Блиски исток

Share

Re: Блиски исток

Post by xie saike on 06.11.17 22:56

pa jel moguce da arabija udari na iran?

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Kinder Lad on 06.11.17 22:57

ma ko to zna...

_____
alt-lib

Post by xie saike on 06.11.17 23:00

evo citam da rekordni dilovi sa oruzjem sa i uk/usa sigurno nisu samo da se opaljuje po jemenu 

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Gargantua on 06.11.17 23:03

kad bih mogao da biram protiv koga ću ratovati to bi bila saudijska vojska.

edit: ne iz ideoloških, čisto iz vojnih razloga.

Post by Ointagru Unartan on 06.11.17 23:05

diktotar wrote:pa jel moguce da arabija udari na iran?

Ko ce ga znati, taj MBS je nepredvidiv.

My guess: nema od toga nista, u trenutku kad S. Arabija produbljuje privrednu saradnju sa Rusijom i Kinom nije logicno da krene u sukob sa njihovim saveznikom. Nego je MBS-u ovaj napad iz Jemena dosao zgodno da bukom skrene paznju sa "drzavnog udara" koji je upravo izveo.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by William Murderface on 06.11.17 23:05

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by xie saike on 06.11.17 23:08

pa gde smeju, mislim da bi ih usro iran

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Kinder Lad on 06.11.17 23:08

Taj rat moze da dovede do treceg svetskog rata bez ikakvih problema. "Mapa puta" je prilicno jasna.

_____
alt-lib
Guest

Post by Guest on 06.11.17 23:09

Ointagru Unartan wrote:

My guess: nema od toga nista, u trenutku kad S. Arabija produbljuje privrednu saradnju sa Rusijom i Kinom nije logicno da krene u sukob sa njihovim saveznikom. Nego je MBS-u ovaj napad iz Jemena dosao zgodno da bukom skrene paznju sa "drzavnog udara" koji je upravo izveo.

I ja tako mislim posto je alternativa vrlo neugodna

Post by Gargantua on 06.11.17 23:10

pitanje je ko bi ušao u rat zbog njih.

cena nafte je jedna stvar ali opet....

Post by Santino on 06.11.17 23:14

Kinder Lad wrote:Taj rat moze da dovede do treceg svetskog rata bez ikakvih problema. "Mapa puta" je prilicno jasna.

dejvid ajk proreko jos pre 15 godina taj scenario .

_____
I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds

Post by xie saike on 06.11.17 23:14

Ointagru Unartan wrote:

a koliko ih je on razjurio sad, i ko je od koga sta preuzeo?

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Ointagru Unartan on 06.11.17 23:22

Kinder Lad wrote:Taj rat moze da dovede do treceg svetskog rata bez ikakvih problema. "Mapa puta" je prilicno jasna.

Pa i nije bas. Saudijska Arabija je pre dve godine postala najveci strani investitor u Rusiji. Pre mesec dana je MBS dogovorio sa Rusijom kupovinu vojne opreme, ukljucujuci famozni S-400, u vrednosti od nekoliko milijardi evra. Sta se za mesec dana promenilo u odnosima dve drzave? Nista. Sta se promenilo u odnosima sa Iranom? Nista. Da li je prvi put da Saudijci presrecu raketu iz Jemena? Jok. Jedina bitna promena tice se odnosa snaga u samoj S. Arabiji.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."

My Moon Che Gavara.

Post by Kinder Lad on 06.11.17 23:25

Ointagru Unartan wrote:

Pa i nije bas. Saudijska Arabija je pre dve godine postala najveci strani investitor u Rusiji. Pre mesec dana je MBS dogovorio sa Rusijom kupovinu vojne opreme, ukljucujuci famozni S-400, u vrednosti od nekoliko milijardi evra. Sta se za mesec dana promenilo u odnosima dve drzave? Nista. Sta se promenilo u odnosima sa Iranom? Nista. Da li je prvi put da Saudijci presrecu raketu iz Jemena? Jok. Jedina bitna promena tice se odnosa snaga u samoj S. Arabiji.

Napisao sam to u slucaju full scale rata KSA vs Iran.

_____
alt-lib

Post by xie saike on 06.11.17 23:26

Saudi billionaire investor Prince Alwaleed Bin Talal on Monday floated the idea that the kingdom could publicly list an increasing portion of its state oil giant Saudi Aramco in the coming years.

citam sad da je i ovaj u holu hotela na patosu sa ostalim uhapsenim, a ovo rece pre dve nedelje.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by MNE on 06.11.17 23:28

William Murderface wrote:Jes, sad je problem Obama, a ne ludi Tramp koji preti raskidom nuclear deal-a sa Iranom, flertuje sa Bibijem sve u 16 i postavlja čoveka s nadimkom Mad Dog na mesto sekretara za odbranu.

et MNE
ja sam pomenuo Buša i Obamu zajedno, dok Buš nije došao na vlast Iran nije bio ni blizu Libana kao što je danas

ako uzmemo da je Iran tamo glavni neprijatelj USA (i Izraela) valjda ti je jasno šta hoću da kažem

William Murderface wrote:Nego ja sam budala što ulazim u raspravu s čovekom koji veruje u Picagejt.
da, to što ja vjerujem da ima pedofila među moćnim ljudima(od kojih dobar dio i ucijenjeno) jako ima veze sa situacijom na BI

bez USA teško, avionima da idu čeka ih S300 tako da jedino balistikom..imaju one kineske DF rakete(par desetina) kojima mogu da dokače Teheran, s tim što i ovi imaju da im vrate istom mjerom pa je pitanje šta bi postigli sa tim, a o nekoj kopnenoj invaziji bi se snimali dokumentarci koji bi istovremeno bili i komedije
Gargantua wrote:pitanje je ko bi ušao u rat zbog njih.

cena nafte je jedna stvar ali opet....
pa znaš kako u USA su sad na vlasti Tilerson i ekipa oko Exxona kojima bi jako pogodovala jaka cijena nafte, a ni kolege sa ruske strane se ne bi bunile..kad se USA i Rusiji interesi poklope obično na kraju tako i bude

Post by bruno sulak on 06.11.17 23:28

situacija ce negde puci . nadam se ne tamo.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by bruno sulak on 06.11.17 23:29

hajde neka mi neko ukratko sumira ovaj coup u KSA

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by Ointagru Unartan on 06.11.17 23:29

Kinder Lad wrote:

Mislim da bi u slucaju full scale rata Rusi ladno odjebali Iran i pokusali da ucvrste svoju poziciju u KSA. Njima ne bi odgovaralo da KSA okupira Iran, ali to u svakom slucaju nije moguce.

_____

My Moon Che Gavara.

Post by Kinder Lad on 06.11.17 23:33

Ointagru Unartan wrote:
Kinder Lad wrote:

Mislim da bi u slucaju full scale rata Rusi ladno odjebali Iran i pokusali da ucvrste svoju poziciju u KSA. Njima ne bi odgovaralo da KSA okupira Iran, ali to u svakom slucaju nije moguce.

Ali bi bilo moguce da Iran okupira naftom bogate delove KSA. I u tom slucaju bi se 100% umesali Ameri i Izrael. I pitanje je gde bi stali.

_____
alt-lib

Post by xie saike on 06.11.17 23:36

ja bih volo da seici poduvaju jako, mada ne znam kako je to moguce a da ih ne zameni ista bagra.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by plachkica on 06.11.17 23:37

kako ste panično počeli večeras, mislila sam da je objavljena opšta mobilizacija,
u koju su uključene i žene, u ksa.
Guest

Post by Guest on 06.11.17 23:39

Ma jok, ovo je samo prvi potez u sahu, ali je dosta dramatican i neocekivan.

Post by MNE on 06.11.17 23:40

ostap bender wrote:hajde neka mi neko ukratko sumira ovaj coup u KSA
Kushner i još par njih iz administracije nenajavljeno došli u SA i obećali Salmanu nešto (pitanje je šta ali bi već moglo da se nasluti, npr. podrška u napadu na Iran) u zamjenu za to da pročisti malo redove(i eventualno proslijedi dokumenta o saradnji Sauda sa DNCom), epilog dosta njih pohapšeno i sprovedeno u Ritz Carlton (ne zjbvm se) ali su im data ćebad da spavaju na podu u holu restorana (isto se ne zjbvm), neki pokušali da zbrišu helikopterom pa oboreni, jednoga ubili jer se opirao hapšenju, par njih zatražilo azil ni manje ni više nego u Iranu(lol) i tako

Post by xie saike on 06.11.17 23:41

a gari iz kraja otisao pre par nedelja u oman da trenira klince na nekoj kosarkaskoj akademiji

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Sponsored content

Current date/time is 21.09.18 16:30