Hrvatska

Share

Re: Hrvatska

Post by otto katz on Thu Sep 14, 2017 6:59 pm

Ali "naganjao".

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Filipenko on Thu Sep 14, 2017 9:01 pm

Post by beatakeshi on Thu Sep 14, 2017 11:14 pm

Ne kažu da su naleteli na Kolindu na gomili sa optuženim Z.M. (58)?

Post by ficfiric on Fri Sep 22, 2017 8:09 pm

Todorić najavio tužbu protiv Hrvatske: "Vlada mi je ukrala Agrokor, zakon sam potpisao pod prisilom"

VLASNIK Agrokora obratio se javnosti priopćenjem i najavio tužbu protiv Hrvatske. Tvrdi da je Lex Agrokor aktivirao pod prisilom i najavljuje pravne korake u zemlji i inozemstvu. Vladu optužuje za nacionalizaciju, otimanje imovine kakvo nije zabilježeno u Europi, a Ramljaka za loše rezultate.

"Nakon nevjerojatnih događaja oko Agrokora po prvi put izlazim u javnost s činjenicama vezanim uz kompaniju i mene osobno. Vjerujem kako se očekuje da ću rasvijetliti sve događaje, a upravo mi je i cilj da u narednim danima i tjednima baš niti jedno pitanje ne ostane neodgovoreno. Razlog mojeg dosadašnjeg neistupanja u javnost je želja da ne učinim nikakvu štetu Agrokoru, zaposlenicima, investitorima ni drugim dionicima dok s timom pravnih, financijskih i drugih stručnjaka ne utvrdim činjenice oko ovog, pokazat će se, najvećeg skandala u novijoj hrvatskoj povijesti.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/todoric-najavio-tuzbu-protiv-hrvatske-vlada-mi-je-ukrala-agrokor-zakon-sam-potpisao-pod-prisilom/996156.aspx

_____

Uprava napolje!

Post by uskok i ajduk on Fri Sep 22, 2017 8:18 pm

..... Долази време етичког капитализма. 

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by William Murderface on Fri Sep 22, 2017 8:24 pm

Kako si to iz ove vesti došao do tog zaključka, živo me zanima.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Mr.Pink on Fri Sep 22, 2017 8:27 pm

pa kao, vlasništvo je svetinja

_____
srce ruka lopata

Post by William Murderface on Fri Sep 22, 2017 8:33 pm

Todoricevo? Really? (Mislim, znam da ti to ne tvrdis, nego ne veruem da iko moze ozbiljno tako nesto da tvrdi, pa ni uskok)

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by uskok i ajduk on Fri Sep 22, 2017 8:40 pm

William Murderface wrote:Kako si to iz ove vesti došao do tog zaključka, živo me zanima.
Пропаст тајкунских пословних империја показује да су неодрживе на дуги рок. Самим тим, мали етички привредник све више биће "узор младима". 

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by William Murderface on Fri Sep 22, 2017 8:58 pm

A, pa to je onda rešeno.

_____

Post by beatakeshi on Fri Sep 22, 2017 11:36 pm

Nadam se da će Todorića da obese, a onda da mu pošteno sude. Jedino se tako može odgovoriti na ovaj nivo bezobrazluka.

Post by uskok i ajduk on Sat Sep 23, 2017 12:39 pm

Мени делује да је Тодорић погуран од ЕУ и Хрватске да покупује све и свашта по региону, у склопу тзв. економског блицкрига.  
 Не видим друго објашњење за:

Prema finansijskom izveštaju kompanije (zaključno sa septembrom 2016), ukupni dugovi iznose više od šest milijardi evra, a njegov kapital iznosi manje od milijardu evra.

_____

Post by паће on Sat Sep 23, 2017 12:45 pm

Ко зна чијим парама је то купљено и ко је власник Тодорића.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by beatakeshi on Sat Sep 23, 2017 12:47 pm

Kako se Sberbanka uklapa u to?

@uskok

Post by uskok i ajduk on Sat Sep 23, 2017 12:58 pm

Па Хрватска је и донела тај Лекс Агрокор да спречи руске банке да се умешају у управљање. Руси су се укључили у игру, али утисак је да је читаву игрицу покренула Немачка која види Хрватску као лидера Балкана. Не зато што воли Хрватску него зато што је такав Балкан подложнији немачком утицају, а и кад пропадну те хрватске "распад фирме" све ће то узети - Немац.

_____

Post by beatakeshi on Sat Sep 23, 2017 1:26 pm

Kako će uzeti "Nemac" ako je Sberbanka poverilac?

Post by ficfiric on Sat Sep 23, 2017 1:29 pm

Zna se ko ovde voli da uzima

_____

Uprava napolje!

Post by  on Sat Sep 23, 2017 1:30 pm

Russlanddeutsche, nemoj da ste naivni.

Post by паће on Sat Sep 23, 2017 1:35 pm

Сад не могу да нађем а као да сам негде ту прочитао да је циљ лекс Агрокора био да се Сбербанку вежу руке.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by Zuper on Sat Sep 23, 2017 1:43 pm

Uglavnom, uz odobrenje iz centrale u Briselu. Ne samo Sberbank, ali oni najvise, su postavili svoje rukovodstvo koje je trebalo da vodi stecaj, restrukturiranje ili sta je vec ostalo od preduzeca.

Razlog za ekspanziju Agrokora, iza kojeg je stajala hrvatska drzava, tj. hdz najvise, je osvajanje okolnih trzista sa hrvatskom robom. Medjutim, tokom vremena se to okrenulo. Tako je Srbija u poslednje 2 godine pocela da ostvaruje trgovinski suficit sa Hrvatskom, sto je, po meni, glavni razlog rokanja Agrokora.
Inace se znalo da oni rastu na kreditima tj. dugovima. Kupovina Merkatora nije imala nikakvog smilsla...
To je bio nacionalni projekat koji je poceo da jede onoga koji ga je projektovao. Sto velikim dugom, sto uvozom robe iz okolnih zemalja...Tudjmanovih 200 porodica...

Post by uskok i ajduk on Sat Sep 23, 2017 2:10 pm

beatakeshi wrote:Kako će uzeti "Nemac" ako je Sberbanka poverilac?

Ја сам писао о немачкој стратегији 90-тих и 2000-тих (и много раније). Они виде Хрвате као нацију без јаких државних традиција, такорећи мале Немце. То је стратегија, коју наравно, остали играчи не посматрају пасивно. Руси немају у Србима то што Немци имају у Хрватима (тј. ми смо много пута рекли Русима: Не - када су нам се интереси сукобили)

_____

Post by uskok i ajduk on Sat Sep 23, 2017 2:22 pm

Pre desetak godina Agrokor je ojačao, odvojio se od Zagrebačke banke, našao novog kreditora u Europskoj banci za obnovu i razvoj (EBRD), koja je dobila udel u koncernu, potom i u Svetskoj banci. Počeo se širiti po regiji, što mediji uglavnom prate bez nekih kritičkih komentara.

_____

Post by ostap bender on Sat Sep 23, 2017 3:01 pm

nemci su narod bez jake tradicije pa se kao takvi prepoznaju u hrvatima? 

ovo je kapitalizam. bust and growth. monopoli. uloga drzave. sve je to kapitalizam 101.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by uskok i ajduk on Sat Sep 23, 2017 6:57 pm

Њет. Него сматрају да ће их лако асимиловати у политичке Немце. 
(сличан план су имали Руси са Великом Бугарском)

_____

Post by  on Sat Sep 23, 2017 7:00 pm

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Nov 24, 2017 6:40 am