Dijaloženje

Share

Re: Dijaloženje

Post by William Murderface on Fri Jul 28, 2017 8:58 am

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Fri Jul 28, 2017 9:05 am

Hubert de Montmirail wrote:
plachkica wrote:

U svakodnevnoj delegitimizaciji opozicije, koja na najbitniju temu u istoriji nema šta da kaže.

Sadašnja opozicija, odnosno ovaj tužni skup koji je od postpetooktobarskih vlasti ostao u životu, je na najbitniju temu nudio razne odgovore. Oni su bili i ovakvi i onakvi, ali svakako nisu podrazumevali nasilje ili negaciju albanske samouprave, što su aktuelni predsednik i njegovi koalicioni partneri radili pre dosmalija. I svi ti odgovori nisu imali niti podršku srpske javnosti niti makar razumevanje stranog faktora.

Tako da jebiga, neka Nedić prizna Kosovo, to smo tražili to ćemo i dobiti.  

Zapravo, ne. Niko nije javno formulisao agendu za Kosovo - ni oni koji tvrde da ga ne bi nikad dali, ni oni koji u nacelu prihvataju da vise nije niti ce biti deo Srbije. Debate o tome jednostavno nije bilo, pa se ni pozicije nisu mogle elaborirati. Tadiceva javna pozicija je bila i Kosovo i Evropa, a tajna - pregovori. LDP je imao najeksplicitniju poziciju prihvatanja kosovske nezavisnosti, ali to je tek starting point. DSS, radikali i ostale dveri, imaju samo fantaziju.

To je ono sto hocu da kazem, razlicitih pozicija je bilo, ali ne i razlicitih javnih agendi, sto je i normalno, jer je pitanje bilo zatvoreno za raspravu. Naravno, nece se otvoriti ni sada, jer je Vucicev poziv na dijalog samo trazenje alibija za odluku koju ce on sam doneti.

Last edited by William Murderface on Fri Jul 28, 2017 9:10 am; edited 3 times in total

Post by Gargantua on Fri Jul 28, 2017 9:06 am

Gargantua wrote:sad iščitah DK malo pametnije - razdelna poruka "dijaloga" će biti ova "ko nije za vučića taj je za rat"

+1

Post by William Murderface on Fri Jul 28, 2017 9:09 am

Slazem se, ali meni i to pokazuje da se sprema da prelomi.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Kondo on Fri Jul 28, 2017 9:09 am

jebate da mi je neko nekad rekao da ce dusko da postane novi dobrica, grohotom bih se nasmijao

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by Filipenko on Fri Jul 28, 2017 9:56 am

Kakav građanizam, takav mu i Dobrica.

Post by Gargantua on Fri Jul 28, 2017 9:59 am

Post by William Murderface on Fri Jul 28, 2017 9:59 am

Ne vidim sliku

_____

Post by Filipenko on Fri Jul 28, 2017 10:02 am

Kopiraj link pa otvori u novom tabu.

Ili pogledaj ovde u mom postu 

Last edited by Filipenko on Fri Jul 28, 2017 10:02 am; edited 1 time in total

Post by Gargantua on Fri Jul 28, 2017 10:02 am

Post by William Murderface on Fri Jul 28, 2017 10:06 am

Opa, Vuciceva fotka iz 2008. Hrabro

_____

Post by William Murderface on Fri Jul 28, 2017 3:50 pm

Вучић оцењује да ће однос који странке и организације буду показале према његовом позиву на унутрашњи дијалог о Косову показати степен њихове одговорности и озбиљности.
"Ако неко мисли да је најакше тако што ће да просипа клетве, а неко други мисли да је најбоље да забије главу као ној и да га то не интересује, нека Вучић решава те проблеме - и то је нека врста дијалога, ја сам и због тога задовољан", казао је он.
Председник Србије је оценио да ће управо својим ставом неки показати да, заправо, немају никакво решење. Исказао је захвалност онима који су показали иницијативу да се, како је навео, на озбиљан начин и без одлагања решавају проблеми.
"Очигледно је да ће ће свако свој степен озбиљности и одговорности да покаже и захвалан сам многим људима који су тај разговор прихватили. Ми решење нисмо нудили, једино што смо понудили то је разговор, а мислим да је разговор лековит", закључио је Вучић.
Покренуо сам нешто што би свако одговоран и озбиљан учинио, рекао је Вучић у Нишу.
"Када би се само размишљало о изборима и ономе што се народу свиђа, Србија не би имала уређене јавне финансије и добар Закон о раду. Имали бисмо много више проблема, земљом би управљали они који узму два, три, пет, 10 милиона и не врате банци, јер су се договорили са политичарима. То више у Србији није могуће", изјавио је Вучић.
Он је рекао да Србија постаје пристојна, нормална и успешнија земља.
"То је тако када не подилазите народу и када решавате проблеме", оценио је Вучић.
Он је изјавио да ће свако показати свој степен одговорности и озбиљности и да је захвалан интелектуалцима попут писца Душка Ковачевића и људима из цивилног сектора који сматрају да се проблем мора решавати на озбиљан начин данас, а не остављати га за сутра.
(Бета)

_____

Post by паће on Fri Jul 28, 2017 3:53 pm

Тоето, очекује се да ће опозиција да ћути.

А ионако и кад предложе нешто паметно, он то после прогласи за своје.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by Kondo on Fri Jul 28, 2017 4:06 pm

ja kad sam pricao da treba da se dize ustanak na kosovu vi ste me zaebavali. evo vam sad.

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by Filipenko on Fri Jul 28, 2017 4:15 pm

паће wrote:Тоето, очекује се да ће опозиција да ћути. za Dušana Kovačevića

Post by plachkica on Fri Jul 28, 2017 4:17 pm

Samo Vučić nije odgovoran ni za šta.
(i Janković nije mogao da dobije treći mandat, jer je funkcija Ombudsmana ograničena na
dva mandata)

Jovanović: Jankovićeva frustracija Vučićem nikog ne obavezuje

Jankovićeva frustracija Vučićem nikog ne obavezuje, poručuje Čedomir Jovanović.

Na komentar Saše Jankovića da se predsednik Aleksandar Vučić pozivom na širi dijalog "kukavički" krije iza građana, Jovanović kaže da bi bivši Zaštitnik građana mogao bi konačno da preboli činjenicu da mu Vučić nije dao treći mandat.

"Da svoju ličnu frustraciju Vučićem zadrži za krug svojih prijatelja i sagovornika, a ne da je iznosi kao nešto što treba da bude argument u tom razgovoru svih nas jednih sa drugima", kaže Jovanović.

"Zašto bi mene ili bilo koga obavezivala opsesija Saše Jankovića Vučićem?", pita se Jovanović.

Na pitanje šta bi opozicija trebalo da uradi, te kako vidi njenu ulogu u dijalogu, lider LDP-a kaže za Tanjug da opozicija prvo mora da se suoči s tim da je odgovorna za ovo što se desilo.

"Demokratska stranka je odgovorna za 'kosovski Ustav' iz 2006. godine, koji su izglasali sa Koštunicom, odgovorna je zato što smo odbacili Ahtisarijem sporazum, a u njemu je pisalo ono što danas ne možemo ni da sanjamo", rekao je Jovanović.

Odgovorna je, nastavio je on, i za propuštene prilike od 2008. do 2012. godine.

Trebalo bi, kaže, da preuzmu deo te odgovornosti.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/politika/2820201/jovanovic-jankoviceva-frustracija-vucicem-nikog-ne-obavezuje.html

Post by No Country on Fri Jul 28, 2017 4:57 pm

Заправо смо потрошили огромну енергију (и добар комад живота) у ништа: српски је нацош једно у суштини скромно створење, све што му у животу треба је довољно патетична флоскулица, и он оде кући задовољан, и више не смета. И уместо да смо им измишљали јефтине лажи ове врсте... ми сми запели да их мењамо, и дабоме попили страховите батине.

Чуј, молим те, "Србија више нема деце за ратове"!? А 41-ве, 91-ве, 99-те је значи имала? И за ратове и за извоз? Но ето, Душко Ковачевић је од генија успео да догура до ћосићевштина. Национализам као деменција.

Post by beatakeshi on Fri Jul 28, 2017 5:30 pm

Kovačević je samo deo opozicionih bulažnjenja od 1990. nadalje. A ta genijalnost je ... 'nako.

Post by Gargantua on Fri Jul 28, 2017 5:32 pm

čeda gura ideje i ne zamajava se ljudima 

Post by No Country on Fri Jul 28, 2017 5:36 pm

Чеда ме подсећа на Фрњауа. Политичар коме као да је стало да га нико не воли.

Post by MNE on Fri Jul 28, 2017 7:34 pm

Post by Gargantua on Fri Jul 28, 2017 11:52 pm

"Na dijalogu o Kosovu se prelama budućnost srpskog naroda"

Beograd -- Predsednik SANU Vladimir Kostić kaže da je dijalog o Kosovu pitanje na kom se prelama budućnost srpskog naroda i da su zato svi u obavezi da iznesu svoj stav.

Izvor: Beta petak, 28.07.2017. | 23:28

"Dijalog i razgovor, a ne rat jeste put po kome treba da se ide kako bi se prevazišli viševekovni nesporazumi dva naroda", rekao je Kostić za "Blic" od subote.

"Zato je dobro da političke organizacije, istitucije, crkva, ugledni naučnici, ali i obični građani iznesu svoje ideje kako to da se uradi. Iz tog mnoštva proizaći će verovatno i rešenja koja država može da koristi za definisanje strategije", dodao je on.

Iako SANU još nije dobio zvaničan poziv iz Predsedništva, Kostić ističe da mu nije jasno zbog čega se oko poziva predsednika Srbije vode polemike.

"U svakom slučaju dijalog je dobra ideja jer šta je alternativa", upitao je predsednik SANU.

Prema njegovim rečima, mora da se stavi tačka na ratne pokliče političkih elita i jednog i drugog naroda koje, kad god im zatreba "zveckaju oružjem" a koje po pravilu ne nose ni oni ni njihova deca.

Predstavnici SANU će, kako je dodao, izneti svoje ideje, a da li će se složiti sa konačnim rešenjem vlasti, "to je druga stvar".

vučić, čovek mira i pomirenja

Post by beatakeshi on Sat Jul 29, 2017 10:58 am

Lepo bi bilo da se Kostić osvrne na stavove SANU glede Kosova u poslednjih 35 godina.
Gde je, šta radi naš največi pesnik?

Post by William Murderface on Sat Jul 29, 2017 11:07 am

Gargantua wrote:

Predstavnici SANU će, kako je dodao, izneti svoje ideje, a da li će se složiti sa konačnim rešenjem vlasti, "to je druga stvar".

Dobar izbor reci.

_____

Post by Gargantua on Sat Jul 29, 2017 11:14 am

sam nam fali jezero van i jedna slobodna konferencijska sala...

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Dec 17, 2017 5:20 am