24 sata Vučić

Share

Re: 24 sata Vučić

Post by plachkica on Fri Sep 01, 2017 4:56 pm

"Novosti" sa kuvarom predsednika Srbije: Šef voli kad zaljutim (FOTO)

"Novosti" sa Ivicom Krstićem (38), iz Bojnika, ličnim kuvarom predsednika Srbije, koji ga je javno pohvalio u Leskovcu

ON jedini može Aleksandru Vučiću da "zaprži" čorbu, da mu "zaljuti", a da se on ne naljuti. Naprotiv, dobija čak i pljesak za dobru pljeskavicu.

Predsednik Srbije izjavio je na otvaranju "Roštiljijade" da je najbolji kuvar u Predsedništvu Ivica iz Leskovca. I da je, po njegovom mišljenju, bez premca u svetu. Nije želeo da kaže njegovo prezime, a mi za "Novosti" otkrivamo ko je taj koji može da nakrivi kuvarsku kapu.

Stižemo u vilu "Mir" da razgovaramo sa prvom kuvarskom varjačom Predsedništva i ostalih reprezentativnih objekata. Kaže da se zove Ivica Krstić, da ima 38 godina i da već četvrtu godinu zaredom kuva za predsednika Vučića i one koje on ugosti u nekim od državnih objekata.

Rođen je u Bojniku, kulinarstvo je učio od bake i majke. Kod kuće je najčešće kuvao kačamak, paprikaše i pekao roštilj. I u tome je uživao još od malih nogu. Kasnije se školovao za kuvara, vežbao između šerpi po restoranima, a 2010. godine dolazi u Upravu za zajedničke poslove republičkih organa.

Predsednik Vučić i kuvar Krstić sreli su se prvi put 25. avgusta 2014. godine. Vučić ga je pitao odakle dolazi, a on odgovorio - iz Leskovca, a posle se "popravio" da je u stvari iz Bojnika. Vučić mu je odgovorio:

- Što to čoveče ne reče odmah, ja znam svako mesto u Srbiji, pa i Bojnik.

Na pitanje šta ga je preporučilo da bude prvi predsednikov kuvar, odgovara da je to isključivo rad. Objašnjava da voli internacionalnu kuhinju, ali da predsednik kao narodni čovek najviše voli našu nacionalnu, domaću kuhinju i da posle dobrog zalogaja popije čašu domaćeg vina.

Konkretno, Krstić nam otkriva da predsednik najviše voli da jede sarmu, punjene paprike, pasulj, kupus bez mesa, ribu i da zalije čašom vina, crnog ili belog, u zavisnosti koje je jelo u pitanju. Dodaje da Vučić obožava ljuto, i da su uz svaki obrok pored tanjira ljuti sos ili ljuta papričica, što bi južnjaci rekli "džinka".
Naš sagovornik ističe da njegov "gost" nije zahtevan, da ima svoje želje, ali da sve generalno prepušta osoblju. Jedino insistira da na stolu sve bude na svom mestu. Krstić zaključuje da predsednik poštuje hranu i uživa u tome da mu na stolu bude sve po redu. Neki put, voli da jede sam.

Kada je reč o domaćim gostima, Krstić ističe da oni najviše vole teletinu ispod sača, špikovani biftek, prasetinu, jagnjetinu, dobre salate i naravno roštilj. Pitamo ga da li je njegov imenjak Dačić najveći gurman.

- On voli meso: prasetinu, jagnjetinu i roštilj.

Kazuje nam i čime gosti najviše na kraju vole da se zaslade. Nabraja nam tiramisu, čizkejk, suvu pitu sa orasima, palačinke u šatou.

Da više ne meračimo, pitamo ga šta on privatno najviše voli da jede. Najpre nam kaže da on svako jelo koje ponudi gostima prvo proba, a da mu je lično najomiljenija pljeskavica u lepinji sa kajmakom i ljutom papričicom. Kod kuće varjaču prepušta supruzi, ali se često i konsultuje. Za naše čitaoce, kao specijalitet dana, preporučuje musaku od spanaća, sa bešamel sosom. Prijatno.

"UBOLI" SMESU ZA ĆEVAPE POSLE ŠEST MESECI

- PREDSEDNIK Vučić i ja smo gotovo šest meseci pripremali smesu za ćevape i pljeskavice, dok na kraju nismo "uboli" pravi recept - priča nam Krstić.

Kaže da su "malo dosoljavali, malo biberili, malo mešali luk".

Tako je na kraju je ispao specijalitet koji i sada pržimo - kaže Ivica.

DEBI PRED ANGELOM

KRSTIĆ nema nekih naročitih anegdota o gostima za koje je kuvao, ali posebno pamti kada je ugošćena nemačka kancelarka Angela Merkel. Bilo je planirano da ručak traje kraće, ali kada je probala naše specijalitete, ostala je mnogo duže nego što je to protokol predviđao.

- To je bilo moje vatreno krštenje - otkrio nam je Ivica.

Post by darling on Fri Sep 01, 2017 5:14 pm

bljuv.

Post by паће on Fri Sep 01, 2017 5:25 pm

Који је он сам себи Тито...

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
pirates are guys with one eye, one leg, or both.

Post by Blind Lime Pie on Fri Sep 01, 2017 5:34 pm

Meni je fascinantno do koje mere ovi tekstovi liče na poltonske tekstove o Titu, iako savremeni autori zacelo u to vreme nisu radili kao novinari, a zaista ne verujem da čitaju onovremene tekstove kako bi učili praktikum i načelo žurnalističkog ulagivanja. Kada bi se ovaj tekst razložio na pojedinačne činioce, svašta bi se tu dobilo. Ovo sa Bojnikom je baš tipičan primer: predsednik poseduje duboko poznavanje ljudi, pa zna da mnogi kriju svoje mesto rođenja i umesto toga navode veće mesto. Takve sitnice Njega, ipak, ne ljute. jer ništa ljudsko nije mu strano. Bukvalno iste (u smislu skripta, ne konkretne fabule) anegdote sam čitao o Titu.

_____
e poi c'era la marmotta che confezionava la cioccolata

Post by William Murderface on Fri Sep 01, 2017 5:40 pm

Narodni covek voli kupus bez mesa...

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Mr.Pink on Fri Sep 01, 2017 5:41 pm

ma kako isto? 

onomad slikali broza zamisljenog kako objasnjava nesto kenediju, ovaj izigrava sefa kuhinje.

_____
СТОП ЦИГАНСКОЈ АГРЕСИЈИ

Post by паће on Fri Sep 01, 2017 5:49 pm

Blind Lime Pie wrote:Meni je fascinantno do koje mere ovi tekstovi liče na poltonske tekstove o Titu, iako savremeni autori zacelo u to vreme nisu radili kao novinari, a zaista ne verujem da čitaju onovremene tekstove kako bi učili praktikum i načelo žurnalističkog ulagivanja.

Зато сам и рекао. Просто невероватно, то као да је нека врста народног предања, да то и то има да се описује тако и тако. Што опет исто личи на анегдоте о краљу Пери, скромном човеку.

_____

Post by Filipenko on Fri Sep 01, 2017 5:59 pm

паће wrote:
Blind Lime Pie wrote:Meni je fascinantno do koje mere ovi tekstovi liče na poltonske tekstove o Titu, iako savremeni autori zacelo u to vreme nisu radili kao novinari, a zaista ne verujem da čitaju onovremene tekstove kako bi učili praktikum i načelo žurnalističkog ulagivanja.

Зато сам и рекао. Просто невероватно, то као да је нека врста народног предања, да то и то има да се описује тако и тако. Што опет исто личи на анегдоте о краљу Пери, скромном човеку.

Samo što kralj Petar, za razliku od Tita, nikad nije postojao, za šta imam i dokaz 

Post by ficfiric on Fri Sep 01, 2017 6:07 pm

_____

Uprava napolje!

Post by паће on Fri Sep 01, 2017 6:13 pm

Не лаже рог!

_____

Post by Gargantua on Fri Sep 01, 2017 6:22 pm

Blind Lime Pie wrote:Meni je fascinantno do koje mere ovi tekstovi liče na poltonske tekstove o Titu, iako savremeni autori zacelo u to vreme nisu radili kao novinari, a zaista ne verujem da čitaju onovremene tekstove kako bi učili praktikum i načelo žurnalističkog ulagivanja. Kada bi se ovaj tekst razložio na pojedinačne činioce, svašta bi se tu dobilo. Ovo sa Bojnikom je baš tipičan primer: predsednik poseduje duboko poznavanje ljudi, pa zna da mnogi kriju svoje mesto rođenja i umesto toga navode veće mesto. Takve sitnice Njega, ipak, ne ljute. jer ništa ljudsko nije mu strano. Bukvalno iste (u smislu skripta, ne konkretne fabule) anegdote sam čitao o Titu.

Tito je bežao od obezbeđenja u Maršalatu, silazio peško do ŽS Topčider i u staničnoj kantini pio pivo sa radnicima, lokalnim pijancima i putnicima namernicima.....

Post by darling on Fri Sep 01, 2017 6:29 pm

vucic se pored svih obaveza 6 meseci majao sa receptom za cevape.

Post by No Country on Fri Sep 01, 2017 6:30 pm

Тито је био шмекер и даса, неупоредив са овим хистеричним јадничком. Али култ јесте упоредив, што више сведочи о култури него о предмету култа. Уосталом, и Слободан Милошевић је ономад био секс симбол, значи може апсолутно свако.

Post by darling on Fri Sep 01, 2017 6:31 pm

to si sad izmislio za milosevica i seks simbol.

Post by No Country on Fri Sep 01, 2017 6:36 pm

Кеве су се масовно ложиле. Па су му измишљали неке швалерке. Ником није било јасно - како такав мачак, а веран оној дебелој са локвањем?

Post by darling on Fri Sep 01, 2017 6:40 pm

ne secam se toga uopste. reci jednu slobinu svalerku

kako li bi u srbiji prosla kejti grifin s vucicevom lutkom glavom u ruci?

Post by ficfiric on Fri Sep 01, 2017 6:41 pm

Spomenka Jovic? ili sam nesto pogrkao

_____

Uprava napolje!

Post by No Country on Fri Sep 01, 2017 6:45 pm

Ух, заборавио сам име, била је некаква водитељица Дневника, Пера Луковић је у свакој "Ћоравој кутији" писао како има масну косу. Она је била надужа и најпознатија "набеђена швалерка".

ед: Споменка Јовић, фала Фићо!

Post by darling on Fri Sep 01, 2017 6:47 pm

zaboravila sam na nju. u guglu kad sam ukucala spomenka jovic sam mi je ponudio "i slobodan milosevic". gugl zna te stvari. spomenka sampon jovic. gde li je ta zlocinka sada?

Post by kapetanm on Fri Sep 01, 2017 7:05 pm

Sad mi pade na pamet prica o malom Jozi kako se prosrao od skuhane masne svinjske glave.

Post by паће on Fri Sep 01, 2017 7:14 pm

No Country wrote:Ух, заборавио сам име, била је некаква водитељица Дневника, Пера Луковић је у свакој "Ћоравој кутији" писао како има масну косу. Она је била надужа и најпознатија "набеђена швалерка".

ед: Споменка Јовић, фала Фићо!

И легендарна прича са бденија пред скупштином петог октобра, кад се Бора Ч дочепао микрофона и продерао "Јовић! Дођи да ми попушиш!", па десетак секунди касније "Ма не ти, него Споменка!".

_____

Post by diktotar on Fri Sep 01, 2017 8:23 pm

darling wrote:vucic se pored svih obaveza 6 meseci majao sa receptom za cevape.

ta prica mi onako deluje bas dobro da je miroljub i brkic obrade kod tese tesanovica, kako su se zapravo heftali u spajzu

edit: na dzakovima ko ruzica sokic i sojka

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by Filipenko on Sat Sep 02, 2017 8:41 am

"Na današnji dan nam je javni dug, verovali ili ne, 64,4 odsto. Kada sam postao premijer, bio je 76 odsto", rekao je Vučić odgovarajući na pitanja novinara.

Post by William Murderface on Mon Sep 04, 2017 10:15 pm

Cirilica pocela sat kasnije zbog utakmice.

Kaze predsednik, nije atentat, mada...

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by plachkica on Mon Sep 04, 2017 10:19 pm

kaže predsednik, i čita neki dopis, da je jeremić tražio da se besi tadić po svim ambasadama

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Sep 24, 2017 5:56 pm