opozicija

Share

Re: opozicija

Post by No Country on Fri Sep 08, 2017 3:17 am

ostap bender wrote:mislim prica o fasizmu pusta sa udice normalni, liberalni, gradjanski nacionalizam.
Увек питам: шта су радили тзв. умерени националисти док је Сарајево држано у опсади?

Тачан одговор је да их тих дана баш и није било.

Post by William Murderface on Fri Sep 08, 2017 3:25 am

Ozbiljno se ne secas?

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by fernoux-h on Fri Sep 08, 2017 3:27 am

Jao nemojte molim vas sad da smarate sa tim.

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by No Country on Fri Sep 08, 2017 3:28 am

Ко је овај с гуслама?

Post by Bluberi on Fri Sep 08, 2017 3:30 am

The brat.

Post by William Murderface on Fri Sep 08, 2017 3:39 am

Ointagru Unartan wrote:
William Murderface wrote:Hocu da kazem sledece - sto rece ostap, prevelika fokusiranost na fasizam pusta s udice liberalni nacionalizam. Seselj nikada nije imao nameru da od Srbije pravi bilo sta drugo do parlametnarnu demokratiju. On nije bio zgadjen liberalizmom, dekadencijom ili korumpiranoscu zapadnih demokratija (Dveri to npr jesu, Kalajic je to bio).

Ne! Njegov argument je uvek bio sledeci - pa mi ovo radimo kako bismo postali kao vi! I vi ste ovo radili do pre samo stotinak godina - ovo je nation building! Kad napravimo svoj nation state, ko sto ste vi pravili svoje, onda cemo dalje sve ko vi - parlamentarizam, slobodno trziste, itd.

Ne znam kakvu je nameru imao Seselj, ali na osnovu onoga sto je radio blago sam skeptican prema ideji da bi recimo parlamentarna vecina SRS-a u to vreme i Seselj na mestu predsednika vodili ka parlamentarnoj demokratiji. Cini mi se pre da bi vodili ka logorima i smaknucima.

Osim toga, kako se njegove teze o globalizmu i Novom svetskom poretku uklapaju u tu pricu?

Cemu spekulacije, imamo primer - Hrvatsku. Bilo je i logora i smaknuca u etnickog ciscenja, pa kad su pocistili Srbe i dobili rat postali uzorita EU i NATO clanica. Pritom - Tudjman je jasno nameravao obe stvari - i ciscenje Srba i Hrvstsku nacionalnu drzavu poput onih zapadnih.

Ja se nesto be secam da je Seselj cesto upotrebljavao frazu NWO. Antiglobalizacijskim pricama se okrenuo tek nakon sto je zapad stao na stranu "srpskih neprijatelja" 

Moja poenta je - Seselj njje smatrao niti smatra zapadne demokratije dekadentnim. One su mu neprijatelji kad ugrozavaju srpske nacionalne ciljeve kakvim ih on vidi, ali mu nisu svetonazorni neprijatelji. Opet, uporedi sa Dverima.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by fernoux-h on Fri Sep 08, 2017 3:48 am

William Murderface wrote:Ozbiljno se ne secas?

Da jednom za svagda završimo sa ovim. Ova slika je snimljena na Palama gde je Đinđić otišao da bi ubedio Karadžića da prihvati mirovni sporazum. I nije dokaz ni za šta - pogotovo ne za tezu da je Đinđić bio (bilo kakav) nacionalista. On je bio pragmatičar, čovek koji je po svaku cenu želeo da DS postane uticajna stranka i delovao u skladu sa tim. Povremeno koketiranje sa nacionalizmom (koga Pale uopšte nisu dobar primer, ali neke druge stvari mogu da budu) bilo je samo sredstvo da se dođe do cilja, a taj cilj svakako nije bila Velika Srbija ili nešto slično.

Ovu sliku što je WM okačio danas možete naći samo na opskurnim desničarskim sajtovima koji se bave teorijama zavere i/ili pokušavaju da diskredituju Đinđića. Ja nemam razloga da ga branim, ali tvrditi da je Đinđić bio nacionalista je blesavo.

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by Ointagru Unartan on Fri Sep 08, 2017 3:50 am

William Murderface wrote:
Cemu spekulacije, imamo primer - Hrvatsku. Bilo je i logora i smaknuca u etnickog ciscenja, pa kad su pocistili Srbe i dobili rat postali uzorita EU i NATO clanica. Pritom - Tudjman je jasno nameravao obe stvari - i ciscenje Srba i Hrvstsku nacionalnu drzavu poput onih zapadnih.

Ja se nesto be secam da je Seselj cesto upotrebljavao frazu NWO. Antiglobalizacijskim pricama se okrenuo tek nakon sto je zapad stao na stranu "srpskih neprijatelja" 

Moja poenta je - Seselj njje smatrao niti smatra zapadne demokratije dekadentnim. One su mu neprijatelji kad ugrozavaju srpske nacionalne ciljeve kakvim ih on vidi, ali mu nisu svetonazorni neprijatelji. Opet, uporedi sa Dverima.

Hrvatska je dobar primer (kao i Izrael u ranijem postu), a slazem i za korisnost poredjenja sa Dverima. Tacno, nije fasista u klasicnom smislu.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by Bluberi on Fri Sep 08, 2017 3:59 am

Socijal radnički levi nacionalista i antiliberal na braniku srpskog liberalizma 

Post by ostap bender on Fri Sep 08, 2017 6:06 am

fernoux-h wrote:
William Murderface wrote:Ozbiljno se ne secas?

Da jednom za svagda završimo sa ovim. Ova slika je snimljena na Palama gde je Đinđić otišao da bi ubedio Karadžića da prihvati mirovni sporazum. I nije dokaz ni za šta - pogotovo ne za tezu da je Đinđić bio (bilo kakav) nacionalista. On je bio pragmatičar, čovek koji je po svaku cenu želeo da DS postane uticajna stranka i delovao u skladu sa tim. Povremeno koketiranje sa nacionalizmom (koga Pale uopšte nisu dobar primer, ali neke druge stvari mogu da budu) bilo je samo sredstvo da se dođe do cilja, a taj cilj svakako nije bila Velika Srbija ili nešto slično.

Ovu sliku što je WM okačio danas možete naći samo na opskurnim desničarskim sajtovima koji se bave teorijama zavere i/ili pokušavaju da diskredituju Đinđića. Ja nemam razloga da ga branim, ali tvrditi da je Đinđić bio nacionalista je blesavo.

ko je covek sa brkovima broj 2 (not luka)

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by ostap bender on Fri Sep 08, 2017 6:13 am

Ointagru Unartan wrote:Kod Seselja ima Srednjeg veka i te kako, onog izmisljenog gde su Srbi i samo Srbi ziveli na prostoru gotovo citave Jugoslovija. Njegov politicki projekat Velike Srbije zasnovan je na tom mitu, na ideju o povratku teritorija koje su nam dusmani, Turci, Austrogarska, posle komunisti, oduzeli stvaranjem vestackih naroda, Bosnjaka, Crnogoraca, pa i Hrvata. Prelistajte malo brojeve Velike Srbije i obratite paznju na upotrebu te sintagme, "vestacki narodi," na ucestalost i kontekst upotrebe.

Dalje, neko ko racionalizacije progon etnickih manjina, ko se zalaze za stvaranje etnicki ciste drzave nije samo nacionalista, pogotovo ne liberalni nacionalista. Politicki projekat nacionalizma je jedna stvar, uklanjanje nepodobnih na rasnoj, verskoj ili etnickoj osnovu je nesto drugo. Njegovo objasnjenje zasto treba proterati Hrvate (nisu lojalni drzavi, zato sto imaju previse uticaja i kao rak iznutra razaraju Srbiju) gotovo je identicno nacistickim tezama o Jevrejima (setimo da je u prvo i tu bila u opticaju ideja o humanom preseljenju na Madagaskar, koja je otpala zbog izbijanja rata). Prebijanje sagovornika, pretnje oruzjem, vulgarno verbalno nasilje se ne znam u kojoj galaksiji ubrajaju u "parlamentarizam" i "pluralizam". Deklarativno i Asad je pluralista i parlamentarista.

prilican je reach tvrditi da je odnos radikala prema hrvatima isti kao odnos nacista prema jevrejima. kada se udaljis od te analogije to ces i sam videti.

prebijanje sagovornika, vulgarnosti i mahanje pistoljem su deo radikalskog folklora od osnivanja stranke (punisa racic anyone) pa ih to ne cini fasistima.

kod asada, kao i vecine arapskih nacional revolucionara, ima elemenata zapadnog fasizma.

_____

Post by ostap bender on Fri Sep 08, 2017 6:19 am

inace pogledajte sta seselj prica o, na primer, kalajicu. kaze: ovaj je fasista i mi svpski vadikali to ne mozemo podvzati. sto se vestackih naroda tice to je tako cesta pojava evropskog nacionalizma tokom xx veka da nije normalno. real deal fasisti nisu smatrali svoje protivnike za konstrukte vec za parazite, drugu vrstu, genetski otpad. 

kad smo kod velike srbije (casopisa) tu ima elemenata fasizma vise nego u samom javnom nastupu radikala i to u periodu kada istu uredjuje vucic. tada su stampali protokole i objavljivali dragosa pa ih je seselj karao.

_____

Post by Hubert de Montmirail on Fri Sep 08, 2017 9:13 am

zastitnik gotama wrote:onda je manifest destiny fasizam, irish famine isto, otomansko carstvo je fasisticko, da ga jebes tretman nemaca posle drugog sv rata je fasizam.

Trazim ban za svakog ko napise Otomansko umesto Osmansko carstvo.

_____
Que trépasse si je faiblis!

Post by William Murderface on Fri Sep 08, 2017 9:15 am

_____

Post by Hubert de Montmirail on Fri Sep 08, 2017 9:28 am

Tacno tako.

Onaj drugi brka na slici je Rajko Petrov Nogo, jedan od osnivaca DS. A Djindjic nije isao na Pale da ubedjuje Karadzica da potpise sporazum, vec da se slika s njim jer je ovaj tada bio u Milosevicevoj nemilosti, sto je valjda trebalo da mu omoguci nekakav upliv u desnu glasacku bazu u Srbiji.

Djindjic nije bio nacionalista ali jeste bio premazan sa 1000 farbi, te mu ni okretanje volova ni Ljubisa Savic Mauzer nisu predstavljali nikakve probleme.

_____
Que trépasse si je faiblis!

Post by William Murderface on Fri Sep 08, 2017 9:37 am

Onaj drugi brka na slici je Rajko Petrov Nogo, jedan od osnivaca DS. A Djindjic nije isao na Pale da ubedjuje Karadzica da potpise sporazum, vec da se slika s njim jer je ovaj tada bio u Milosevicevoj nemilosti, sto je valjda trebalo da mu omoguci nekakav upliv u desnu glasacku bazu u Srbiji.

+1

I pretpostavljam da se dobar broj ljudi na forumu toga jasno seca, ja se svakako secam, i tim je komicnije kad mi mali seronja koji ae tad jos nije ni rodio, ili tek sto se rodio, objasnjava sta se zapravo desavalo.

Inace, verujem da ostap dobro zna ko je brka, nego sprda malog.

Djindjic nije bio nacionalista ali jeste bio premazan sa 1000 farbi,

S ovim se vec ne bih slozio. Jeste bio nacionalista, samo drugog tipa u odnosu na Seselja, pa i Kostuna. Vidi se to iz njegove knjige prilicno jasno.

_____

Post by Blind Lime Pie on Fri Sep 08, 2017 9:43 am

Naravno da nije ubedjivao Pale da prihvate mirovni sporazum, lol. Konstrukcija je nastala na jasan nacin: Djindjic je bio za Zapad, dakle morao je biti za mirovni sporazum, q.e.d.

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by паће on Fri Sep 08, 2017 10:11 am

Bluberi wrote:Ulazak u crnomorsku, ili kako se već zove, uniju?

Црногорску.

Hubert de Montmirail wrote:
zastitnik gotama wrote:onda je manifest destiny fasizam, irish famine isto, otomansko carstvo je fasisticko, da ga jebes tretman nemaca posle drugog sv rata je fasizam.

Trazim ban za svakog ko napise Otomansko umesto Osmansko carstvo.

+0,2 отприлике... можда не за бановину али прекоран поглед и да се стиди два минута пред огледалом.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by Zuper on Fri Sep 08, 2017 10:18 am

Blind Lime Pie wrote:Naravno da nije ubedjivao Pale da prihvate mirovni sporazum, lol. Konstrukcija je nastala na jasan nacin: Djindjic je bio za Zapad, dakle morao je biti za mirovni sporazum, q.e.d.

Ko kaze da je celi zapad bio za sporazum?
Koliko se secam, sankcije na Drini nisu bile samo da bi Sloba zadovoljio zapad zbog sankcija vec i zbog igre Amera sa Karadzicem. Desavanja pred Dejton je to maksimlano pokazalo kada se stiti Banja Luka, pretnjom vojnom akcijom, dok se slabi pozicija Pala predajom dela Sarajeva, iako to nije bio prvobitni plan, dogovor za Sarajevo je bio kao za Brcko, zbog cega je Krajisnik optuzio Milosevica za izdaju i nije hteo da prihvati Dejton.
Mrznja Karadzic-Milosevic, jer se potonji plasio da ce Radovan postati vodja svih Srba ako pobedi u BiH, uz tajnu podrsku SAD, je prilicno poznata. I na to su Ameri redovno igrali, cesto preko Tudjmana, npr. nafta za brata Radovana dok su sankcije na Drini je dolazila od Franje u RS. To je imalo neku cenu, poput cutanja RS kada se napadaju delovi RSK.

Post by Zuper on Fri Sep 08, 2017 10:40 am

Nego, je l' ste videli kako je Mitrovic odradio Boskica?

OTVORENO PISMO ŽELjKA MITROVIĆA BOŠKU OBRADOVIĆU: Juče je jedan običan majmun ispao pametniji od svih iz vaše stranke

Poštovana gospodo iz Dveri,

- Kako je cela Srbija juče videla kako je jedan običan majmun ispao pametniji, mudriji ali i lucidniji od svih vas iz vaše cenjene partije, koja je istini za volju manja i od broja učesnika u rijalitiju "Zadruga" i sa sve kafe-kuvaricama može stati u jedan malo veći kombi želim da vam napišem i dam par dobronamernih saveta kako sledeći put ne bi bili predmet podsmeha cele Srbije!

Prvo vi koji bi da ukidate, streljate i palite morate da znate da takve ambicije nemaju više ni životinje, a ni majmun koji je juče pokazao celoj Srbiji da je šarmantniji i pametniji od svih vas zajedno uključujući i vašeg nemuštog vođu Boška Obradovića koji još uvek onako uniformisano neinformisan jeftino ulickan nije razumeo da rijaliti programi postoje i u Nemačkoj i u Americi i u Rusiji i u Kini.

Ja lično razumem da je Boškić nervozan jer su ga juče navukli kao majmuna i da je kao takav mogao da možda i uđe u "Zadrugu" u kategoriji primata, ali nažalost mi majmuna u "Zadruzi" već imamo tako da Boškić mora da se prvo dokaže da će kao zadnja "Sojka" pisati saopštenja o stvarima koje se nisu desile, a politički pridikovati onima koji svoje poslove u potpunosti usklađuju sa savremenim svetom!

Ja takođe razumem da je termin "savremeni svet "za Boškića užasavajući jer bi Boškić da pogasi i televizije i rijalitije i telefone i internet i novine i radio stanice i neistomišljenike, ali i sve ljude slobodnog duha, a posebno one koji vole životinje i na opšte zaprepašćenje svih zveri iz Dveri ne uvode ljudske bebe u rijaliti!

Željko Mitrović, ljubitelj i ljudi i životinja

Zeljko je uvek bio panker i levicar

Post by beatakeshi on Fri Sep 08, 2017 10:43 am

Malo da se vratim na fašiste.
Odredite meru, pa onda merite. Ali morate da se dogovorite oko merila.
Pade mi na pamet koliko bi se SSovci nervirali da su znali da će ih nazivati fašistima i izjednačavati sa "apeninskim ciganima".

Đinđić kao faktor koji ubeđuje Radovana.  
Pa on tada nije bio faktor ni na Vračaru.

Post by William Murderface on Fri Sep 08, 2017 10:47 am

Stvarno ne vidim zasto si to okacio ovde. Imas temu za Dveri, imas medijsko smetliste, pa okaci.

Ja razumem da je tebi Bosko stalno na pameti, da trazis nacina da ga udenes u svaki razgovor i to. Ali brate, ne moze svaki topik da bude o njemu.

Et zuper

_____

Post by Zuper on Fri Sep 08, 2017 10:54 am

Ko zna gde je tema a ovako je lakse da se predje na drugu stranu i brzo zaboravi Mitrovic-Boskic duel.
Uostalom, zar se ti ne slazes vecim delom sa stavom Mitrovica o dverima?

Post by William Murderface on Fri Sep 08, 2017 10:56 am

_____

Post by Ointagru Unartan on Fri Sep 08, 2017 11:43 am

ostap bender wrote:
prilican je reach tvrditi da je odnos radikala prema hrvatima isti kao odnos nacista prema jevrejima. kada se udaljis od te analogije to ces i sam videti.

Pre rasprave o tome da li u Seseljevom stavu prema Hrvatima ima esencijalizma i mrznje nalik onima prema Jevrejima kod nacista, da li bi mogao opet da procitas sledece odeljke Ideologije srpskog nacionalizma?

Neverovatni zlocinacki izlivi hrvatskog mentaliteta
Pljacke i ubistva kao iskonske odlike hrvatskog nacionalnog karaktera
Grozote hrvatskog shvatanja civilizacijskih vrednosti
Srbi su glavni objekat hrvatske mrznje i besa
Zivotinjski nagoni hrvatskog etnickog bica
Zlocin – duhovna hrana hrvatskog nacionalnog bica

prebijanje sagovornika, vulgarnosti i mahanje pistoljem su deo radikalskog folklora od osnivanja stranke (punisa racic anyone) pa ih to ne cini fasistima.

kod asada, kao i vecine arapskih nacional revolucionara, ima elemenata zapadnog fasizma.

To je folklor koliko su i ubistva Stambolica i Curuvije folklor, a Seselj je liberalni nacionalista koliko je Miloscevic socijal-demokrata skandinavskog tipa. Zar ne, Milosevic se nikada nije zalagao za autoritarizam i ubijanje politickih protivnika, on je bio za demokratiju zapadnog tipa, samo za humaniju, socijalisticku varijantu.

ostap bender wrote:inace pogledajte sta seselj prica o, na primer, kalajicu. kaze: ovaj je fasista i mi svpski vadikali to ne mozemo podvzati. sto se vestackih naroda tice to je tako cesta pojava evropskog nacionalizma tokom xx veka da nije normalno. real deal fasisti nisu smatrali svoje protivnike za konstrukte vec za parazite, drugu vrstu, genetski otpad. 

kad smo kod velike srbije (casopisa) tu ima elemenata fasizma vise nego u samom javnom nastupu radikala i to u periodu kada istu uredjuje vucic. tada su stampali protokole i objavljivali dragosa pa ih je seselj karao.

Ne padaju mi na pamet drugi primeri teorija o vestackim narodima. A radikali su Hrvate smatrali i parazitima ("uporedite procentat Hrvata koji zive u Beogradu sa procentom Hrvata zaposlenih u JAT-u, na radiju, televiziji i odredjenim drugim bitnim drzavnim institucijama. Videcete da su oni tamo zaposljavani sistemom veza, privatnih kanala. Oni tamo deluju sa pozicija koje su suprotne interesima srpskog naroda") i maltene neljudskom vrstom.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Nov 24, 2017 6:40 am