Kolumnistička i ostala lupetanja

Share

Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

Post by Kinder Lad on Fri May 19, 2017 5:43 pm

Dobro, ovde ima vrlo malo "lupetanja", dve tri recenice mozda. A ima i pametnih stvari, cak prilicno vise. Realno nije za topik.

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Fri May 19, 2017 9:04 pm

"Uz slike veoma dobre rezolucije"

O, lepoto! O, tugo!

И на концу, њих двоје су заједно учествовали у рекламама за Grand kafu. Епилог књиге представља текст Милоша Радовића „Гранд Гага“, у коме се говори о осмишљавању ових реклама. Тражили су, каже се, „најгосподскији пар“, јер су желели да Гранд кафу вежу са „грађанским породичним вредностима“, са „поштовањем, љубављу, оданошћу, стабилношћу, лепим кућним васпитањем“. Милена Дравић и Драган Николић ауру свог „образ уз образ“ полета, прелили су унеколико и у ове рекламе. Гранд кафа је, у складу са традиционалном културом Срба, узвратила уздарјем – иницирала је идеју да се појави монографија Господин мангупи била њен покровитељ. Зато пред собом имамо импозантну књигу, озбиљно конципирану и уређену, уз неколико прегледних студија и неколико емотивних текстова, уз слике веома добре резолуције. 
http://novipolis.rs/kultura/31356/poslednji-krug-otpisanog-flojda.html

Last edited by William Murderface on Fri May 19, 2017 9:16 pm; edited 1 time in total

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Kinder Lad on Fri May 19, 2017 9:09 pm

...i veoma kvalitetnog preloma

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Fri May 19, 2017 9:17 pm

Što rek'o Andrić Draganu M Jeremiću, "Sviđa mi se što su slova krupna".

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by паће on Fri May 19, 2017 9:29 pm

Kinder Lad wrote:...i veoma kvalitetnog preloma

Отвореног?

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
I did it for your sake. Now give it to me. That sake of yours.

Post by No Country on Fri May 19, 2017 11:33 pm

Натакнем их, мрзи их да провере и стихове које цитирају, плус погрешно потпишу Жику Павловића.

Kad već budem mrtav i beo
ja bih ipak nekako hteo
da makar kakva nekakva
svetiljka budem.
W. Borchert

Post by beatakeshi on Fri May 19, 2017 11:47 pm

Težak prekršaj za nekog ko želi da se bavi intelektualnim radom.

Post by William Murderface on Tue May 23, 2017 4:05 pm

Da li smo navikli da budemo gospodari svoje sudbine? Da li nas je komunizam, odnosno njegova mekša varijanta socijalizam, toliko razmazio? Da li još uvek žalimo za vremenima kad nas je Država zapošljavala, školovala, zabavljala i, na kraju, sahranjivala?
 Da li još mislimo da političari treba da nam kroje sudbinu, bez kontrole. Tako što, kada ih izaberemo, kažemo: “Eto, ima ko da razmišlja o tome”.
 Da li imamo hrabrosti da im kažemo: ”Nećemo referendum, nećemo da svoju odgovornost svaljujete na nas. Mi smo vas izabrali, imajte hrabrost i odlučite, zato i postojite. Ako pogrešite, dajte ostavke, ili ćemo vas smeniti na sledecim izborima?"
 Još se nismo navikli da firme propadaju, nestaju TV i radio stanice, da se novine ugase. Jednostavno, da ih više nema. I uvek tražimo pomoć od države.
http://www.novipogledi.rs/tekstovi/svoje-sudbine-gospodar/

_____

Post by Utvara on Tue May 23, 2017 4:09 pm

William Murderface wrote:
 Da li smo navikli da budemo gospodari svoje sudbine? Da li nas je komunizam, odnosno njegova mekša varijanta socijalizam, toliko razmazio? Da li još uvek žalimo za vremenima kad nas je Država zapošljavala, školovala, zabavljala i, na kraju, sahranjivala?

http://www.novipogledi.rs/tekstovi/svoje-sudbine-gospodar/

Ovo je tupo ko ćuskija.
"Gospodar svoje sudbine" koji predaje sudbinu u ruke nekoj političarskoj bagri, i mirno prihvata ekonomski i društveni raspad.
Totalno odricanje svoje građanske i društvene moći tamo gde je potrebno, da se ograniči samovolja vlasti, da se kolektivno utiče na to gde idemo, društveni i ekonomski smer i cilj društva.

Ah... sad su stvari jasnije.

Počeo sam karijeru u Večernjim novostima. Čitam da ih možda više neće biti od septembra.
Počeo kao kreten radeći kod kretena, završiće kao još veći kreten.

Last edited by Utvara on Tue May 23, 2017 4:14 pm; edited 1 time in total

Post by Blind Lime Pie on Tue May 23, 2017 4:11 pm

sta je bre sa tim covekom?

_____
smatram da su recimo svi zakoni koje su doneli komunisti u Jugoslaviji zlocinacki, cak i da se odnose na, sta ja znam, pomoc malim bebama

Post by William Murderface on Tue May 23, 2017 4:12 pm

Objasnio mu Zeljko Mitrovic kako se postaje srpski Dzon Galt.

_____

Post by William Murderface on Tue May 23, 2017 4:14 pm

Ali je neverovatno da u istom tekstu predlaze i da budemo gospodari svoje sudbine i da politicari odlucuju umesto nas.

_____

Post by Utvara on Tue May 23, 2017 4:28 pm

Mislio sam da se tekst malo unormaljuje pri kraju, kad ono međutim:

Ipak, nešto moraju i sami ljudi. Da preuzmu rizik za svoju sudbinu. Prozivati državu kod nas znači prozivati partiju na vlasti. Za tako nešto, pored jake opozicije, potrebni su  i jaki mediji.
 Da li će partija na vlasti sama da to uradi, protiv sebe. Ako neće trebalo bi je naterati.
Moramo da se naviknemo da će mediji nestajati, da će se pojavljivati novi, da ćemo dobijati otkaze. Moramo da naviknemo da je bolje imati svoj biznis, nego lagodno sedeti u državnoj službi.
 S druge strane, država mora da bude fer prema svima, a ne samo prema članovima partije na vlasti. Ne može država da bude nekom majka nekom maćeha. Takva država nije dobra, i nikome neće biti od koristi.  

Izliv libertarijanizma u mozak 2017.
Totalno operisano od realnosti.

U eri opšte bede, u kojoj se zatvara 10 privrednih društava dnevno, u kojoj je centar grada zatarabljen i zgrade na najboljim, centralnim gradskim lokacijma u glavnom gradu stoje ruševne (sela još i nekako, ali mali industrijski gradići, to je tek čemer), 400.000 ljudi je izgubilo posao u malim i srednjim preduzećima od 2008. godine i taj trend se nastavlja.

Presušili su svi mogući izvori kapitala i krediti,  čak i za najprofitabilnija preduzeća, i ovaj car poručuje kao Tadić 2012 da "se otvaraju svoje firme".

Post by Hubert de Montmirail on Tue May 23, 2017 6:49 pm

William Murderface wrote:Ali je neverovatno da u istom tekstu predlaze i da budemo gospodari svoje sudbine i da politicari odlucuju umesto nas.

To ti je kao onaj Death to the World. Totalnim potčinjavanjem do iskonske slobode.

_____
Que trépasse si je faiblis!

Post by Filipenko on Tue May 23, 2017 10:05 pm

Jebite se svi kolektivno.

Ja tu kao nešto čitam šta pišete, kad ono, zapravo nešto što se naziva Jakšom Šćekićem pokušava da po nama iskenjava svoj migrantski mentalitet - vratiti ga tamo odakle je došao pa neka prodaje potčinjavanje, nema nikakvih problema.

Šta vi komentarišete...

Post by William Murderface on Mon May 29, 2017 1:26 am

_____

Post by Filipenko on Mon May 29, 2017 2:06 am

Realno, zapadu treba mrsiti muda svakodnevno što podržava ubistva hrišćana u Siriji, odnosno hoće da ubije njihovog zaštitnika Asada.

Post by William Murderface on Tue May 30, 2017 4:25 pm

_____

Post by No Country on Tue May 30, 2017 5:51 pm

Ма типични хипстерај - увек су родитељи криви.

Post by fernoux-h on Wed May 31, 2017 5:48 am

Izgubljeno buržujsko dete iz titoističke porodice se samosažaljeva i leči lične frustracije pišući kolumnu...

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by Blind Lime Pie on Wed May 31, 2017 9:43 am

Aj kao procitaj kolumnu

_____
smatram da su recimo svi zakoni koje su doneli komunisti u Jugoslaviji zlocinacki, cak i da se odnose na, sta ja znam, pomoc malim bebama

Post by Utvara on Wed May 31, 2017 12:22 pm

Ovo je kao ozbiljan portal?

Ne razumem kakav je ovo sumrak ljudske duše. Neka sasvim korektna, moralno neupitna, srednjeklasna razmišljanja se prokazuju kao "jugokomunističko" zlo. Ne razumem šta je tako problematično u ovim "neodgovarajućim" savetima i koji bi životni stil/moralno-etički-politički put zauzela autorica ovih redova, šta ona zagovara nasuprot ovom "komunizmu" koga prokazuje?

Kad se zaposliš možeš da se udaš/oženiš.
Ljudi ne treba da se žene i udaju?

Biraj nekog koga voliš i ko je iz „fine kuće“, ostalo ćete sve sami. Ako ste oboje mladi, fini, obrazovani i imate siguran posao, sve je OK. Kupićete stan, roditelji će da pomognu naravno, to neće biti problem.
Nećete nikad kupiti kuću? Živećete sa decom u kanalizaciji kao Nindža Kornjače?

Mlađe generacije malo bolje kapiraju stvari i bolje plivaju – grizu i grabe, prilagođavaju se, rešeni su da uspeju i neretko nama, koji smo malo stariji, izgledaju kao generacija koja „raste na pogrešnim vrednostima“.

Mislim da je suštinski fernoux-h upravu, ovo je neki blog, i to vrlo loš blog, služi za lečenje ličnih patologija.

Last edited by Utvara on Wed May 31, 2017 12:27 pm; edited 1 time in total

Post by William Murderface on Wed May 31, 2017 12:23 pm

Ma gde ozbiljan, Poput Bojan Djuric i botovi drugog esalona.

_____

Post by William Murderface on Wed May 31, 2017 12:23 pm

I libekovci, ofkors.

_____

Post by паће on Wed May 31, 2017 12:44 pm

William Murderface wrote:
botovi drugog esalona.

Сад само треба измислити неки нео-анти-пост-нешто жанр у који би се бенд са овим именом уклопио. Чуј, уклопио, родоначелник му био.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
I did it for your sake. Now give it to me. That sake of yours.

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Oct 23, 2017 2:45 am