OUR DOOM IS NIGH

Share

OUR DOOM IS NIGH

Post by William Murderface on Mon Jul 24, 2017 12:22 am

Da, bio je sigurno u nekom dilu sa lokalnom gangsterskom sns ekipom, zato su mu sve tolerisali. Da li je bas Mutavi, ne bih znao.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Re: OUR DOOM IS NIGH

Post by bruno sulak on Mon Jul 24, 2017 12:24 am

takodje mislim da nikakve ali nikakve strukturaln politike ovde nema. tadic je glumio da nije nemacki covek kako bi bio i nesto je ipak dobijao. vucic nista ne glumi i ne dobija zapravo nista. nikakva kinta ne ulazi u zemlju. sta on misli meni nije jasno.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by паће on Mon Jul 24, 2017 12:25 am

ostap bender wrote:
ako si vlast a rodjak ne moze da posece sumu ili sredi da policija nesto ne vidi zasto si uopste vlast onda?

Ово је из "Ожалошћене породице" ... не, из "Госпође министарке". Тим пре што је старо скоро сто година па сви знају за то, ово је 1 архетип.

_____
а шта, пробија те врућина? кад купујеш климу, гледај да нема икс у називу.
mathematics, the only done science

Post by bruno sulak on Mon Jul 24, 2017 12:28 am

jeste iz gospodje. vratili smo se na tu sumu ponovo. i šumu i sumu.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by Filipenko on Mon Jul 24, 2017 12:28 am

ostap bender wrote:takodje mislim da nikakve ali nikakve strukturaln politike ovde nema. tadic je glumio da nije nemacki covek kako bi bio i nesto je ipak dobijao. vucic nista ne glumi i ne dobija zapravo nista. nikakva kinta ne ulazi u zemlju. sta on misli meni nije jasno.

Ulaze recimo nemačke svinje da gaje nemačke svinje ovde. Mislim, to je smešno ako gledaš efekat na celu zemlju, ali Vučić će fino inkasirati kintu od nemačkih svinja, ima mnogo načina da im pomogne™ preko povezanih firmi da se ovde gaje nemačke svinje.

Post by bruno sulak on Mon Jul 24, 2017 12:31 am

ma ne ulazi ozbiljan novac. mi smo kao zemlja kkcz.

_____

Post by Filipenko on Mon Jul 24, 2017 12:35 am

Fiskalni savet se ne bi složio sa tobom, ni Pavle Petrović, ni Altipalmarkov...oni pričaju o milijardama stranih kredi...ovaj, ulaganja.

Post by William Murderface on Wed Jul 26, 2017 1:40 am

https://mobile.twitter.com/srdjandrago/status/885222285094772736

Bednik bedni.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by plachkica on Wed Jul 26, 2017 1:49 am

Je l na ovo misliš?

Srdjan Dragojevic @srdjandrago

Da je Z. Milivojevic dalje razvio polaznu ideju,koja se odnosi i na muskarce i zene,bilo bi zanimlj.Danas svet favorizuje model-"esesovac".

(blokirao me je, morala sam zaobilaznim putevima da otvaram)

Post by William Murderface on Wed Jul 26, 2017 1:51 am

To nisam ni video. Smradina.

Ustvari, on je glup covek. Glup ko stup.

Last edited by William Murderface on Wed Jul 26, 2017 2:03 am; edited 1 time in total

_____

Post by plachkica on Wed Jul 26, 2017 2:03 am

Onda misliš na ovo:

Post by William Murderface on Wed Jul 26, 2017 2:05 am

Nisam ni to video! 

Budaletiba, bre. Suplja glava, to je sve.

_____

Post by zvezda je zivot on Wed Jul 26, 2017 2:20 am

William Murderface wrote:To nisam ni video. Smradina.

Ustvari, on je glup covek. Glup ko stup.

ne znam, ostap je lobirao za njega za ministra kulture. ja verujem ostapu.

_____
I just might be a black Bill Gates in the making

Pričam o onoj muzici koja ostaje čak i onda kada dragi ljudi odlaze.

Post by bruno sulak on Wed Jul 26, 2017 9:06 am

sto gore, to bolje

_____

Post by Filipenko on Tue Aug 01, 2017 12:26 am

Ko forsira govnara Vladetu Jerotića i svakodnevno nas zasipa njegovim "mislima" kroz gomilu smećarskih tabloida?

Post by William Murderface on Tue Aug 01, 2017 9:28 am

Kolektivno nesvesno.

Mislis na ovo?

http://www.kurir.rs/zabava/zena/2888813/vladeta-jerotic-otkrio-sve-o-uspesnoj-vezi-pokorna-zena-zivi-u-strahu-a-poslusna-uziva-u-ljubavi

_____

Post by William Murderface on Tue Aug 01, 2017 9:32 am

Btw, nigde u intervjuu ne pise ovo iz naslova.

_____

Post by Filipenko on Tue Aug 01, 2017 9:50 am

Potpuno nebitno. Baš kao što odbijam da prihvatim da lekcije deli neki psiholog sa 4. godine potpuno sporednog predmeta na filozofskom fakultetu (recimo, Žarko Korać), istim takvim govnarom smatram psihologa sa bogoslovije (recimo, Vladetu Jerotića) i njegova proseravanja o tome da sam ja sektaš-ateista jer ne verujem u izraelskog boga, dok se on oblači u pustinjske haljine. 

Dakle, ko forsira tog pustinjskog sektaša? Apsolutno odbijam da poverujem da se odjedanput našlo 100-ak novinara koji spontano malo malo pa guraju njegove tzv. misli u svoje članke i to zbog čitanosti.

Post by plachkica on Tue Aug 01, 2017 7:39 pm

Приказани резултати ММР вакцинације по општинама (табеле 12 и 12а) показују да
je 69 општинa (60%) у централном делу Србије имало обухват испод 95% планиране
популације и 25 општина (56%) на територији Војводине. Најнижи обухват на нивоу
општина бележе Стари Град (35,3%) и Апатин (66%).

http://www.batut.org.rs/download/izvestaji/Godisnji%20izvestaj%20imunizacija%202016.pdf
Guest

Post by Guest on Tue Aug 01, 2017 7:49 pm

o tome ja pričam. kakva rurbana ekipa, kakvi bakrači.

našu urbanu srednju klasu je zahvatilo potpuno ludilo.
Guest

Post by Guest on Tue Aug 01, 2017 7:51 pm

treba razumeti da će se ovaj trend preliti i među manje obrazovane ljude.

doći ćemo na kraju do nasilne vakcinacije jbg, ovaj trend ne može doneti ništa dobro.

Post by xie saike on Tue Aug 01, 2017 7:52 pm

meni rurban nije pozitivna oznaka  

imas tih likova kolko oces koji misle da su totalno drukciji od drugih ako ubace lejzi beg u kanc i ne vakcinisu dete

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by plachkica on Tue Aug 01, 2017 9:16 pm

https://www.facebook.com/romag.nvo/posts/1878059535542516

Romska neprofitna nevladina organizacija Romag sprovela je istraživanje o diskriminaciji vezanoj za zapošljavanje pripadnika romske nacionalne manjine u Beogradu. Tom prilikom, obučeni i unapred pripremljeni kandiddati romske nacionalne manjine posetili su tri objekta u Beogradu gde je traženo osoblje. Prvi je restoran brze hrane, drugi je kafić i treći je firma za špediciju.
I slučaj
Obučena istraživačica romske neprofitne nevladine organizacije Romag prvo je posetio lanac brze kineske hrane u Beogradu. Konkurs za posao nije bio oglašen, nego se na razgovor za posao dolazilo po preporuci. U tu svrhu A. D. je rano ujutru otišla na razgovor. Tamo ju je dočekao zaposleni u lancu brze hrane, koji joj je sve objasnio oko posla.
-Pokazao mi je šta gde treba da ukucam na kasi i kako naplaćujem jelo, i koje još obaveze imam. Bila sam prijatno iznenađena njegovim odnosom prema meni. Međutim, kada se gazda pojavio, videla sam šok na njegovom licu koji je upotpunio rečenicom „Šta bre ova ovde traži?“ ne obrativši pažnju nato što sam ja tu. Zatim, se okrenuo ka meni kao da se ništa nije desilo i pitao me gde sam do sada radila i da li imam iskustva sa radom za kasom. Odgovorila sam mu da nemam, ali da brzo učim i da sam do sada radila kancelarijski posao. On je na to, slegao ramenima i rekao: E, pa da, to je problem. Vidiš, imena kineskih jela su veoma komplikovana i treba mnogo vremena da se uđe u suštinu jela i da se zapamte da se ne bi pogrešilo i ukucalo pogrešno jelo, tako da bi to mogao da bude problem“. Zatim je, rekao da će da mi se javi iako nije uzeo moj broj mobilnog telefona i prišao momku za kasom i prugšenim tonom mu rekao:“Nemoj samo da joj daješ da prilazi kasi“. Onda se okrenuo i otišao.
II slučaj
Drugi slučaj diskriminacije vezan je za kafić u centru Beograda.
Nakon što je objavljen oglas za posao, obučena istraživačica Romaga se javila na broj telefona i pitala za radno mesto. M. P. je pozvala broj telefona koji je stajao u oglasu i rekla da se javlja na konkurs povodom posla. Devojka s druge strane slušalice joj je rekla da je konkurs otvoren i da može da dođe na razgovor sa vlasnikom sutradan između deset i jedanaest ujutru. Tu priliku je M.P. iskoristila da se raspita o pojedinostima posla, potrebnom radnom iskustvu, odnosu vlasnika lokala prema zaposlenima, prijavljivanju za stalno itd. Devojka koja je bila sa druge strane telefona bila je veoma pričljiva i rekla da iskustvo nije potrebno, da je gazda najdivniji na svetu i da posle mesec dana svi budu prijavljeni za stalno.
Naša istraživačica je tada rekla devojci sa druge strane slušalice sledeće: „Sve mi to zvuči odlično, rado ću doći na razgovor uživo, ali molim vas da vlasniku lokala kažete da sam ja Romkinja kako sutra ne bi bilo nekih neprijatnih izenađenja“.
Posle te rečnice devojka sa druge strane veze je postala ozbiljna i pričljivost je nestala.
„Ne znam ja ništa o tome, ja samo znam da je moj gazda najbolji na svetu i da me redovno plaća i da me je prijavio“.
M.P. je na to rekla da joj je drago i da će zvati ujutru da još jednom potvrdi vreme dolaska. Kada je ujutru u devet pozvala da potvrdi vreme dolaska na razgovor, devojka sa kojom je prethodni dan pričala rekla joj je da joj je jako žao, ali da je njen gazda već našao konobaricu.
Sutradan je drugi obučena istraživačica Romaga pozvala kafić i rekla da zove zbog posla konobarice, rekli su joj da je mesto upražnjeno i da može odmah da dođe na razgovor za posao.
III slučaj
Jedna privatna firma iz Beograda, koja se bavi špedicijom, objavila je na internetu konkurs za posao vozača. Obučeni istraživač Romaga M. N. ) (romske nacionalnostije prvo telefonom pozvao i pitao da li je mesto već popunjeno. Ljubazna žena mu je odgovorila da nije i pitala ga za školsku spremu, kvalifikacije i iskustvo. Kada je M.N. ispričao svoju radnu biografiju žena ga je zamolila da ostane na telefonskoj liniji i „spojila“ ga sa direktorom firme. Direktor ga je ponovo ispitao o kvalifikacijama i radnom iskustvu i bio je oduševljen. „Nismo do sada imali takvog kandidata. Dođi sutra i možeš odmah da počneš da radiš“, rekao je direktor.
Sutradan je M.N. otišao na posao u zakazano vreme. Stigao je pre zakazanog vremena i poneo diplome i dokaze o dotadašnjem radnom iskustvu, kao i izvanredne preporuke ranijeg poslodavca kod koga je radio na određeno vreme.
Sekretarica ga je preneraženo pogledala kada je rekao da je došao da radi i da ima zakazan razgovor sa direktorom. „Da, ali on je juče razgovarao sa jednim kandidatom M.N. koji je imao izvrsne preporuke i bio je jako fini mladić“, rekla je sekretarica. M.N. je odgovorio da je on taj mladić, na šta je sekretarica rekla da sačeka malo da „vidi da li je direktor došao na posao“.
Ušla je u susednu prostoriju, malo se zadržala i vratila nazad rekavši mu da uđe kod direktora.
Direktor je naizgled srdačno primio M.N. ali mu je rekao: „Na žalost, u međuvremenu se javio jedan kandidat sa boljim preporukama, pa smo odlučili da primimo njega. Žao mi je, da ste ostavili broj telefona javili bi vam da ne dolazite uzalud“.
Kada se vratio u kancelariju Romaga M.N. je ponovo pozvao istu firmu i promenjenim glasom i naglaskom rekao da se javlja za posao vozača. Rekli su mu da je mesto vozača još nepopunjeno i da može da dođe na posao.
Šta je situaciono testiranje
Situaciono testiranje je eksperimentalna metoda u kojoj se obučene osobe - testeri svesno izlažu diskriminatornom postupanju kako bi neposredno proverili da li je do diskriminacije zaista došlo. Ovakva "provera" diskriminatornih ponašanja, posebno je značajna u društvima kao što je naše, u kojima se slučajevi diskriminacije zbog straha i nepoznavanja vlastitih prava najčešće ne prijavljuju nadležnim institucijama.
#romi #romag #testiranje #diskriminacija #srbija #beograd

Post by plachkica on Tue Aug 01, 2017 9:19 pm

Ficfiricu, i još neko ima iz šapca, kako se zvala ona kafana sa mnogo dobrim roštiljem
u šabačkoj Mali, svi smo visili tamo, od Vukove škole prva ulica desno (mislim, ali u to se
nemojte pouzdati i orjentacija i sećanje me varaju). Sećam se da je funkcionisalo na poziv,
najavimo se čoveku (Romu, u ovom slučaju je to bitno) najavimo se iz grada da dolazi nas
koliko hoćeš i čeka nas sveže ispečen roštilj.
Kad je postalo gadno jesti kod Roma i od Roma?

Post by ficfiric on Tue Aug 01, 2017 9:36 pm

Nisam bas prava adresa za pitanja u vezi kafana. Mi klosari vise volimo pice i klopu da smlatimo napolju
A i nas valjda ljudi sa strane smatraju ciganskim gradom pa i odnos ka Romima ne treba porediti sa ostalim krajevima

_____

Uprava napolje!

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Sep 23, 2018 10:20 am