2017 6:21 pm

sasvim ocigledno da ima na forumu (i kao sto rekoh u javnosti ) onih koji opravdavaju i koji pokazuju neljudsko nerazumevanje za sudbinu Srba na Kosovu.

Post by William Murderface on Thu Jun 22, 2017 6:23 pm

Veletin wrote:
No Country wrote:Колико ми је познато, није их из станова избацивала полиција, нити стражарно спроводила до возова у једном смеру.

Nije bio odgovor tebi, nego pre svega diktotaru.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Nov 23, 2017 7:16 pm