Medijsko smetlište

Share

Re: Medijsko smetlište

Post by William Murderface on Tue Jun 20, 2017 8:03 am

Idealna država je zasnovana na Platonovom principu?!? WTF?

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Tue Jun 20, 2017 8:05 am

I naravno, kriv je "mentalitet"...

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Filipenko on Tue Jun 20, 2017 8:17 am

Imaćeš 360 postova do kraja dana ako tako nastaviš...

Post by William Murderface on Tue Jun 20, 2017 8:18 am

Kakvo proseravanje. A pazi kad sagovornici kažu jedno (da je u SFRJ, bez obzira na dominaciju partiju, stručnost takođe bila bitna za napredovanje), a narator zaključuje nešto sasvim drugo (totalitarizam).

_____

Post by Filipenko on Tue Jun 20, 2017 8:23 am

Pa da, u pitanju je neprijateljska propaganda, što bi rekla braća iz Novosti (ne ovdašnja, nego iz Hrvatske).

Post by beatakeshi on Tue Jun 20, 2017 9:21 am

William Murderface wrote:Idealna država je zasnovana na Platonovom principu?!? WTF?
Ne ulepšavaj!!!
"... principu Platona." (10. sekund) Odmah sam se isključio, ne mogu da slušam te polupismene mudrace.

Post by Filipenko on Tue Jun 20, 2017 9:23 am

Ne razumem zašto vam to smeta. Lepo u startu kažu da dele ideološke osnove sa Hitlerom, pa teramo dalje. Mislim, nije kao da to nismo znali, al' eto.

Post by Blind Lime Pie on Tue Jun 20, 2017 9:37 am

Udbaši, otvoreni fašisti, ubogi tajkunski kuriri sa intelektualnim pretenzijama i sklonošću ka nošenju pulovera...svašta ovde ima. Važno je da su protiv Vučića, ostalo će doći samo od sebe. Znači, oslobodimo se partokratije i ulazimo u sistem po idealu Platona, tj apsolutizam sa eugeničkim pravilima.

Every day we stray further from God's light.

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Tue Jun 20, 2017 10:02 am

omanuo topic

Post by Blind Lime Pie on Tue Jun 20, 2017 10:58 am

znam da je B92 zicer, ali ipak moram.
Na Zemlji će do kraja veka biti i do 125 stepeni

ja ne znam koliko neuk treba da budeš da ne razumeš da je ovo temperatura u Farenhajtima i da bi temperatura od 125 stepeni kauterizovala sav živi svet na Zemlji u roku od 30 minuta.

http://www.b92.net/zivot/nauka.php?yyyy=2017&mm=06&dd=20&nav_id=1273958

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by Ointagru Unartan on Tue Jun 20, 2017 12:23 pm

Biser!

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Tue Jun 20, 2017 12:36 pm

William Murderface wrote:U, jako, zašto treba tući žene.

jel ume neko da mi objasni šta se sad dešava sa ovim Miroljubom? vidim govori pred punim salama pobosni, gledaju ga ljudi na jućubu, citiraju... jel on sad Doris Bizetić srpske alt-rajt/alt-lajt scene? ili je neka verzija Šećeroskog za internet doba? jel ga se gleda ironijski ili post-ironijski? pitam za druga

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Tue Jun 20, 2017 12:38 pm

Photino Bird wrote:znam da je B92 zicer, ali ipak moram.

ja ne znam koliko neuk treba da budeš da ne razumeš da je ovo temperatura u Farenhajtima i da bi temperatura od 125 stepeni kauterizovala sav živi svet na Zemlji u roku od 30 minuta.

"preterane vrućine" 

inače, eto još jednog dokaza kolika je laž to globalno zagrevanje. više se ni ne trude da predviđanja zvuče makar moguće

Post by Blind Lime Pie on Tue Jun 20, 2017 12:49 pm

Djamolidine Abdoujaparov wrote:
William Murderface wrote:U, jako, zašto treba tući žene.

jel ume neko da mi objasni šta se sad dešava sa ovim Miroljubom? vidim govori pred punim salama pobosni, gledaju ga ljudi na jućubu, citiraju... jel on sad Doris Bizetić srpske alt-rajt/alt-lajt scene? ili je neka verzija Šećeroskog za internet doba? jel ga se gleda ironijski ili post-ironijski? pitam za druga

Naravno da se ne gleda ironijski. Na nasim forumima na kojima preovladavaju akademski gradjani imaces problema ako kazes da ne bi trebalo da maskirani vigilanti iz kriminogenih sredina presudjuju ljudima optuzenim za mucenje zivotinja.

Petrovic je simpa lik, malo lud, ali u sustini je u pravu i govori o stvarima o kojima drugi cute. To ti je odnos prema njemu in a nutshell. Sva ostala tumacenja su u domenu "Ma nece biti rata u Jugoslaviji, kakvi dal si lud, to samo politicari malo galame".

_____
Dr Sheldon Cooper

Post by Blind Lime Pie on Tue Jun 20, 2017 12:51 pm

i jos nesto: osecaj za ironiju ne moze se steci drugacije osim citanjem i sirenjem opsteg obrazovanja, ironija je privilegija nacitanih. A Petrovic ima kolumnu na Informerovoj platformi.

_____
Dr Sheldon Cooper

Post by паће on Tue Jun 20, 2017 12:57 pm

Djamolidine Abdoujaparov wrote:inače, eto još jednog dokaza kolika je laž to globalno zagrevanje. više se ni ne trude da predviđanja zvuče makar moguće

Како рекоше они из Ист Англије, "добро, јесте нас ухватили да лажемо, али то не значи да нисмо ипак у праву". Па тако 4-5 пута.

Један матурант добио, као надарени рачунарац, да направи симулацију потапања обала кад се отопе поларне капе. Узео дечко све податке, запремину леда, површину океана, површине по надморским висинама и добио да ће се ниво мора дићи за... 3 цм или тако нешто. Да ипак не би добио грдњу од својих ментора, тј да би постигао уверљиву анимацију, почео је да увећава запремину леда. Постигао је то негде око фактора 30.

Отад је прошло десет-петнаест година и све се нешто накањујем да нађем исте те податке и проверим. Ал' кад јебига увек наиђе нешто прече - фурунашење, селидба, фјака, ракија, деца, унучићи, фјака...

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by Daï Djakman Faré on Tue Jun 20, 2017 1:07 pm

Djamolidine Abdoujaparov wrote:jel ume neko da mi objasni šta se sad dešava sa ovim Miroljubom? vidim govori pred punim salama pobosni, gledaju ga ljudi na jućubu, citiraju... jel on sad Doris Bizetić srpske alt-rajt/alt-lajt scene? ili je neka verzija Šećeroskog za internet doba? jel ga se gleda ironijski ili post-ironijski? pitam za druga
omladina i internet populacija ga posmatraju uglavnom povrsno i ironijski zbog njegovom memetickog kapaciteta, ali postoji manjinski segment desnice koji ga potpuno neironijski konzumira odn. vidi ga kao popularizatora desnih ideja.

bila je neka buva da ga seselj sprema za gradske izbore u beogradu, ali izgleda da ga seselj zapravo mrzi ili misli da klaun. ziv nisam da znam sta ova prava neosrednjevekovna (gej) desnica, bokan ili fajgelj misle o njemu.

_____
is the body not billow in veil of light ?
is it not a vast beast comprised of atomic christs ?

Post by Ointagru Unartan on Tue Jun 20, 2017 1:08 pm

Photino Bird wrote:znam da je B92 zicer, ali ipak moram.

Neko im je kanda javio da su pogresili, te su prepravili clanak, ali posto im je izgleda bilo komplikovano da prebacuju u Celzijuse, samo su izbacili taj deo teksta.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."

My Moon Che Gavara.

Post by Ointagru Unartan on Tue Jun 20, 2017 1:10 pm

Daï Djakman Faré wrote:
omladina i internet populacija ga posmatraju uglavnom povrsno i ironijski zbog njegovom memetickog kapaciteta, ali postoji manjinski segment desnice koji ga potpuno neironijski konzumira odn. vidi ga kao popularizatora desnih ideja.

Tupava omladina.  

Spoiler:

Daï Djakman Faré wrote:hahaha, privilegovani oportunisticki ljigavac piers morgan pokusava da zajase populisticki talas i glumata empatiju sa commoners-ima da bi sam izbegao njihov revolucionarni gnev

ides pod mac bato ! it's a done deal !

_____

My Moon Che Gavara.

Post by паће on Tue Jun 20, 2017 1:11 pm

Radagast wrote:
Neko im je kanda javio da su pogresili, te su prepravili clanak, ali posto im je izgleda bilo komplikovano da prebacuju u Celzijuse, samo su izbacili taj deo teksta.

Зајебана формула за пребацивање гласи

Ц = (Ф - 32) / 1,8

_____

Post by Daï Djakman Faré on Tue Jun 20, 2017 1:15 pm

Radagast wrote:Tupava omladina.  

Spoiler:

Daï Djakman Faré wrote:hahaha, privilegovani oportunisticki ljigavac piers morgan pokusava da zajase populisticki talas i glumata empatiju sa commoners-ima da bi sam izbegao njihov revolucionarni gnev

ides pod mac bato ! it's a done deal !
pa jebiga covek cim otvori usta izadje meme, a ja sam slab na to

ali ovo sto je vasa rekao o desenzitiviziranosti na nasilje stoji jedno milion %

_____
is the body not billow in veil of light ?
is it not a vast beast comprised of atomic christs ?

Post by Blind Lime Pie on Tue Jun 20, 2017 1:15 pm

паће wrote:
Djamolidine Abdoujaparov wrote:inače, eto još jednog dokaza kolika je laž to globalno zagrevanje. više se ni ne trude da predviđanja zvuče makar moguće

Како рекоше они из Ист Англије, "добро, јесте нас ухватили да лажемо, али то не значи да нисмо ипак у праву". Па тако 4-5 пута.

Један матурант добио, као надарени рачунарац, да направи симулацију потапања обала кад се отопе поларне капе. Узео дечко све податке, запремину леда, површину океана, површине по надморским висинама и добио да ће се ниво мора дићи за... 3 цм или тако нешто. Да ипак не би добио грдњу од својих ментора, тј да би постигао уверљиву анимацију, почео је да увећава запремину леда. Постигао је то негде око фактора 30.

Отад је прошло десет-петнаест година и све се нешто накањујем да нађем исте те податке и проверим. Ал' кад јебига увек наиђе нешто прече - фурунашење, селидба, фјака, ракија, деца, унучићи, фјака...

proverićeš u slobodno vreme nešto za šta su ti potrebni detaljni, aktuelni satelitski podaci, podaci dubinskih sondi, detaljna mapa permafrosta, interdisciplinarno znanje iz klimatologije i geologije sa osvrtom na topografiju morskog dna? nešto o čemu je već pisano obilje radova?

kako me iznerviraš ponekad to je čudo jedno 

_____
Dr Sheldon Cooper

Post by Ointagru Unartan on Tue Jun 20, 2017 1:39 pm

Daï Djakman Faré wrote:
pa jebiga covek cim otvori usta izadje meme, a ja sam slab na to

Znam, i meni je pisican. Ono kad prica o obrazovanju mogu da gledam milion puta i svaki put mi je smesno.

_____

My Moon Che Gavara.

Post by паће on Tue Jun 20, 2017 2:29 pm

Photino Bird wrote:
паће wrote:

proverićeš u slobodno vreme nešto za šta su ti potrebni detaljni, aktuelni satelitski podaci, podaci dubinskih sondi, detaljna mapa permafrosta, interdisciplinarno znanje iz klimatologije i geologije sa osvrtom na topografiju morskog dna? nešto o čemu je već pisano obilje radova?

kako me iznerviraš ponekad to je čudo jedno 

Не, само званични јавни подаци о дебљини леда на половима и, ајде, Хималајима и Гренланду и сличним местима, да се добије запремина. И површина мора и океана.
Топографија морског дна, за који? Потопљени лед, кад се отопи, ће имати мању запремину него док је био лед. То би тек смањило укупни пораст нивоа.
Дакле пука геометрија, на основу општих података, да се провери ред величине. Тј да ли је тај фактор 30 нечија измишљотина или је Лондон стварно био потопљен у седамнаестом веку или кад је оно било.

_____

Post by otto katz on Tue Jun 20, 2017 2:31 pm

zastitnik gotama wrote:ovo traje dva sata bogstobom.
Da jebote, kliknuh, kliknuh odmah opet. 
Williame, ja mislio Gotam nenormalan, a ono ti.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Nov 18, 2017 10:31 pm