Kolumnistička i ostala lupetanja

Share
Guest

Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

Post by Guest on Thu May 07, 2015 5:37 pm

zakljucano
Guest

Post by Guest on Thu May 07, 2015 5:40 pm

Ovo je neither here nor there , ali primetio sam da su komentari na Panciceve tekstove na Autonomiji cesto negativni, i to sa onih najludjih pozicija- ovaj tekst nije najdirektnije o Vojvodini, ovaj tekst je iz Beogradske perspektive i slicno...

Post by Bluberi on Thu May 07, 2015 5:46 pm

William Murderface wrote:Pa dobro, neka bude tako, s tom razlikom što se beli lisitći nisu Teofilu penjali na glavu iz nedelje u nedelju, i tako dve godine bez prestanka, nego on njima. Dakle on njima nije priznao pravo da donesu sopstvenu legitimnu odluku u situaciji teškog izbora.

Elem, Teofilov tekst o glasaanju za Tadić Borisa, ne odnosi se na izbore 2012, nego 2014. Dakle, tada je svakako imao izbor da glasa za DS, a ne za skrpljenu stranku čoveka koji je svojom voluntarističkom odlukom o skraćivanju mandata i doveo DS u poziciju totalnog poraza, a zatim, kao da to nije bilo dovoljno, tu istu stranku pocepao neposredno pred nove izbore. I onda je Teofil dosledan. Pa dosledan je, ali samo na način na koji su to opsesivci i monomanijaci.

Edit: et Bluberi
Širimo ispričanu priču. Reagovao sam na konkretan post i nadam se objasnio.

Post by William Murderface on Thu May 07, 2015 5:54 pm

Okej, razumeo sam. Nego me asociralo, pošto sam upravo pročitao Teofilovu kolumnu.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Sat May 30, 2015 2:30 am

i sad ja moram da kupim ovo

http://www.nedeljnik.rs/sr/2015/05/28/ekskluzivno/alternativna-istorija-srbije

Post by plachkica on Sat May 30, 2015 2:33 am

Moraš da kupuješ u kontinuitetu!
Nema odjednom, već u svakom broju po par strana!
Guest

Post by Guest on Sat May 30, 2015 2:35 am

pa naravno ! tako je i uzbudljivije

Post by uskok i ajduk on Sat May 30, 2015 7:19 am

Šuvar i varivo wrote:i sad ja moram da kupim ovo

http://www.nedeljnik.rs/sr/2015/05/28/ekskluzivno/alternativna-istorija-srbije

Купио сам, ништа специјално, утисак: Марковић интелектуално јачи од Антића.
Односно, његови сценарији звуче реалније.

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 
Guest

Post by Guest on Sat May 30, 2015 12:42 pm

Dobro to sam očekivao, ipak je osetio epohalnu ulogu koju će Radulović dodigra u srpskoj politici

Post by William Murderface on Sat May 30, 2015 12:44 pm

Bogami, Kecman&Deksa dobli konkurenciju!

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by beatakeshi on Sat May 30, 2015 3:05 pm

History (?) for dummies.
Guest

Post by Guest on Sat Jun 27, 2015 12:40 pm

Kakva je ložana

http://www.nspm.rs/kulturna-politika/igra-prestola-euripid-i-sekspir-za-novo-doba.html

Post by Kaneda on Sat Jun 27, 2015 1:23 pm

Retko antipatičan lik, a ovi njegovi geekovski izleti u popularnu kulturu su mu najgori deo opusa, neopevano dosadni.

Post by William Murderface on Sat Jun 27, 2015 1:37 pm

Nisam ovo pročitao, pošto ne gledam GoT, ali mislim da Tanasić nije uvek loš kad piše o pop-kulturi. Bolje bi mu bilo da se prebaci na to, nego što veliča mlaćenje ljudi lopatamma, itsl.

_____

Post by Kaneda on Sat Jun 27, 2015 1:43 pm

Ajde ove neutralne pojave kad opisuje i nekako (mada mi je za Đanga bio neopisivo bezze) ali hvalospevi onom "Branio sam mladu Bosnu", ne može da razluči estetsko od političko-vrednosnog, hvali ono što mu duši godi. A meni je to "Branio sam" loše kao filmski/TV uradak, prosto, bez obzira na ideološku (ne)naklonjenost.

Post by William Murderface on Sat Jun 27, 2015 1:46 pm

E, a meni se baš za Dđanga čini da je nešto napipao. Naravno, tekst je užasno neujednačen, ali nije bio bez ideje (ako se sećam, dobro je uhvatio taj odnos između slova zakona i trenutka revolucionarnog nasilja). Ovo za "branio sam Mladu Bosnu" nisam ni čitao. Imam i ja dušu.

_____

Post by Kaneda on Sat Jun 27, 2015 1:58 pm

Meni je bio toliko konfuzan, to za Đanga, a i davno sam čitao, tako da sam ga svrstao u kantu "junk". Svaka tebi čast kad možeš da rudariš toliko po njegovim tekstovima. 

Post by William Murderface on Sat Jun 27, 2015 2:01 pm

Ma taj sam pročitao samo zato što je o Đangu, inače sumnjam da bih.

_____

Guest

Post by Guest on Sat Jun 27, 2015 2:05 pm

Kaneda wrote:Retko antipatičan lik, a ovi njegovi geekovski izleti u popularnu kulturu su mu najgori deo opusa, neopevano dosadni.

To je uglavnom zato što polazi od toga da čitalac NSPM ne prati te stvari, pa treba da mu se objasni... I Vladušić ima isti problem, pa starmalo deluje..

Baš me interesuje kakvi će komentari biti.. Svaki put me šokiraju komentari tu, jer još uvek očekujem da je to pristojno mesto, a ono nije:-)

Najgori njegov tekst, za mene, čak i nije taj sa lopatom i popom, nego onaj o Kosovu- to je bukvalno kako ne treba misliti o Kosovu vodič

Post by William Murderface on Sat Jun 27, 2015 9:27 pm

Znam, jeziv tekst. Prva reakcija mi je bila da ga tičerovski priupitam - je li golobradi, jesi služio vojsku?

_____

Guest

Post by Guest on Tue Jun 30, 2015 7:04 pm

http://www.nspm.rs/politicki-zivot/desnica-u-srbiji-danas.html

Ovako se promišlja desnica u Srbiji danas. Na ovom nivou. Kao predložak za slab esej na času sociologije u četvrtom gimnazije. Bože gospode.

edit : ma kakvi u mojoj gimaziji ovo ne bi primili...ne ozbiljno, aj da platimo pa da idemo ...
Guest

Post by Guest on Tue Jun 30, 2015 7:07 pm

Ne brate ,kakvo je ovo bulaznjenje , ovaj lik je član dss

Nema više zajebavanja- guglam : how to restrict access to some websites. necu vise idem na nspm i gotovo.

Post by William Murderface on Tue Jun 30, 2015 10:07 pm

Ovaj je poznat frik.

_____

Post by Indy on Wed Jul 01, 2015 2:46 am

Ima izvesni zabavni faktor.

_____
Take a day and walk around... Watch the Nazis run your town... Then go home and check yourself... You think we're singing 'bout someone else
Guest

Post by Guest on Mon Jul 06, 2015 12:45 pm

Biblioteka XX vek@BibliotekaXXvek 4h4 hours ago
Život i smrt u srpskom postkomunizmu >>> Povodom 50. rođendana Teofila Pančića

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Aug 21, 2017 10:13 am