opozicija

Share

Re: opozicija

Post by William Murderface on Mon Jun 18, 2018 1:08 pm

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by 1088 on Mon Jun 18, 2018 4:09 pm

RTS wrote:Гојковић: Пронађене две фотеље украдене 5. октобра

Председница Скупштине Србије Маја Гојковић изјавила је да су пронађене две фотеље украдене током 5. октобра из Народне скупштине и поручила да ће наставити да трага за украденом имовином.

Маја Гојковић је истакла да су 5. октобра, приликом паљења Народне скупштине, из тог здања украдена многобројна уметничка дела, мобилијар, као и предмети који су поклон страних делегација и додала да је тиме држави нанета несагледива штета, јер су украдени значајни предмети из културног наслеђа Србије.

"Ту се налази 55 уметничких слика Петра Лубарде, Милана Коњовића, Зоре Петровић, Милана Кеча, Милића од Мачве и многе друге, као и четири дела, међу њима и познати 'Салон' Кнеза Павла од чисте слоноваче, који је стајао у дипломатском салону", рекла је Гојковићева.

Она је додала да је једна фотеља пронађена у београдском насељу Калуђерица приликом рације МУП-а.

Тада је, каже, пронађена одређена количина наркотика и оружја, као и фотеља на којој су инвентарске таблице, што доказује да је она власништво Народне скупштине.

"После 18 година, успели смо да вратимо један од десетине и десетине несталих предмета. Ту су врло скупоцене лампе, столови, намештај с почетка 20. века, све што је нестало из парламента је од непроцењиве вредности", истакла је она.

Друга фотеља је, према речима Маје Гојковић, пронађена у петак, 15. јуна, преко сајта "Купујем–продајем". Фотељу на том сајту приметио је скупштински службеник који није хтео пред медије, али је поручио да неће одустати од враћања свих украдених предмета.

Гојковићева је навела да је телефоном позвала продавца, који ју је упутио на жену која је купила фотељу.

"Са госпођом која је купила фотељу разговарала сам лично истог дана и замолила је да донесе фотељу", рекла је Гојковићева.

Она је била шокирана сазнањем да је тај предмет украден, додала је председница Скупштине.

"Замолили смо је да дође у петак увече у зграду Народне скупштине и да донесе фотељу, што је и учинила, и ми смо јој захвални на томе", рекла је Гојковићева.

Апеловала је на грађане да пазе шта купују и да, уколико примете инвентарску ознаку, ступе у контакт са Скупштином.

Гојковићева верује да ће проналазак уметничких слика ићи теже, јер се њихова продаја углавном не оглашава путем сајтова и поручила да се грађани заинтересују код својих познаника уколико примете да имају слику Коњовића, Лубарде, Зоре Петровић...

"А можда проради грађанска свест неког ко је учествовао у немилим догађајима 5. октобра", рекла је она и додала да су људи који су крали знали вредност тих уметнина и да није реч о аматерима.

Гојковићева је додала да ће се потрудити да нађу средства да се у Народној скупштини направи изложба онога што је одузето, те да ће се настојати да, у сарадњи са медијима, фотографије и спискови буду доступни свим грађанима у циљу враћања нашег културног наслеђа.

Post by Daï Djakman Faré on Mon Jun 18, 2018 4:30 pm

1088 wrote:"А можда проради грађанска свест неког ко је учествовао у немилим догађајима 5. октобра", рекла је она и додала да су људи који су крали знали вредност тих уметнина и да није реч о аматерима.
hi hi hi. ho ho ho. gloat, gloat, smirk.

restauration not just an advanced carpentry procedure.

_____
--to give the metals back their alchemical significance that has been neglected since the beginnings of the industrial revolution
--to alienate common apparati/mechanismi to create a perpetuum mobile called Motor Sehn-Sucht--

Post by Летећи Полип on Fri Jul 13, 2018 12:18 pm

Видећемо да ли ћемо приступити будућем Савезу за Србију. Да ли је то идеална опција – вероватно није. Да ли смо ми њима идеалан партнер – вероватно нисмо.

Али од нечега се мора кренути јер овако више не може. Ја до сада нисам учествовао у разговорима, али став о Косову и Метохији који су изнели људи који ће по најавама свакако бити део савеза је за нас апсолутно прихватљив. Исто важи и за медијски третман и изборне услове. Једно свакако знам, промене у Србији неће доћи преко ноћи и биће последица еволуције а не револуције. Трајаће и биће тешко, али другог пута нема. За почетак би требало упристојити медијску слику и вратити плурализам на ТВ екране. Промена изборног система такође у неком тренутку мора да дође на дневни ред. То је предуслов да се изборимо са корупцијом, клијентелизмом и политичком патронажом. Приоритети и конкретне мере су у мојој глави врло јасни. И покушаћу да их спроводим. Корак по корак, каже у разговору за Данас Милош Јовановић, председник Демократске странке Србије, одговарајући на питање да ли ће се ДСС придружити опозиционом блоку под вођством Драгана Ђиласа.

http://91.222.7.144/hronika/milos-jovanovic-prihvatljivi-su-nam-djilasovi-stavovi.html

_____
Kasno je mrtvom magarcu karu drkati...

Post by Filipenko on Sat Jul 14, 2018 11:50 am

Post by Creepy Uncle on Tue Jul 17, 2018 8:44 am

Ahahhaahahahah pa ovi već dele mandate među sobom   koje mandate, rođaci, u sledećem sazivu sedeće samo SSNS SPS i manjine.

http://rs.n1info.com/a404523/Vesti/Izvori-Danasa-Dveri-u-Savezu-za-Srbiju-mozda-i-DSS.html

_____
His black Porsche said “Gypsy” on it, and he wore a scarf around his head. He used to be a ballerina, and he was homosexual, and very hot for Iggy’s parts—body parts—and “yen” is a term that William Burroughs uses a lot describing the craving for heroin. So in “Lust for Life” there’s a line, “Here comes Johnny Yen again, with liquor and drugs and a sex machine,” and that’s Gypsy Johnny coming up to Wonderland Avenue with his scarves and his drugs and his motorized dildos and whatever else he had, his balloons full of Mexican heroin that was killing all of us.

Post by Gargantua on Tue Jul 17, 2018 9:02 am

Čuo sam da će možda i DS da uskoči, tj svi sem PSG. FWIW

Post by Creepy Uncle on Tue Jul 17, 2018 9:14 am

Da li ijedna od tih organizacija zapravo još postoji  na nivou nižem od GO? Ovo što rade je očajničko čeprkanje po cenzusu, bez ikakve volje za političkom borbom.

_____
His black Porsche said “Gypsy” on it, and he wore a scarf around his head. He used to be a ballerina, and he was homosexual, and very hot for Iggy’s parts—body parts—and “yen” is a term that William Burroughs uses a lot describing the craving for heroin. So in “Lust for Life” there’s a line, “Here comes Johnny Yen again, with liquor and drugs and a sex machine,” and that’s Gypsy Johnny coming up to Wonderland Avenue with his scarves and his drugs and his motorized dildos and whatever else he had, his balloons full of Mexican heroin that was killing all of us.

Post by ficfiric on Tue Jul 17, 2018 9:25 am

Gargantua wrote:Čuo sam da će možda i DS da uskoči, tj svi sem PSG. FWIW

Lutovac je rekao da ce uskakati.

Ne mislim da je ova ekipa gora od DOS-a

_____

Uprava napolje!

Post by Creepy Uncle on Tue Jul 17, 2018 9:46 am

U organizacionom, političkom, etičkom smislu?

Mislim da se DOS i ovo ne može porediti ni na jedan način. Nije to čak ni stvar ličnog afiniteta već gole praktičnosti: većina ovih imena iza sebe nema politički aparat koji bi u slučaju prelaska cenzusa operacionalizao njihovu politiku.

_____

Post by ficfiric on Tue Jul 17, 2018 10:02 am

S jedne strane Boskic za koga mozemo sumnjati da bi krvavio ruke u nekom sranju, s druge strane Perisic koji jeste krvavio ruke. Na jednom tasu kompromitovana lopuza Djilas, na drugom Covic, Mihajlovic... Ne znam s cim bih poredio batice, stprotice, svilanovice, veselinove, isakove, itd.

I jedno i drugo je buckuris nebitnih pokreta i stranaka. Seti se u kom su stanju bile te stranke krajem 1999.

Kao sto sam osecao gadjenje prema onim likovima, slican osecaj imam i prema ovim. Necu im stajati pod binom (kao ni onima) ali ako bude moralo, zaokruzicu ih (kao i one).

_____

Uprava napolje!

Post by Creepy Uncle on Tue Jul 17, 2018 10:07 am

ficfiric wrote:Seti se u kom su stanju bile te stranke krajem 1999.

U takvom stanju da su mogle da u roku od nekoliko sati organizuju delotvornu uličnu akciju koja je bila pokrivena pravnim službama i fizičkim obezbeđenjem. Učestvovao, radio, video.

_____

Post by bruno sulak on Tue Jul 17, 2018 10:54 am

to je prvenstveno pitanje kinte.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by bruno sulak on Tue Jul 17, 2018 10:55 am

mislim ne resava se to samo parama ali domaca opozicija samo tako to zna da resi.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by паће on Tue Jul 17, 2018 11:33 am

bruno sulak wrote:mislim ne resava se to samo parama ali domaca opozicija samo tako to zna da resi.

Више нам треба она која то решава само тако.

_____
то ја бришем, некад милице некад не
I want to be Bujumbura for a while. Then I'll can say Bujumbura is a place I've been.

Post by Летећи Полип on Tue Jul 17, 2018 11:41 am

bruno sulak wrote:to je prvenstveno pitanje kinte.

I autentične volje. Opozicija nema ni jedno ni drugo.

_____
Kasno je mrtvom magarcu karu drkati...

Post by bruno sulak on Tue Jul 17, 2018 11:42 am

Летећи Полип wrote:
bruno sulak wrote:to je prvenstveno pitanje kinte.

I autentične volje. Opozicija nema ni jedno ni drugo.

volja se kod nase opozicije gradila parama. nema para, nema volje.

_____

Post by ficfiric on Tue Jul 17, 2018 5:17 pm

Palo mi jutros napamet da sastavim 18 lidera novog DOS-a, pa da sad probam

Kostunica - Jeremija
Djindjic - Djilas
Velja Ilic - Boskic
Covic (lopuza i otpadak vlasti) - Sasa Mirkovic
Micun - Lutovac
Korac - Korac
Svilanovic - Jankara
Batic - Jovanovic (DSS)
Veselinov - Janko Veselinovic
Vuk Obradovic - Sreto Malinovic
Dusan Mihajlovic (dvostruki preletac) - Ljajic
Kasa - posto su Madjari zauzeti onda Riza Haljimi
Isakov - Borko
Canak - Onaj Hodzic sto je podrzao Jankaru
Perisic - Dikovic
Ljajic (u to vreme lokalni lider) - DuPe Zelenovic
Branislav Kovacevic - neko isto tako nebitan
Labus - Djordje Vukadinovic

_____

Uprava napolje!

Post by Creepy Uncle on Tue Jul 17, 2018 5:30 pm

Kakve su ovo devedesete, takav nam je i Đinđić

_____

Post by Mr. Moonlight on Tue Jul 17, 2018 10:24 pm

nije ovo više vreme borbe protiv komunizma, sad su svi kapitalisti i svi su pragmatični, što znači da se ne zameraju previše tj da opoziciju u stvari i ne postoji, pa zato i nema nikakvu podršku

zato ćemo biti u statusu kvo dok ne odluče drugi, a ne mi

_____
    .i.

When I Get Low, I Get High.

Very dishonest people!

Post by uskok i ajduk on Wed Jul 18, 2018 9:46 am

ficfiric wrote:Palo mi jutros napamet da sastavim 18 lidera novog DOS-a, pa da sad probam

Kostunica - Jeremija

Коштуница је могао да се маркетиншки упакује као "тајанствени" патриота толико поштен да му кандидатуру подржава СПЦ и онај који "сме да нас погледа у очи". Нико у широј популацији тад није знао да је он у ствари неки смотанко и марионета. Јеремић нема ни приближно такав маркетиншки потенцијал.

Post by William Murderface on Sat Jul 21, 2018 7:00 pm

http://91.222.7.144/hronika/boris-tadic-savez-za-srbiju-ujedinjuje-samo-antievropsku-opoziciju-potrebno-formirati-gradjanski-proevropski-blok.html

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Gargantua on Sat Jul 21, 2018 9:34 pm

Nova zvezda na našem nebu

Post by William Murderface on Sat Jul 21, 2018 9:59 pm

Gargantua, imas pm.

_____

Post by KinderLad on Sun Jul 22, 2018 12:04 am

Gargantua wrote:Nova zvezda na našem nebu

Ovo neka državna zajebancija?

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Nov 16, 2018 10:33 am