Tupan dana

Share

Re: Tupan dana

Post by William Murderface on Sun Apr 05, 2015 10:10 pm

Dana je na tviteru nešto što se zove #danbezpolitike, a organizuje ga kolko kontam, neka 365ld ekipa, na čelu sa Milojem Sekulićem. kakvi su ono biseri, majko mila, kao Krle za one sa jeftinijim ulaznicama. Kao smara da politika sa svake strane, nerviraju ga "aktivisti", a u stvair je providna naprednjačka botčina koja glumi neutralnost. Evo samo par komad da vidite koji je to kvalitet.

Miloje Sekulic@milojesekulic 21h21 hours ago Republic of Serbia
Ja se zajebavam i cinišem po lajni a inače sedim i radim u backendu A vi kako te, koji vam je recept za vađenje iz govana?

Nije mi novac motiv, naravno Ne može novac da zameni 12-14 sati rada radnim danima i 8-10 vikendom A niko me realno ne tera "Sam sebi gazda"

Mislim da mi je rad neka vrsta anestezije Način da ostanem normalan u zemlji pijanih pilota, političara kakvi su naši i privrede kakvu imamo

Koji je vaš način, sem prosipanja žuči po lajni?

Miloje Sekulic@milojesekulic 35m35 minutes ago Republic of Serbia
@RainDogBor To je to, ukratko Politiak je marketing kao i svaki drugi Sem što imaš 12 sati jednom u 4 godine da prodaš proizvod

Miloje Sekulic @milojesekulic  ·  8h 8 hours ago
Ovo nije politika, ovo je struka Razmisljam koliko treba da budes los u svom poslu, aktivizmu, kad ti je prva reakcija da stvaras animozitet

Najbolje je što su SNS botovi oduševljeni idejom, a on ih opet oduševljeno kvotuje:

Miloje Sekulic retweeted
TanjaLo @RavanSrem  ·  9h 9 hours ago
Podržavam ideju #danbezpolitike Da se odmori malo lajna od negativne atmosfere. I na ovaj i na sledeći Uskrs.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Sun Apr 05, 2015 10:26 pm

Miloje Sekulic@milojesekulic
@Atomski_mrav @RainDogBor SNS ima veb tim koji to radi od 2011 Posvećene i odane aktiviste koji uče i unapređuju se I grizu

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by diktotar on Tue Apr 07, 2015 11:42 pm

ima li i za mene mesta u radikalskom dupetu

istok.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by William Murderface on Tue Apr 07, 2015 11:44 pm

That said, pogledao sam i ja Vučićevo uvodno izlaganje i ono zaista jeste bilo impresivno. Ovo kažem bez ikakvog sarkazma. Vidi se da je Blerov tim radio 24/7.

_____

Guest

Post by Guest on Wed Apr 08, 2015 12:15 am

Sad moram da pogledam... ako si me zaebo ...

Post by PopeЧе on Wed Apr 08, 2015 12:57 am

Ko li je to isto govorio i za Djitlerov most, ne mogu da se setim? 

Post by beatakeshi on Wed Apr 08, 2015 8:56 pm

Ako ćemo pravo, Beograđanka je đubre. Radio nekoliko godina, krš od zgrade.

Post by William Murderface on Sun Apr 12, 2015 8:47 pm

Istok Pavlović@istok 12m12 minutes ago
@ljutomir ne podržavam SNS, mnogo problematičnih i neiskusnih kadrova... Vučića onako. Nekad mi je bio antipatičan, danas sam neutralan.

_____

Guest

Post by Guest on Sun Apr 12, 2015 8:51 pm

(ja sam cuo od novosadske sns aktivistkinje da je Vucic sexy, tako da ima gore )
Guest

Post by Guest on Sun Apr 12, 2015 10:32 pm

Zar se ovaj Istok ne prodaje kao neki marketing vuk koji regrutuje upravo ovakve ovce?

Post by William Murderface on Mon Apr 13, 2015 3:31 pm

_____

Guest

Post by Guest on Mon Apr 13, 2015 4:33 pm

William Murderface wrote:Dana je na tviteru nešto što se zove #danbezpolitike, a organizuje ga kolko kontam, neka 365ld ekipa, na čelu sa Milojem Sekulićem. kakvi su ono biseri, majko mila, kao Krle za one sa jeftinijim ulaznicama. Kao smara da politika sa svake strane, nerviraju ga "aktivisti", a u stvair je providna naprednjačka botčina koja glumi neutralnost. Evo samo par komad da vidite koji je to kvalitet.

Miloje Sekulic@milojesekulic  21h21 hours ago    Republic of Serbia
Ja se zajebavam i cinišem po lajni a inače sedim i radim u backendu A vi kako te, koji vam je recept za vađenje iz govana?

Miloje Sekulic@milojesekulic 21h21 hours ago    Republic of Serbia
Nije mi novac motiv, naravno Ne može novac da zameni 12-14 sati rada radnim danima i 8-10 vikendom A niko me realno ne tera "Sam sebi gazda"

Mislim da mi je rad neka vrsta anestezije Način da ostanem normalan u zemlji pijanih pilota, političara kakvi su naši i privrede kakvu imamo

Koji je vaš način, sem prosipanja žuči po lajni?

Miloje Sekulic@milojesekulic  35m35 minutes ago    Republic of Serbia
@RainDogBor To je to, ukratko Politiak je marketing kao i svaki drugi Sem što imaš 12 sati jednom u 4 godine da prodaš proizvod

Miloje Sekulic  @milojesekulic    ·    8h 8 hours ago
Ovo nije politika, ovo je struka Razmisljam koliko treba da budes los u svom poslu, aktivizmu, kad ti je prva reakcija da stvaras animozitet

Najbolje je što su SNS botovi oduševljeni idejom, a on ih opet oduševljeno kvotuje:

Miloje Sekulic retweeted
 TanjaLo  @RavanSrem    ·    9h 9 hours ago  
Podržavam ideju #danbezpolitike Da se odmori malo lajna od negativne atmosfere. I na ovaj i na sledeći Uskrs.

poslušnici vlasti za sebe uvek tvrde da su apolitični.

"ne, ne, mene ne zanima ko je u kojoj stranci, politika mene uopšte ne zanima, meni je to što radi to ministarstvo OK pre svega na ljudskom planu, eto neko se najzad setio da pogleda i te ljude..."

(2005, član DSS, citat po sećanju)

Post by William Murderface on Mon Apr 13, 2015 6:57 pm

Nova ljubav na pomolu... Nakon što Istoka već par dana zajebava ceo tviter zbog onog tvita o BnV, našao se neko da ga uteši i razume njegovu objektivnu i nepristrasnu kritičku misao.

Spoiler:

Boris Malagurski@malagurski
@istok U Srbiji razumeju samo kad je neko 100% protiv nečega ili 100% za. Kritičko i objektivno mišljenje je isuviše zbunjujuće za mnoge.

• Favorites 2

9:59 AM - 12 Apr 2015  

_____

Post by otto katz on Mon Apr 13, 2015 7:56 pm

A ja pomislio da mu Zapad nešto šukno, a ovo tvoje ironični uvod.  bounce

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by William Murderface on Tue Apr 14, 2015 12:50 pm

Todorić o Istoku

Vladimir Todoric @VladimirTodoric  ·  16h 16 hours ago
Zamolio bih uticajne tviteraše kojima je sadašnji direktor Služ glas plaćala 250€ za tvit da odmah prekinu sa foliranjem da ne budu autovani

_____

Post by William Murderface on Tue Apr 14, 2015 12:52 pm

[list="expanded-conversation expansion-container js-expansion-container js-navigable-stream"]
milan jovanovic ‏@milan_strongman 14h14 hours agoProjekat Bg@H2O podrzavam u delu rasciscavanja savskog priobalja. Sve nakon toga radije bih slusao struku nego propagandu 1 retweet 22 favorites

[*]Istok Pavlović@istok 14h14 hours ago
@milan_strongman ja sam u fazonu daj da izgrade bilo šta krupno posle 40 god u Bg (osim mosta na Adi). Bolje na lošem mestu nego opet ništa. 1 retweet 4 favorites

[*]Vladimir Todoric@VladimirTodoric 14h14 hours ago
@istok @milan_strongman Ti shvataš da država ekspropriše kuće ljudima da bi dala zemlju privatnoj kompaniji bez tendera, a protiv struke? 5 retweets 23 favorites

[*]Istok Pavlović@istok 13h13 hours ago
@VladimirTodoric @milan_strongman što se mene tiče, ako će neko konačno da sredi onaj deo grada, nek traži rupe i krivine u zakonu slobodno. 0 retweets 0 favorites

[*]
Vojislav Stevanovic@Voja_Stevanovic 6h6 hours ago
@istok to nije rupa u zakonu. To su zakon i ustav bačeni u rupu. Privatni projekat - javni interes??? @VladimirTodoric @milan_strongman
[/list]

_____

Post by William Murderface on Tue Apr 14, 2015 12:54 pm

Ovaj je zajebao Krleta.

Istok Pavlović@istok
@milan_strongman mislim da u Srbiji ne može drugačije. Mora da dodje apsolutni vladar i kaže "će ga napravimo ovde". Mnogo smo nesložni.

_____

Post by Agdw Hmlkh on Tue Apr 14, 2015 1:07 pm

slime bucket

_____
to sing of a thing is its transpiring
to cease to sing of a thing is that thing's expiring
to renew one's singing of a thing is that thing ressurecting
Guest

Post by Guest on Tue Apr 14, 2015 1:16 pm

Radulovicevac kao takav.

Post by William Murderface on Sat Apr 18, 2015 3:10 am

Nakon dužeg razmišljanja gde da okačim ovaj nebrušeni dragulj, na kraju se ipak odlučih za ovaj topik, a pravi Burunđani će svakako razumeti zašto.

„Политика” иза затворених врата Председништва... Николић: Падали смо два минута! Михалков: Христос васкрсе!
После непријатне ситуације на лету за Рим, председник Србије примио новог почасног Београђанина Никиту Михалкова

(Фото Б. Билбија)
Припадници обезбеђења у Председништву Србије били су неумољиви. На састанак са шефом државе кроз свечани улаз могу да прођу само прослављени руски редитељ Никита Михалков и градски секретар за културу Владан Вукосављевић, који су тих педесетак метара од Градске куће до резиденције Томислава Николића прешли размењујући утиске са управо завршене свечаности доделе Повеље почасног грађанина Београда Михалкову.
Тако је делегација Михалкова, у којој је био и млади глумац Милош Биковић, звезда филма „Сунчаница”, на неколико минута била блокирана. Када је неспоразум отклоњен, сви су ушли у Председништво, а међу њима и ја, сасвим случајно. После завршене конференције за новинаре, пратио сам Михалкова у стопу у жељи да добијем интервју. Хтео сам да га замолим да повуче паралелу између Холивуда пре пола века и овог данашњег и између ондашње и данашње Америке. Америке где је Сидни Ламет могао да сними филм „12 гневних људи”, чији је римејк направио Михалков 49 година касније. Да ли данас имамо само имитацију старог доброг Холивуда, односно бледу копију некадашње Америке коју смо волели?
То ми није ипак успело, али сам се обрео у председничком салону са новинарском бележницом у рукама. Када су сарадници председника Јасмина Митровић Марић и Станислава Пак схватили да сам се некако пробио кроз обезбеђење и да не кријем намеру да извештавам са састанка затвореног са јавност – ипак нису ни покушали да ме избаце. Слобода медија на делу. Где је сад Дуња Мијатовић да ме види, помислих.
У то је дошао и председник Николић, насмејан, као да само који сат раније није био на ивици живота и смрти, у авиону који је пропадао над Јадраном. Срдачан поздрав са Михалковом, братски словенски загрљај, љубазан стисак руке његовим сарадницима.
– Нас троје смо били у авиону који је падао два минута, на путу за Ватикан – рекао је Николић, показујући руком на своје саветнице.
– Знам, зато сам вас и поздравио са Христос васкрсе – одговорио је Михалков.
– Имамо обавезу према Ватикану јер нису признали Косово и Метохију. За мене нема ништа важније од Косова, а ако би га Ватикан признао, цела Латинска Америка и Африка би то учинили. Нажалост, овај папа ће да се повуче, али је одличан човек – додао је председник.
Разговор, иако се дотицао озбиљних тема, протекао је у опуштеној атмосфери, уз доста хумора.
– Ја сам уметник, глумац. За нас важи правило: ујутру у бифе, попијеш, и после си цео дан слободан –рекао је Михалков.
– И ја сам глумац, али не тако добар као ви – уз смех је одговорио председник, на шта му је редитељ узвратио да високо цени Николићеве уметничке и политичке квалитете.
Затим су прешли на историјске теме. Шеф државе је подсетио да предстоји обележавање два века од Другог српског устанка, а да смо недавно имали и век од почетка Великог рата и 70 година ослобођења Београда:
– У свим овим догађајима из српске историје присутна је Русија. Жао ми је што нисте учествовали и у Косовској бици!
И Никита и Тома су констатовали да односи Русије и Запада никада нису били потпуно добри и да је фашизам сломљен захваљујући Русији, због чега ће Србија бити присутна на Паради победе у Москви 9. маја. Михалков је то задовољно поздравио.
– Данас је тешка ситуација, али је зато јасно ко је ко. И зато је нам лакше. Задивљен сам како се ви као земља односите према Русији. Остаће у историји забележена чињеница да су српски војници корачали Црвеним тргом. И раније сам волео Србију, али сада сам просто усхићен – рекао је нови почасни грађанин Београда.
Николић је на то одговорио да су заиста тешка времена, да притисци нису мали.
– Молим вас да превише не замерате онима који не показују своју љубав према Русији. Она је ту, у њиховом срцу, само је не показују – објаснио је. И још додао да су војничке традиције међу Србима јаке, да треба повећати број младих који служе војни рок, јер то многи од њих желе.
У разговор пријатеља се умешао и нова велика звезда руског филма, Милош Биковић, који је бриљантно одиграо царског војника у Михалковљевом филму чија је светска премијера јесенас била у Београду.
– Ево, и Милоша смо вам дали, и он је постао Рус – рекао је Николић, на шта је Михалков узвратио да је Биковић сада и њихов и наш.
– Ја не видим разлику између Срба и Руса – надовезао се млади глумац. – Председниче, добру трговину сте направили, дали сте мене, а добили Никиту – рекао је Биковић.
Председник Србије је позвао славног редитеља и на изложбу о ослобођењу Београда, коју ће он свечано отворити у Москви, 8. маја, а Михалков је одговорио да ће обавезно доћи.
– Немамо снимке бомбардовања 6. априла 1941, све што су нам показивали, испоставило се да је Лајпциг или Дрезден. Захваљујући Русу Смирнову имамо боље снимке из Првог него из Другог светског рата. Али зато имамо одличне снимке ослобођења Београда – закључио је Николић.
Направивши још неколико заједничких фотографија као успомену на овај сусрет, двојица пријатеља су се растала. Николић је отпратио редитеља до свечаног улаза. Још неколико тренутака је остао замишљен, испративши погледом Михалкова, кога су већ чекали новинари на платоу испред Споменика цару Николају.

Spoiler:

_____

Post by plachkica on Sat Apr 18, 2015 3:25 am

Bilbija u svom najboljem izdanju vernog sluge.
Bljuje mi se, a nije zbog popijene rakije.

Post by William Murderface on Sat Apr 18, 2015 3:31 am

Ali tekst je fenomenalan! Na ivici samoparodije, a bogami i s onu stranu iste.

Ovo je čist Harms:

Разговор, иако се дотицао озбиљних тема, протекао је у опуштеној атмосфери, уз доста хумора.
– Ја сам уметник, глумац. За нас важи правило: ујутру у бифе, попијеш, и после си цео дан слободан –рекао је Михалков.
– И ја сам глумац, али не тако добар као ви – уз смех је одговорио председник, на шта му је редитељ узвратио да високо цени Николићеве уметничке и политичке квалитете.
Затим су прешли на историјске теме. Шеф државе је подсетио да предстоји обележавање два века од Другог српског устанка, а да смо недавно имали и век од почетка Великог рата и 70 година ослобођења Београда:
– У свим овим догађајима из српске историје присутна је Русија. Жао ми је што нисте учествовали и у Косовској бици!

_____

Post by Bluberi on Sat Apr 18, 2015 3:35 am

Remek delo tuposti. Kakvo je to oslobadjanje Beograda u maju?

Post by plachkica on Sat Apr 18, 2015 3:36 am

Ali zamisli Nikolićs sutra kad mu ga Stanislava bude čitala, onako naglas.
Ima da zove Bojana da mu bude lični izveštač sa sastanaka i putovanja.
Posle mandata će da objavi zbirku odabranih tekstova.

Post by William Murderface on Sat Apr 18, 2015 3:43 am

Bluberi wrote:Remek delo tuposti. Kakvo je to oslobadjanje Beograda u maju?

Pa tad su četnici oslobodili Beograd. Ali je komunistička istoriografija to skrivala sve do sad.

Šta misliš, zašto nema fotografija oslobođenja Beograda, nego su to sve Drezden i Lajpcig?

Kecman i Deksa već pišu roman u kojem će sve da objasne. Posle Bjela ekranizuje, Biković glumi.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Jun 24, 2017 10:41 pm