Kolumnistička i ostala lupetanja

Share

Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

Post by Bluberi on Thu May 07, 2015 3:51 pm

To je nastavak Žarkovića

Post by Bluberi on Thu May 07, 2015 3:51 pm

ostap bender wrote:ja mislim da teofil nikada nije promasen na lupetanju. na primer ovde prica sa imaginarnim prijateljem po imenu DS.
Ne razumem.

Post by beatakeshi on Thu May 07, 2015 3:54 pm

Lupetanjometrija.
Guest

Post by Guest on Thu May 07, 2015 3:55 pm

Evo sad gledam topici na koje sam mogao su :

Casopis Vreme (ali ovo nije u Vremenu)
Pescanik (ali ovo nije u Pescaniku, nego u njegovoj glupavijoj sestri Autonomiji, a i Bogoljub vise ne pise tamo)
Polemike (ali mu niko nije odgovorio)

pa sam se odlucio za topik koji u sebi ima rec "kolumna". Takodje, mislim da ako ne lupeta, onda bar mnogo folira- oko ovog pitanja su skroz isti, raspisuju izbore kad im padne na pamet, ali dobro jednom je cale puskar, a drugom filozof, pa to pogadja Bogoljuba

Post by Bluberi on Thu May 07, 2015 3:58 pm

Ništa je tebe ne razumem. Vučić se sprema za politički inženjering, a kad neko upozori da mu u tome ne treba pomagati ti to shvatiš kao lupetanje. Izvini ali tako mali Perica posmatra politiku.
Guest

Post by Guest on Thu May 07, 2015 4:23 pm

Bluberi wrote:Ništa je tebe ne razumem. Vučić se sprema za politički inženjering, a kad neko upozori da mu u tome ne treba pomagati ti to shvatiš kao lupetanje. Izvini ali tako mali Perica posmatra politiku.
Pokušao sam da pronađem među knjigama, ali mi nije uspelo , Teofob izda knjigu svako malo, a nešto mi ne ide ni sa guglanjem, morao bi mi verovati na reč.

Ima on jednu kolumnu, gde otprilike kaže sledeće: Tadić imao foto op u Sl Glasniku, tamo mu dali novo izdanje neke knjige, a on kad ju je uzeo, otvorio i pomirisao! Ovo je dojmilo Teofoba, jer mu je to dokaz da je Tadić familijaran sa knjigom, pošto to uradi svaki bibiofil, voli taj osoben miris nove knjige (mogu da potvrdim , tako jes bilo pre tableta). I to je za njega još jedan dokaz razlika između Tadića i Nikolića, Tadić je naš čovek kulturan, a Nikolić ne miriše knjige.

To ti je mali Perica kao takav- odnosno upravo ovo što sam rekao , ćale mu nije puškar iz nekog sela nego praksisovac.

Post by ostap bender on Thu May 07, 2015 4:24 pm

Bluberi wrote:
ostap bender wrote:ja mislim da teofil nikada nije promasen na lupetanju. na primer ovde prica sa imaginarnim prijateljem po imenu DS.
Ne razumem.

pa on deli savete DS-u. to je kao da ides ulicom i mumlas sebi u bradu.

drugo, sastavni deo necije izjave je i to ko je on i sa kojih pozicija govori. teofil je tu, za mene, beznadezno kompromitovan.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Bluberi on Thu May 07, 2015 4:26 pm

Šuvar i varivo wrote:
Bluberi wrote:Ništa je tebe ne razumem. Vučić se sprema za politički inženjering, a kad neko upozori da mu u tome ne treba pomagati ti to shvatiš kao lupetanje. Izvini ali tako mali Perica posmatra politiku.
Pokušao sam da pronađem među knjigama, ali mi nije uspelo , Teofob izda knjigu svako malo, a nešto mi ne ide ni sa guglanjem, morao bi mi verovati na reč.

Ima on jednu kolumnu, gde otprilike kaže sledeće: Tadić imao foto op u Sl Glasniku, tamo mu dali novo izdanje neke knjige, a on kad ju je uzeo, otvorio i pomirisao! Ovo je dojmilo Teofoba, jer mu je to dokaz da je Tadić familijaran sa knjigom, pošto to uradi svaki bibiofil, voli taj osoben miris nove knjige (mogu da potvrdim , tako jes bilo pre tableta). I to je za njega još jedan dokaz razlika između Tadića i Nikolića, Tadić je naš čovek kulturan, a Nikolić ne miriše knjige.

To ti je mali Perica kao takav- odnosno upravo ovo što sam rekao , ćale mu nije puškar iz nekog sela nego praksisovac.
Ne pada mi na pamet da diskutujem sa beskonačnim nizom slobodnih asocijacija.
Guest

Post by Guest on Thu May 07, 2015 4:30 pm

Tekst Teofila Pančića koji sam prvo okačio, objavljen danas na Autonomiji nedosledan je sa njegovim ranijim tekstovima. Nedosledan toliko da pokazuje otvorenu pristrasnost, prema Borisu Tadiću. Pokušao sam da ovim drugim tekstom (jedino ako mi ne veruješ da postoji), objasnim gde, po meni leži , koren te pristrasnosti.

Evo ne mož neslobodnije i više strukturirano od toga.

Last edited by Šuvar i varivo on Thu May 07, 2015 4:33 pm; edited 2 times in total

Post by Bluberi on Thu May 07, 2015 4:32 pm

ostap bender wrote:
Bluberi wrote:
Ne razumem.

pa on deli savete DS-u. to je kao da ides ulicom i mumlas sebi u bradu.

drugo, sastavni deo necije izjave je i to ko je on i sa kojih pozicija govori. teofil je tu, za mene, beznadezno kompromitovan.
Opet ne razumem. Napisao je bitnu stvar i što je najludje ispade Teofil najveće govno koje sad pa do večnosti treba da ćuti. Što bi se reklo - kenjkaj, kenjkaj, pa za pojas zadeni.

Post by Bluberi on Thu May 07, 2015 4:34 pm

Šuvar i varivo wrote:Tekst Teofila Pančića koji sam prvo okačio, objavljen danas na Autonomiji nedosledan je sa njegovim ranijim tekstovima.

Evo ne mož neslobodnije i više strukturirano od toga.
Hoćemo u krug? Lupetanje i nedoslednost su različite stvari. Mogao si da staviš na topik o DS, ali avaj.
Guest

Post by Guest on Thu May 07, 2015 4:36 pm

Nek moderacija pomeri postove na topik o Tadicevoj stanci, al onda ae se ne pravimo vise da je Pancic kolumnista, isto kao sto Todorovic nije bio analiticar.

(u ono doba kad se na medije nije uticalo )

Post by Bluberi on Thu May 07, 2015 4:43 pm

Šuvar i varivo wrote:Nek moderacija pomeri postove na topik o Tadicevoj stanci, al onda ae se ne pravimo vise da je Pancic kolumnista, isto kao sto Todorovic nije bio analiticar.

(u ono doba kad se na medije nije uticalo )
Još nešto da ti kažem pošto je zaborav uzeo maha. Gde je to Teofil bio za skraćivanje Tadićevog mandata? Nadji mi takav tekst ako misliš ozbiljno razgovarati o nedoslednosti. Šta ćemo ako te činjenice demantuju, pa ispadne da nije ni nedosledan?
Guest

Post by Guest on Thu May 07, 2015 4:46 pm

nije bio , nisam rekao da je bio, postoje tekstovi cak gde je izrazito protiv (i u utisku nedelje je govorio protiv toga), ali je ipak glasao za Tadica kao sto citat pokazuje. Pa se postavlja pitanje zasto? ako obojica rade isto , i u oba slucaja je lose, zasto onda posle svega ostati uz Tadica...

i tu dolazi ona moja "slobodna asocijacija" - mirise knjige eto zasto!

Post by Bluberi on Thu May 07, 2015 4:48 pm

Dakle nije bio ni nedosledan nego ti ide na kurac, pa ko veliš može sve proći?
Guest

Post by Guest on Thu May 07, 2015 4:57 pm

Jel Teofil rekao da skracivanje mandata podriva "smisao predstavnicke demokratije"?Jeste.
Jel Tadic skratio mandat? Jeste.
Jel Tadic podrivao "smisao predstavnicke demokratije"? Da
Jel Teofil glasao za Borisa Tadica nakon sto je ovaj taj smisao podrio? Jeste.
Zasto?

Pokusao sam da dam odgovor.

Post by Bluberi on Thu May 07, 2015 5:01 pm

Ne pada mi na pamet igranje ove iigrice.
Je li Teofil bio protiv Tadićevog skraćivanja mandata?
Jeste.
Tačka.
Guest

Post by Guest on Thu May 07, 2015 5:05 pm

I jel posle toga glasao za njega " laka srca i mirne savesti." ?Jeste.

Post by Bluberi on Thu May 07, 2015 5:07 pm

Ti se opako praviš blesav. Glasao je jer je za njega preko puta bilo najveće zlo.

Post by ostap bender on Thu May 07, 2015 5:15 pm

pa suvarova poenta je valjda da je skracivanje mandata svakao 'barsunasti drzavni udar' po teofilu bez obzira ko ga izvodi.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Bluberi on Thu May 07, 2015 5:20 pm

Nije to poenta. Poenta je zašto je glasao za Tadića što nas vodi do belih listića koji su se isto lomili.  Teofil je odlučio jedno, listići drugo, ali reći da je to nedosleDnost je priča za malu decu.
Guest

Post by Guest on Thu May 07, 2015 5:28 pm

Poenta je ovo sto je Ostap rekao , ali ne samo to. Poenta je u cemu je razlika? To najvece zlo nije izniklo iz samog pakla, nego ga je Miki Rakic lepo upeglao ,sredio i stavio dvaes mikrofona pred njega, da ima odakle da pocne...

A Mikija Rakica nisam postavio ja na tu funckiciju za koju ne znam kojim je zakonima omedjena , nego isti onaj Boris Tadic za kojeg ovaj glasa "laka srca i mirne savesti"

(Ovo je moja prva belollisticarska rasprava, veliki momenat u mom forumasenju, planirma za ovu nedelju i jednu cetnici / partizani pa sta bude )

Post by William Murderface on Thu May 07, 2015 5:29 pm

Pa dobro, neka bude tako, s tom razlikom što se beli lisitći nisu Teofilu penjali na glavu iz nedelje u nedelju, i tako dve godine bez prestanka, nego on njima. Dakle on njima nije priznao pravo da donesu sopstvenu legitimnu odluku u situaciji teškog izbora.

Elem, Teofilov tekst o glasaanju za Tadić Borisa, ne odnosi se na izbore 2012, nego 2014. Dakle, tada je svakako imao izbor da glasa za DS, a ne za skrpljenu stranku čoveka koji je svojom voluntarističkom odlukom o skraćivanju mandata i doveo DS u poziciju totalnog poraza, a zatim, kao da to nije bilo dovoljno, tu istu stranku pocepao neposredno pred nove izbore. I onda je Teofil dosledan. Pa dosledan je, ali samo na način na koji su to opsesivci i monomanijaci.

Edit: et Bluberi

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by ostap bender on Thu May 07, 2015 5:32 pm

nedoslednost je u tome sto teoljub sada smatra da je skracivanje mandata drzavni udar a tako teske reci ipak nije koristio za tadija. makar ja to tako kapiram. kao neko ko je morao da trpi teofila i uzivo ja nemam nimalo razumevanja za njega. hranio je bazdulja posle ponoci, tupson je opste prakse i stavljao bih ga na tupana cisto iz principa svaki dan u nedelji. no na stranu moja pizma vec je daleko znacajnije to sto je on kontraproduktivan u svom delovanju.

Post by William Murderface on Thu May 07, 2015 5:36 pm

E, pogledajte kolumnu u novom Vremenu. Upiš je. Češki konzervativni liberali imaju prava da jednako mrze i naciste i boljševike, to je i razumljivo, jer su Česi neki umeren svet koji ne ide u ekstreme, a ne mi koji kad smo desničari, onda smo kriptofašisti, a kad smo levičari, onda završavamo u "totalitarno-meisjanskim pokretima, s rukama u krvi do lakata".

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Dec 15, 2017 5:31 am