Tupan dana

Share

Tupan dana

Post by William Murderface on Thu Oct 30, 2014 12:37 am

Nebojša Krstić @Krle22 · 2h 2 hours ago

S jedne strane kao kukamo kako je cenzura, s druge strane ostrvimo se na svakog ko drugačije misli.

Nebojša Krstić @Krle22 · 2h 2 hours ago

Tviter je postao izraz novog komunizma. Onaj ko ne peva istu pesmicu kao većina mora biti ućutkan.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Re: Tupan dana

Post by William Murderface on Thu Oct 30, 2014 12:39 am

Nebojša Krstić @Krle22 · 11h 11 hours ago

Možda sam naivan i glup...ali zašto se se sve političke emisije s b92 ne bi prenele na b92 info? To je samo drugo dugme na daljinskom.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by ficfiric on Thu Oct 30, 2014 12:46 am

Sad primecujem da nije ubacen smajli koji udara glavom u zid

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on Thu Oct 30, 2014 12:50 am

Pa ubaci, el si moderator el nisi?

BTW, znam da ovome nije mesto na društvu, ali dok Vasa ne otvori pdf mediji, neka ga ovde.

A priznaćeš da je dobro otvaranje topika? A?

_____

Post by ficfiric on Thu Oct 30, 2014 12:59 am

Tja, reportovao sam ovaj post zbog kritizerstva i nista se nije desilo. Nigde obavestenja, nicega...

William Murderface wrote:
A priznaćeš da je dobro otvaranje topika? A?

Krle je zicer

_____

Uprava napolje!

Post by Ferenz on Thu Oct 30, 2014 8:06 am

Sad sam u dileji: Krle ili Ištvan?

Post by ficfiric on Thu Oct 30, 2014 8:30 am

Kako Istvana spakovati u 140 karaktera? Krle se lako pakuje u manje formate i pri kompresiji kvalitet se nimalo ne gubi.

_____

Uprava napolje!

Post by ostap bender on Thu Oct 30, 2014 8:33 am

William Murderface wrote:
Nebojša Krstić @Krle22  ·  2h 2 hours ago

S jedne strane kao kukamo kako je cenzura, s druge strane ostrvimo se na svakog ko drugačije misli.

Nebojša Krstić @Krle22  ·  2h 2 hours ago

Tviter je postao izraz novog komunizma. Onaj ko ne peva istu pesmicu kao većina mora biti ućutkan.

eto, vise ni na tviteru covek ne moze sebi dati oduska i reci da voli mitu ljotica.

ja kada nesto ovakvo procitam uvek se setim mucenog toholja koji je nekom prilikom izjavio da je na palama (RS) prava sloboda zato sto tamo, za razliku od beograda, cacka ili njujorka, tamo mozes u pola noci da otvoris prozor svoje sobe i da kroz isti ispustis primalni krik. eto, svugde osim na palama cenzura.

Post by William Murderface on Thu Oct 30, 2014 9:23 am

ficfiric wrote:Kako Istvana spakovati u 140 karaktera? Krle se lako pakuje u manje formate i pri kompresiji kvalitet se nimalo ne gubi.

To je to!

_____

Admin

Post by Admin Pantokrator on Thu Oct 30, 2014 10:12 am

ficfiric wrote:Kako Istvana spakovati u 140 karaktera? Krle se lako pakuje u manje formate i pri kompresiji kvalitet se nimalo ne gubi.

lol!

Post by William Murderface on Sat Nov 01, 2014 12:37 pm

Nebojša Krstić @Krle22 · 9h 9 hours ago

SFRJ ovako može da se opiše: Holden Kolfild, depresivni junak, za čitaoca u SFRJ bio je osoba koja vodi prijatan život i lepo se zabavlja.

Naravno, poenta knjiga u dobroj meri i jeste u tome da on vodi zabavan život privilegovanog klinca, a da je uprkos tome depresivan.

_____

Post by ostap bender on Sat Nov 01, 2014 12:40 pm

tako je vec bolje. neki red mora da se zna. krle je prilicno plodan ovih dana. gode mu te kratke ejakulacije.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by William Murderface on Sat Nov 01, 2014 12:51 pm

Svaka mu je zlatna. Vešto kombinuje antikomunizam, svakačastvučićizam i čistu nepatvorenu tupost. Treba mu uručiti Zlatnog tukana za životno delo.

_____

Post by William Murderface on Sat Nov 01, 2014 12:52 pm

Zaboravih i građanski nacionalizam.

Nebojša Krstić ‏@Krle22

I sad će taj Goran fejk Hrvat Milić da dolazi ovamo da drži predavanja o životu i radu? Kao zamena za Mirka Kovača..

_____

Post by William Murderface on Sat Nov 01, 2014 12:56 pm

Nebojša Krstić @Krle22 · Oct 30

Bez svog duhovnog vođe Srđe Popovića, drugosrbijanci su izgubljeni u Vesninoj magli. Logično, Srđa je bio inteligentniji od svih njih skupa.

_____

Post by ostap bender on Sat Nov 01, 2014 1:12 pm

to! goran fejk hrvat milic. no vazno je da je krli real deal fasista.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Ferenz on Sat Nov 01, 2014 1:33 pm

I čovek-idol.
Doduše, glup, štono reče Žile Meraklija.

Post by William Murderface on Sun Nov 02, 2014 10:25 am

Aleksandar Šapić @AcaSapic  ·  15h 15 hours ago
Ukidanjem “diktature“ i uvodjenjem “demokratije“ u afričke i zemlje bliskog istoka kreće potpuni haos i ubistva. Bolje da im nisu “pomagali“

Spoiler:

Dario Hajrić @romulian  ·  12h 12 hours ago
Budite humani i oduzmite @AcaSapic navodnike pre nego što se povredi njima.

_____

Post by Ferenz on Sun Nov 02, 2014 12:04 pm

Kusturica za Blitz o Putinu:
(copyrights by Telegraf, boldovani deo teksta nije moj)

Post by Ferenz on Mon Nov 03, 2014 7:59 am

Fajgelj:
" Bez desnice Srbi mogu samo nazad na Goli otok, ne i u društvo savremenih demokratskih naroda“

Ostatak na Desnici ante portas

Post by William Murderface on Mon Nov 03, 2014 9:35 am

Ferenz wrote:Kusturica za Blitz o Putinu:
(copyrights by Telegraf, boldovani deo teksta nije moj)

Ceo intervju je potpuno ludilo, kao da j bio na nekim drogama kad ga je davao. Recimo

.
Postavljala su se sama, a put je vodio kroz film, preko politike do života

- Kapitalizam je postao jedna fatalistička ideja, a Holivud mu služi da opije i uspava kao Čehe pivo. Od ubistva Džona Lenona naovamo imate te bogate pevače i kompozitore koji se pale isključivo na novac i koji ne pripadaju nijednoj ideologiji, pošto je ona u međuvremenu usmrćena. Danas svetom ne vlada ideologija, već teorija prakse. Ja sam odrastao čitajući Teodora Adorna, hteo da razumem Kunderinu ideju u “Šali” o tome kako se muzika stvara, hteo da razumem kakva je razlika između Istoka i Zapada. Kako Suzuki kaže, zapadnoevropski hrišćanin kad ide planinom i vidi cvet, on ga ubere da bi ga posedovao, a na Istoku ljudi uživaju u njegovoj lepoti. E, ovde je sve prevedeno na posedovanje, imanje i na trulo orvelijanstvo koje je sad stvarno i živo. Nije “Farma” samo rijaliti, ona je je sve okolo, farma je ono što ja nazivam andergraund. Sede dvoje perverznih ljudi i gledaju ispred sebe svet kojim vladaju, a te formacije kao što je Holivud služe da uspavaju i anesteziraju taj svet i da mu ne da da misli.

ili

I vaše čitanje Adorna danas vam služi samo da se nervirate.

- Jeste, i da budem ljut na glupane, i to je ono što je sudbina planete. Kad se Grčka posle persijskih ratova raspala i kad je Rim preuzeo glavnu reč u svetu, onda su po rimskim parkovima gledali koliko ima kopija Fidijinih skulptura. A bilo ih je mnogo. A Kinezi danas kad dođu na neki sajam da vide kako se prave topovi za osnežavanje staza, skinu to u roku od petnaest minuta i ubrzo naprave.
Zašto su Kinezi sila? Zato što je kapitalizam krajem osamdesetih godina krenuo u informatičku revoluciju i kvantifikaciju, gde je individua koja je bila vrh te civilizacije potrta, izgubila funkciju i pretvorila se u konzumenta. Ne u onu mističnu masu o kojoj govore mladobosanci, za koju ne znaš kako će se pokrenuti. Oni su sve provalili kako se ona pokreće. Madona zna frekvenciju koja udara na koru velikog mozga. Nema veze što ona ne zna da peva i što nije lepa, ali je ona uspešno projektovana kao žena koja liči na kasirku u supermarketu. Desilo se da taj svet nije više samo Amerika, već je to sedam milijardi ljudi koje kontrolišu. I tu se pojavljuje Kina, koja je u toj kvantifikaciji najbrža i najjeftinija. Ako si tražio jeftinu radnu snagu kao osnovu kapitalističke proizvodnje, onda si doživeo da ima jedan koji je bolji. Tako je sada najuspešnija kapitalistička zemlja na svetu komunistička Kina.

Siroti Adorno :(

_____

Post by Ferenz on Mon Nov 03, 2014 9:40 am

Da, čitav intervju je hilarious, što bi rekli Ameri, no ja sam samo izdvojio meni najzabavniji deo.
Šta li se desilo tom čoveku?

Post by William Murderface on Mon Nov 03, 2014 9:47 am

Mislim da on zapravo nikad i nije bio previše bistar, a sad je umislio da je mnogo pametan i da sve razume. I onda to zvuči ovako.

_____

Post by Ferenz on Mon Nov 03, 2014 9:51 am

Slažem se. No, mislio sam na to da je do "mersi boku" nekako i fercerao, ali nakon toga..

Post by Mr.Pink on Mon Nov 03, 2014 12:01 pm

William Murderface wrote:Mislim da on zapravo nikad i nije bio previše bistar, a sad je umislio da je mnogo pametan i da sve razume. I onda to zvuči ovako.

šta znam, rani radovi mu nisu loši. izgleda da ga srpstvo sjebalo.

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Oct 23, 2017 2:47 am