OUR DOOM IS NIGH

Share

Re: OUR DOOM IS NIGH

Post by William Murderface on Thu Dec 14, 2017 7:09 pm

Inače, nemam pojma kako bih se ponašao "ako bih bio beskućnik" i ne usuđujem se da nagađam, jer je to iskustvo toliko daleko od mog spostvenog životnog iskustva, da uopšte ne znam šta bi ostalo od mene kakvog poznajem da sam u takvoj situaciji.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Xexoxical Endarchy on Thu Dec 14, 2017 7:25 pm

sigurno bi zadrzao minimum civilizovanosti ! pa ako su beskucnici nisu valjda divljaci

_____
Always is always forever, as long as one is one
Inside yourself for your father, all is none all is none all is one
It's time we put our love behind you, the illusion has been just a dream
The valley of death and I'll find you, now is when on a sunshine beam

Post by ficfiric on Thu Dec 14, 2017 7:39 pm

diktotar wrote:renje satora bar ima svuda, cak mislim da bi tako islo lakse nego da teram kurac e ocu bas na ovaj trotoar gde nekom smetam.

Jbg, napamet pricas, sigurno je da postoji razlog zasto su tu a ne negde drugde.

Ili da obrnem na primer zivotinja, koji ti je vidim blizi. Ispred moje zgrade svake zime macke leze na trotoaru, ljudi ih preskacu oni ih ne jebu dva posto. Ne leze u grupama, vec na istom mestu na trotoaru lezi po jedna macka i tako vec godinama. Mozda ces reci da su te macke idioti, govna, gibanicari ili nesto cetvrto, ali bih rekao da je nesto drugo u pitanju

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on Thu Dec 14, 2017 7:42 pm

Beskućnici često imaju sasvim jasne razloge zašto biraju izvesne lokacije. Prvi od tih razloga je - toplota: zavetrina, neki propusti iz kojih bije toplota iz topolovoda, ili iz nekih podzemnih generatora, itd.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by паће on Thu Dec 14, 2017 7:45 pm

А имаш и ону средњу категорију, који имају где да спавају али то није ни стан ни кућа него возило или приколица или непомична приколица тј нешто као контејнер али са инсталацијама, види у Твин Пиксу онај трејлер парк. Један колега је тако нешто купио кад се развео па кућа остала жени, имао лове и за више али је скупљао да купи нешто боље. И сад он нешто спада у трејлер парк треш... оно, кад сам свраћао до њега видео сам штогод живописних ликова и призора.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by ficfiric on Thu Dec 14, 2017 7:47 pm

William Murderface wrote:Beskućnici često imaju sasvim jasne razloge zašto biraju izvesne lokacije. Prvi od tih razloga je - toplota: zavetrina, neki propusti iz kojih bije toplota iz topolovoda, ili iz nekih podzemnih generatora, itd.

Naravno, to je slucaj i sa ovim mackama posto je ispod trotoara neko sranje vezano za grejanje pa je tu trotoar topliji nego drugde. Da li bih ja bio govnar najveci kada bih terao macke sa trotoara, pod izgovorom da ne smetaju, sta znam, starim ljudima koji se saplicu o njih?

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on Thu Dec 14, 2017 7:48 pm

Da, zato sam se i setio, isto sa mačkama. Dva mesta koja meni izgledaju sasvim isto, zapravo nisu ista, i biće, kako mačka tako i čovek, kome je to jako bitno, vrlo dobro prepoznaje tu razliku.

_____

Post by Arkady Ivanovich on Thu Dec 14, 2017 8:04 pm

Xexoxical Endarchy wrote:sigurno bi zadrzao minimum civilizovanosti ! pa ako su beskucnici nisu valjda divljaci

naravno. to je u zamisljenom svetu u kojem diktotar zeli da se probudi jednog jutra normalna pojava.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by Arkady Ivanovich on Thu Dec 14, 2017 8:14 pm

tema je za razmisljanje sta ciniti kad i ovde krene takvo beskucnistvo

_____
Želimir Žilnik

Post by Xexoxical Endarchy on Thu Dec 14, 2017 8:35 pm

diktotar wrote:naravno. to je u zamisljenom svetu u kojem diktotar zeli da se probudi jednog jutra normalna pojava.
aha znaci ekonomsko nasilje i dalje postoji, samo sto se beskucnici ponasaju kao da ne postoji i ophode jedni drugima i ostalim stanovnicima metropolisa sa uvazavanjem i razumevanjem. zasto ? jer taj neki minimalni paket ljudskih vrednosti (koji ne niposto ne ukljucuje ekonomsku solidarnost !). budimo ljudi, iako zrtvujemo jedni druge molohu trzista ! pa stvarno, jbt, kakva neoliberalna fantazija

ti nije palo napamet da su civilizacija (u normativnom smislu) i beskucnistvo medjusobno iskljucivi pojmovi ?

_____

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Thu Dec 14, 2017 9:04 pm

heh, baš pre neki dan čitam ovo.
u San Francisku nisu ni svi roboti jednaki...

In something of a reversal for San Francisco, a city that has served as a petri dish for disruptive innovations in recent years, lawmakers this week passed strict regulations to reduce the number of delivery robots that technology startups have introduced to the city’s sidewalks.

“Not every innovation is all that great for society,” said the San Francisco supervisor Norman Yee, who authored the legislation. “If we don’t value our society, if we don’t value getting the chance to go the store without being run over by a robot … what is happening?”

Yee believes that his legislation is the “first and most restrictive” of its kind. Robot permits will be capped at three per company, and nine total at any given time for the entire city. The robots will now only be allowed to operate within certain industrial neighborhoods, on streets with 6ft-wide sidewalks, and must be accompanied by a human chaperone at all times.
A coalition of residents, pedestrian advocates, and activists for seniors and people with disabilities lambasted the robots as “aggressively entrepreneurial wet dreams” and “the future Ubers of the sidewalk”.

“Sidewalks, I believe, are not playgrounds for the new remote controlled toys of the clever to make money and eliminate jobs,” said Lorraine Petty, an activist with the community group Senior and Disability Action. “They’re for us to walk.”

George Wooding, a local activist who uses a wheelchair, added: “You do not need a robot to deliver a ham sandwich. If you want one that badly, just go down and get it yourself.”

Post by lalinea on Thu Dec 14, 2017 9:24 pm

diktotar wrote:baska sto ne vidim pokusaj razumevanja pozicije onih koji rade u udruzenju, jer ih vecina spolja posmatra kao govnare koji hrane i drze u toplom kerove i macke dok ja spavam na ulici.
U Srbiji da, ali nisam bas sigurna da se ovde tako vide. Ovde je ta 'adopt' kultura jako izrazena (sto je potpuno ironicno - da ljudi ne izbacuju zivotinje na ulicu ne bi ni ovi morali toliko da se cimaju oko toga). 
Za razliku od zivotinja, beskucnici su sami krivi sto su gubitnici u ovoj igri kapitalizma, gde je jelte svako kovac svoje srece (kad bi se zezali, je li...ironicna dam naravno, ali tako se to vidi).

_____
The Borg wouldn't know fun if they assimilated an amusement park.

Post by Arkady Ivanovich on Thu Dec 14, 2017 9:40 pm

Xexoxical Endarchy wrote:
diktotar wrote:naravno. to je u zamisljenom svetu u kojem diktotar zeli da se probudi jednog jutra normalna pojava.

ti nije palo napamet da su civilizacija (u normativnom smislu) i beskucnistvo medjusobno iskljucivi pojmovi ?

prava civilizacija bi morala sto pre da posebno regulise beskucnicki status, da prepozna sve ljude u tom statusu kao ljude sa urgentnom zivotnom potrebom, i u skladu sa tim predvidi mere koje bi ga svele na minimum. to nije u interesu kapitala tako da zaista ne znam koja snaga ce naciniti takav pomak.

_____
Želimir Žilnik

Post by паће on Thu Dec 14, 2017 9:45 pm

Ма нека буду бескућници у своја 4 зида а не на јавном месту.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by Arkady Ivanovich on Fri Dec 15, 2017 11:02 am

+1 

_____
Želimir Žilnik

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Fri Dec 15, 2017 11:58 pm

Barbara Ehrenreich‏ @B_Ehrenreich

A robot employed to remove homeless people from the streets in San Francisco has been mutilated and smeared with feces by locals. This is class struggle in our time.

Post by Xexoxical Endarchy on Sat Dec 16, 2017 12:11 am

_____

Post by Blind Lime Pie on Sat Dec 16, 2017 12:13 am

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by Arkady Ivanovich on Sat Dec 16, 2017 12:28 am

pa to je odma pisalo da su ga mazali govnima

_____
Želimir Žilnik

Post by Zastava 120m on Sat Dec 16, 2017 1:02 am

Ko ne skače taj je robot

_____
Svijetu je svega dosta
ničeg željan nije osim
glavnih junaka

Post by William Murderface on Sat Dec 16, 2017 2:26 am

Barbara, carica.

_____

Post by beatakeshi on Sat Dec 16, 2017 12:06 pm

Zastava 120m wrote:Ko ne skače taj je robot

Post by Sotir on Sat Dec 16, 2017 4:29 pm

Dan ustanka naroda silikonske doline protiv robota.

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Sat Dec 16, 2017 11:18 pm

ne znam gde bih ovo, bar je 12 tema na kojima bi bilo on topic...

Alex Cuadros
@alexcuadros
São Paulo just passed a bill to allow companies to put ads on school uniforms and I say it's about time we turned our children's literal bodies over to the free market

Post by Arkady Ivanovich on Sat Dec 16, 2017 11:56 pm

ko da deca vec ne nose odecu sa reklamama

_____
Želimir Žilnik

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Jan 18, 2018 5:01 pm