OUR DOOM IS NIGH

Share

Re: OUR DOOM IS NIGH

Post by beatakeshi on Thu Aug 10, 2017 6:52 pm

Pretpostavljam da na sudu nema šanse protiv avio kompanije.

Post by Filipenko on Thu Aug 10, 2017 6:59 pm

Čekaj prvo da vidimo da li će uopšte da dođe do suda...

Post by Miki on Thu Aug 10, 2017 7:28 pm

Da.

Pre će biti da će na prezentaciji monografije "Puniša Račić - žrtva vatikanske propagande" da zableji sa nekim iz višeg menaždmenta Er Srbije i ispegla stvar

Post by Filipenko on Thu Aug 10, 2017 8:14 pm

Naravno. To ja insinuiram svo vreme.

Post by uskok i ajduk on Thu Aug 10, 2017 8:25 pm

Антић је један од ретких људи, тј. политичара/интелектуалаца,  који је у зрелим годинама спровео духовну трансформацију. Мислим пре свега на национално питање. Непрепознатљив из оних Г17/ДС дана. Не могу да не поштујем људе који успеју да еволуирају из духовне љотићевштине у нешто зрелије (ма шта то било).

Post by bruno sulak on Thu Aug 10, 2017 8:35 pm

za antica i jovanovica maltne ne treba ono duhovni ispred ljoticevac. on nista nije evoluirao i nikakvu transformaciju nije doziveo.

btw, taj decko nije birao oca. i to je to. anticu roditelju zelim da se krvi napije er srbiji a anticu profesoru da vise vremena provodi sa decom.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by Miki on Thu Aug 10, 2017 8:38 pm

@ uskok
To o čemu ti pričaš nije duhovna transformacija nego starenje Srbina.

Mladi radikal stari u dirka dur redneka, mladi liberal ili poluliberal stari u " a brate nisam ja protiv drugih nacija al realno xy su srbi a xy zle pičke a i ameri totalno nisu fer što drže leđa svojim saveznicima umesto nesaveznicima"

Post by fernoux-h on Thu Aug 10, 2017 9:05 pm

Jedino u šta je Čeda "evoluirao" je ogorčena i kompleksirana verzija starog sebe. On je i ranije bio konzervativni građanista (neka građanska verzija nacionaliste, dakle ne narodni nacionalista) tako da se u njegovim političkim stavovima nije promenilo mnogo. Ono što se promenilo je odnos prema bivšim saveznicima, a odnos prema njima je promenio zato što misli da je nezasluženo ispušio za neku funkciju koju su svi redom, iz tog vremena studentskih protesta (sem njega) dobili. Setite se onih njegovih članaka o studentskim protestima u njegovo vreme, tu je sam lepo opisao jedinu promenu u svojim stavovima koju je za života doživeo...

Last edited by fernoux-h on Thu Aug 10, 2017 9:20 pm; edited 1 time in total

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by kapetanm on Thu Aug 10, 2017 9:07 pm

Ovako omamljen samo da ubacim da polemika ima smer suvog lista, jel.

Post by паће on Thu Aug 10, 2017 9:08 pm

Мммм да, и последњи сендвичар и носач канте са лепком су се већ негде увалили, само он мора да проводи дане са рукама у тесту до лаката.

_____
то ја бришем, некад милице некад не
I want to be Bujumbura for a while. Then I'll can say Bujumbura is a place I've been.

Post by fernoux-h on Thu Aug 10, 2017 9:11 pm

Ali nije uopšte stvar u stavovima Čede Antića, to nema toliko veze sa ovom pričom.

Antić nije ciganin, nije radnik, pripada višim klasama stoga svako sa pravom može da mu kaže: ako već imaš autistično dete treba da budeš svestan da je tvoja obaveza da mu obezbediš odgovarajuće uslove za odrastanje, tj. pare znači privatnu školu i vrtić, da ide na odmor sa ljudima koji su stručnjaci za autizam (i ne preko sirotinjske avio kompanije) - a ne da kukaš kako je država ovakva ili onakva po novinama (od toga tvoje dete, a ni druga takva deca, neće imati ništa) On kao liberal koji ne veruje mnogo u jaku državu treba da bude svestan toga (ako sam ja svestan kao socijalista) a ne da krivi državu i očekuje od te države (u kojoj pitanje preživljavanja većinskog stanovništva nije rešeno, a kamoli bilo šta drugo) da ima sluha za potrebe dece sa posebnim potrebama iz bogatih porodica.

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
Guest

Post by Guest on Thu Aug 10, 2017 9:15 pm

fernoux-h wrote:Ali nije uopšte stvar u stavovima Čede Antića, to nema toliko veze sa ovom pričom.

Antić nije ciganin, nije radnik, pripada višim klasama stoga svako sa pravom može da mu kaže: ako već imaš autistično dete treba da budeš svestan da je tvoja obaveza da mu obezbediš odgovarajuće uslove za odrastanje, tj. pare znači privatnu školu i vrtić, da ide na odmor sa ljudima koji su stručnjaci za autizam (i ne preko sirotinjske avio kompanije) - a ne da kukaš kako je država ovakva ili onakva po novinama (od toga tvoje dete, a ni druga takva deca, neće imati ništa) On kao liberal koji ne veruje mnogo u jaku državu treba da bude svestan toga (ako sam ja svestan kao socijalista) a ne da krivi državu i očekuje od te države (u kojoj pitanje preživljavanja većinskog stanovništva nije rešeno, a kamoli bilo šta drugo) da ima sluha za potrebe dece sa posebnim potrebama iz bogatih porodica.

Post by Gargantua on Thu Aug 10, 2017 9:21 pm

@ fernoux

got it.

ti si sad politički ljubomoran što je pažnju na temu diskriminacije zauzeo neko ko može da obezbedi da privatno ne trpi mnogo diskriminacije (tj ti veruješ da je tako), tj što će on takav (koji i ne mora da se bori al sad hoće) definisati priču umesto da je definišu klasno svesni radnici tj oni koji nemaju mnogo izbora, na svoj način i jasno u svoju korist.

preoteo je temu koja mu ne pripada?

Post by fernoux-h on Thu Aug 10, 2017 9:27 pm

Radnike i cigane sam spomenuo samo zbog toga što, kada kažeš da je dužnost roditelja da obezbedi nešto svom detetu (što ja govorim), to često može da se iskoristi protiv siromašnih (npr. ljudi koji svojoj deci ne mogu da obezbede školovanje, pa da se kaže sami su krivi itd.)

Ono što sam hteo da kažem i što je poenta posta, je da je dužnost roditelja da obezbedi jednom ovakvom detetu da ima odgovarajuće uslove za odrastanje i normalan razvoj i da, ako to ne može da uradi, uvek može da ga da na usvajanje. Ko god da priča o diskriminaciji time ne postiže ništa, jer niti će Srbija postati Norveška samo zbog toga što je neki Antić ukazao na diskriminaciju u novinama, niti će većinski konzervativno stanovništvo menjati svoje stavove ako ih bombarduješ člancima o diskriminaciji u Srbiji. Time (kukanjem) se jednostavno ne postiže ništa.

_____

Post by Miki on Thu Aug 10, 2017 9:34 pm

Tačno. Postiže se time što imaš dijametralno suprotne političke pozicije od Antića. Ljudi koji su prezirali njegovo dete u redu će na sledećij slavi da prepričavaju najnoviji intervju Čede Sputnjičkoj gazjetaji u kojem kaže da je Sarajevo najveći srpski grad zapadno od Drine ili tako nešto.

Post by William Murderface on Thu Aug 10, 2017 9:35 pm

plachkica wrote:Plačkica hoće da kaže da je Čedomir Antić govno koje bi diksriminisalo na osnovu
porekla, boje kože, mesta rođenja, obrazovanja...
I da, čak i kad je on na diskriminisanoj strani, ne ume, ili ne želi, da prevaziđe svoje predrasude.

Ma Ceda je Ceda, nema tu mesta za bilo kakve zablude i razocarenja. I meni je zazvecalo to "primitivni", ali ovde je nesto dtugo bitnije.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Thu Aug 10, 2017 9:37 pm

uskok i ajduk wrote:Антић је један од ретких људи, тј. политичара/интелектуалаца,  који је у зрелим годинама спровео духовну трансформацију. Мислим пре свега на национално питање. Непрепознатљив из оних Г17/ДС дана. Не могу да не поштујем људе који успеју да еволуирају из духовне љотићевштине у нешто зрелије (ма шта то било).

U materijalnu ljoticevstinu.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Guest

Post by Guest on Thu Aug 10, 2017 9:37 pm

fernoux-h wrote:Radnike i cigane sam spomenuo samo zbog toga što, kada kažeš da je dužnost roditelja da obezbedi nešto svom detetu (što ja govorim), to često može da se iskoristi protiv siromašnih (npr. ljudi koji svojoj deci ne mogu da obezbede školovanje, pa da se kaže sami su krivi itd.)

Ono što sam hteo da kažem i što je poenta posta, je da je dužnost roditelja da obezbedi jednom ovakvom detetu da ima odgovarajuće uslove za odrastanje i normalan razvoj i da, ako to ne može da uradi, uvek može da ga da na usvajanje. Ko god da priča o diskriminaciji time ne postiže ništa, jer niti će Srbija postati Norveška samo zbog toga što je neki Antić ukazao na diskriminaciju u novinama, niti će većinski konzervativno stanovništvo menjati svoje stavove ako ih bombarduješ člancima o diskriminaciji u Srbiji. Time (kukanjem) se jednostavno ne postiže ništa.

Ako sam dobro razumeo, niko nikada i ni pod kojim okolnostima ne treba da javno ukazuje na diskriminaciju, roditelji su dužni da budu bogati ili da daju autistično dete na usvajanje pošto ljudi čekaju u redu da usvoje jedanaestogodišnjake sa autizmom, i to se sve zajedno zove socijalizam. Got it.

Post by William Murderface on Thu Aug 10, 2017 9:37 pm

ostap bender wrote:za antica i jovanovica maltne ne treba ono duhovni ispred ljoticevac. on nista nije evoluirao i nikakvu transformaciju nije doziveo.

btw, taj decko nije birao oca. i to je to. anticu roditelju zelim da se krvi napije er srbiji a anticu profesoru da vise vremena provodi sa decom.

+1000

_____

Post by uskok i ajduk on Thu Aug 10, 2017 9:49 pm

Нечему тако одвратном само ти можеш да даш + хиљаду. А сад да ти кажем и ово, знаш ли шта ме инспирисало да осмислим термин духовни љотићевац? Ова твоја изјава:
http://vasudeva.forumburundi.com/t791p675-vuciceva-srbija#150132
Nije lose svaki put podsetiti da je MR poginula od nase vatre, odnosno od protivavionskih gelera.

Post by fernoux-h on Thu Aug 10, 2017 10:04 pm

Blind Lime Pie wrote:
fernoux-h wrote:Radnike i cigane sam spomenuo samo zbog toga što, kada kažeš da je dužnost roditelja da obezbedi nešto svom detetu (što ja govorim), to često može da se iskoristi protiv siromašnih (npr. ljudi koji svojoj deci ne mogu da obezbede školovanje, pa da se kaže sami su krivi itd.)

Ako sam dobro razumeo, niko nikada i ni pod kojim okolnostima ne treba da javno ukazuje na diskriminaciju, roditelji su dužni da budu bogati ili da daju autistično dete na usvajanje pošto ljudi čekaju u redu da usvoje jedanaestogodišnjake sa autizmom, i to se sve zajedno zove socijalizam. Got it.

Ne, to se sve zove realnost, i te realnosti je Antić itekako svestan tako da ne razumem zašto radi ovo što radi, umesto da uradi nešto korisno za svoje dete.

_____

Post by No Country on Thu Aug 10, 2017 10:53 pm

Антић овде дабоме ради нешто корисно и за своје дете и за сву другу аутистичну децу Србије, чини их видљивим. Што је први корак до тога да постану равноправни грађани, да им се нпр. омогући да путују авионом. Да ли је могуће да ти ово заиста не схваташ, или се само правиш?

Post by ficfiric on Thu Aug 10, 2017 11:20 pm

Boris Malagurski
5 hrs ·
Ne mogu da verujem da detetu nisu dozvolili da leti samo zato što ima autizam! Apsolutna podrška za Čedomira Antića i njegovu porodicu, njegova borba je borba svih nas za pravedno društvo!

_____

Uprava napolje!

Post by fernoux-h on Fri Aug 11, 2017 12:17 am

No Country wrote:Антић овде дабоме ради нешто корисно и за своје дете и за сву другу аутистичну децу Србије, чини их видљивим. Што је први корак до тога да постану равноправни грађани, да им се нпр. омогући да путују авионом. Да ли је могуће да ти ово заиста не схваташ, или се само правиш?

Antić kuka po novinama i pravi budalu od sebe.

Zakonska ravnopravnost nema veze sa "vidljivošću", i na to ni ti ni Antić nemate nikakav uticaj. A odnos društva prema autističnoj deci se neće promeniti sa "većom vidljivošću". Probaj ti u Americi, u avion Delte da uđeš sa detetom koje pokazuje takve simptome - imaš sreće ako cela porodica ne popije batine.

On bi svom detetu pomogao prvo tako što bi krenuo sa njim na put, umesto da šalje ženu i dete same (znajući kakva je situacija sa detetom) pod izgovorom da "mora da kreči stan". (Očigledno je hteo da se "oslobodi" porodice za leto, a kada radi takve stvari, treba da se zapita što je uopšte porodicu i zasnivao.) Dakle, da nije poslao ženu i dete same, i da je malo više muškarac, verovatno bi mogao da reši tu situaciju na aerodromu i put bi prošao koliko toliko normalno. Zna on kako će putnici da reaguju na to dete, kako reaguju svaki put u troli kada ono dobije napad (video sam ih jednom), kakve probleme tek može osoblje aerodroma da pravi - a opet, stalno ženu šalje samu sa detetom.

Drugo, pomogao bi mu tako što bi iskeširao neku ozbiljniju kintu za destinaciju i avio kompaniju koja će imati normalniji odnos prema putnicima, a ne da idu u Tivat, Er Srbijom.

Ali Čeda radi ono što je uvek i radio - kuka i prenemaže se

_____

Post by Miki on Fri Aug 11, 2017 12:25 am

Lol wat, on nije bio tu haha

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Nov 16, 2018 3:02 pm